پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 19 September , 2019
امروز : پنج شنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۸ - 20 محرم 1441
شناسه خبر : 25100
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶ | ارسال توسط :

شهرداری رشت در خصوص پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توجیه نیست

راه سوم: هادی نوری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر شهرداری رشت را بزرگترین بدهکار کتابخانه های عمومی از محل سهم نیم درصدی خود به کتابخانه ها عنوان کرد و گفت: مسئولین شهرداری رشت در مورد پرداخت این بدهی قانونی توجیه نیستند و بزودی از مسیر قانون با آنها برخورد خواهیم کرد. به […]

شهرداری رشت در خصوص پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توجیه نیست

راه سوم: هادی نوری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر شهرداری رشت را بزرگترین بدهکار کتابخانه های عمومی از محل سهم نیم درصدی خود به کتابخانه ها عنوان کرد و گفت: مسئولین شهرداری رشت در مورد پرداخت این بدهی قانونی توجیه نیستند و بزودی از مسیر قانون با آنها برخورد خواهیم کرد.

به گزارش راه سوم به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با حضور هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، عسکر حسنی پور؛ فرماندار رضوانشهر، معاونین دو دو دستگاه، بخشداران مرکزی و پره سر و جمعی از مدیران دستگاه های فرهنگی شهرستان و اعضای انجمن صبح امروز یکشنبه(۲۲آبان)در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این جلسه که به منظور بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر برگزار شد با اشاره به وضعیت مطلوب شاخصهای مطالعه در شهرستان رضوانشهر گفت: امروز در کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با بهبود شرایط فیزیکی و نیز توسعه زیرساختهای نرم افزاری گامهای اساسی برای جذب مخاطب برداشته شده و این شهرستان از نظر وضعیت آماری در زمره کتابخانه های عمومی برتر استان گیلان قرار گرفته است که این نشان از حمایت و تلاش فرماندار و اعضای انجمن شهرستان می باشد.

هادی نوری با بیان اینکه در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به زیرساخت های فکری و فرهنگی توجه ویژه داشته باشیم افزود: اگر در رفع زیرساخت های جامعه به مقوله فرهنگ توجه کافی صورت نگیرد قطعا جامعه دچار مشکلات فراوانی خواهد شد. وی همچنین از تفکر و اندیشیدن بعنوان محور اصلی اقدامات فرهنگی یاد کرد.

نوری در ادامه به وضعیت وصول سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی استان اشاره کرد و با بیان اینکه شهرداری رشت بعنوان بزرگترین بدهکار کتابخانه های عمومی از پرداخت سهم نیم درصدی خود به کتابخانه ها امتناء میکند گفت: مسئولین شهرداری رشت در مورد پرداخت این بدهی قانونی توجیه نیستند و بزودی از مسیر قانون با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نباید پرداخت سهم نیم درصد تنها رابطه کتابخانه ها با شهرداری باید خاطرنشان کرد: شهرداری های استان باید با ارائه طرح های خلاقانه در حوزه شهری با محوریت کتاب و کتابخوانی جوانان را به سمت و سوی کتاب سوق دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان به اجرای طرح استانی کتابخانه های الگو در استان گیلان نیز اشاره کرد و افزود: در این طرح استانی با شناسایی کتابخانه های مستعد و تامین نیازهای آن از هرلحاظ زمینه معرفی این کتابخانه بعنوان برتر کشوری را فراهم خواهیم آورد. هادی نوری همکاری دستگاه های مختلف از جمله شهرداری ها برای تحقق این هدف را بسیار مهم ارزیابی کرد.

فرماندار رضوانشهر: باید با فرهنگ سازی ارزش کتاب و کتابخوانی را در سطح شهرستانی گسترش دهیم

فرماندار شهرستان رضوانشهر در این جلسه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و قدردانی از تلاشهای مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در راستای ایجاد بسترهای مناسب ترویج فرهنگ مطالعه اظهار نمود: امروز شاخص توسعه یافتگی جوامع کتاب و کتابخوانی است و جزء امور زیر بنایی محسوب می شود لذا ما باید با فرهنگ سازی ارزش کتاب و کتابخوانی را در سطح شهرستانی گسترش دهیم.

عسکر حسنی پور با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: کتاب ابزار کار است و از آن می توان برای فراگیر شدن استفاده نمود لذا علاوه بر ساختن کتابخانه ها باید بگونه ای کتابخانه های داخل شهر را با به روز نمودن کتابها بر اساس نگرش و خواسته های مخاطبین جذاب نمائیم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر گفت: با توجه به اینکه ۶۰ درصد جمعیت شهرستان را حوزه روستایی تشکیل می دهد لذا می طلبد که اعضای انجمن کتابخانه در این حوزه تلاش بیشتری نمایند.

ملیحه پورخدایار؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر نیز در ابتدای این جلسه در گزارشی به تشریح اقدامات صورت گرفته در کتابخانه های عمومی رضوانشهر پرداخت.

گفتنی است پس از این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در کتابخانه عمومی حضرت باقرالعلوم(ع) رضوانشهر از نزدیک اقدامات انجام شده در راستای شاداب سازی این کتابخانه عمومی قرار گرفت.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.