پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 19 September , 2019
امروز : پنج شنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۸ - 20 محرم 1441
شناسه خبر : 24897
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰ | ارسال توسط :

هدایت فضای مجازی به سمت و سوی ترویج فرهنگ کتابخوانی الزامی است

راه سوم: مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: با توجه با گستره وسیع پوشش فضای مجازی ورود و هدایت این فضا به سمت کتاب و کتابخوانی می تواند تاثیرات موثری بر جای بگذارد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، مدیرکل […]

هدایت فضای مجازی به سمت و سوی ترویج فرهنگ کتابخوانی الزامی است

راه سوم: مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: با توجه با گستره وسیع پوشش فضای مجازی ورود و هدایت این فضا به سمت کتاب و کتابخوانی می تواند تاثیرات موثری بر جای بگذارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان روز گذشته با حضور در صدا و سیمای مرکز گیلان با حسن ظهیری دیدار کرد. هادی نوری در این دیدار که در آستانه هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت پذیرفت با اشاه به رویکرد رسانه ملی در حوزه های فرهنگی، آن را حاصل نگاه فرهنگی مسئولین این سازمان عنوان کرد.

نقش رسانه ملی در هدایت و سودهی افکار عمومی به سمت و سوی کتابخوانی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به کارکرد های فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه در کنار رسانه های دیداری و شنیداری اشاره کرد و گفت: امروز فضای مجازی به رسانه ای مستقل مبدل شده و در دو دهه اخیر ساختار جهانی در این حوزه را با تحولات چشمگیری مواجه کرده است.

نوری به اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی متنوع در این فضا نیز اشاره کرد و گفت : در بسیاری از این محملها اطلاعات بشکل غیرموثق منتقل و بعضا تاثیرات بسیار مخربی بر اذهان عمومی ایجاد می کنند. وی پیش بینی تمهیدات موثر در حوزه کتاب در فضای مجازی را از مهمترین نیازهای امروز برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه با گستره وسیع پوشش فضای مجازی ورود و هدایت این فضا به سمت کتاب و کتابخوانی می تواند تاثیرات موثری بر جای بگذارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان هچنین نقش رسانه ملی در هدایت و سودهی افکار عمومی به سمت و سوی کتابخوانی اشاره کرد و گفت: صدا و سیمای مرکز گیلان این رسالت فرهنگی را در مسیر درستی هدایت می کند.

هادی نوری همچنین در این دیدار هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار را فرصتی مناسب برای پرداختن به فعالیت های سازنده، خدمات و مشکلات کتابخانه های عمومی و دست اندرکاران این حوزه دانست و ضرورت تعامل دستگاه برای همکاری های بیشتر را یادآور شد.

آمادگی رسانه ملی برای همکاری در تولید محتوا با مجموعه کتابخانه های عمومی استان

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز دردیدار با هادی نوری یکی از مهمترین رسالت های رسانه خصوصا صدا و سیما را مقابله با اسیب های اجتماعی عنوان کرد. حسن ظهیری با اشاره به تولیدات صدا و سیمای مرکز گیلان در سال های اخیر مخاطبین عمومی را هدف اصلی تولیدات در این مجموعه عنوان کرد.

ظهیری همچنین به ظرفیت موجود در رسانه استانی سیمای مرکز گیلان برای تولید برنامه هایی با محتوای کتاب خبرداد و از ارائه محتواهایی با وضوع کتاب و کتابخوانی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان جهت پخش از این رسانه استقبال کرد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.