پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 15 September , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۴ شهریور , ۱۳۹۸ - 16 محرم 1441
شناسه خبر : 24886
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸ | ارسال توسط :

برخی شهرداران استان در خصوص پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توجیه نیستند

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از سوی شهرداران را لازم الاجرا توصیف کرد و گفت: برخی از برخی از شهرداران استان در خصوص پرداخت سهم نیم در صد کتابخانه های عمومی توجیه نیستند. به گزارش راه سوم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه […]

برخی شهرداران استان در خصوص پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توجیه نیستند

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از سوی شهرداران را لازم الاجرا توصیف کرد و گفت: برخی از برخی از شهرداران استان در خصوص پرداخت سهم نیم در صد کتابخانه های عمومی توجیه نیستند.

به گزارش راه سوم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، سیدکاظم دلخوش؛ نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شوراس اسلامی ضمن حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با هادی نوری دیدار و گفتگو کرد.

دلخوش: تعامل مجموعه کتابخانه های عمومی با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات موثر است

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در این دیدار اهمیت مقوله کتابخوانی و گسترش زیرساخت ها در این حوزه را یادآور شد و با اشاره به لزوم همفکری بیش از پیش مسئولین مجموعه کتابخانه های عمومی با نمایندگان مجلس گفت: مشکلات در حوزه کتابخانه های عمومی در سطح ملی و استانی باید  به وسیله نهاد کتابخانه ها و با تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی پیگیری و نسبت به رفع آن اقدام شود.سید کاظم دلخوش نیاز به هوشیار سازی مسئولین کشور با برگزاری نشست های تخصصی، همایشها با حضور نمایندگان مردم در مجلس و ارائه برنامه های جامع از سوی مجوعه کتابخانه های عمومی برای تزریق اعتبارات را خاطرنشان کرد و گفت: نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس همواره آماده پاسخگویی به درخواست ها و مشکلات دستگاه های اجرایی هستن و با توجه به دغدغه ایشان نسبت به مسائل فرهنگی جامعه، کتابخانه های عمومی در اولویت فعالیت های ایشان قرار دارد. دلخوش همچنین با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در کتابخانه های عمومی استان گیلان، این مجموعه را پویا و نقش آفرین توصیف کرد.

نوری: اختصاص منابع مالی پایدار ضامن تحقق برنامه های مجموعه کتابخانه ها خواهد بود

در این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طی گزارشی از وضعیت شاخص های مختلف سرانه مطالعه در شهرستان های استان یکی از مهمترین مشکلات موجود در اجرای برنامه های مدون شده را کمبود منابع مالی پایدار عنوان کرد. هادی نوری با اشاره به برنامه ریزی های بسیار دقیق و کارشناسی شده در ستاد برنامه ریزی توسعه ۵ساله کتابخانه های عمومی استان خاطرنشان کرد: برنامه جامع توسعه کتابخانه های عمومی در حالی تدوین و گرد آوری شده که این مجموعه با مشکلات مالی ناشی از عدم تحقق اعتبارات مالی از محل نیم درصد برخی از شهرداری های استان مواجه است. وی همچنین پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از سوی شهرداران را لازم الاجرا توصیف کرد و گفت: برخی از برخی از شهرداران استان در خصوص پرداخت سهم نیم در صد کتابخانه های عمومی توجیه نیستند.نوری در ادامه یکی از مهمترین خواسته های مجموعه کتابخانه های عمومی را پیگیری نمایندگان مردم در مجلس برای اختصاص منابع پایدار مالی برای این مجموعه جهت تحقق برنامه ها عنوان کرد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.