پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞

تأملی درباب نشست نوبخت با خبرنگاران گیلان

Saturday, 17 August , 2019
امروز : شنبه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۸ - 16 ذو الحجة 1440
شناسه خبر : 25213
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰ | ارسال توسط :

دکتر نوبخت؛ فرصتی تاریخی برای گیلان

راه سوم: یک خصلت بدی که ما ایرانیان داریم اینست که قدر داشته های خودمان را نمیدانیم اما زمانی که به هردلیلی این داشته ها از دستمان می رود کاسه ی چه کنم چه کنم بدستمون میگیریم. ما متاسفانه از داشته هایمان بعنوان فرصت استفاده نمی کنیم حالا این داشته هایمان میتواند تن سالم، یک […]

دکتر نوبخت؛ فرصتی تاریخی برای گیلان

راه سوم: یک خصلت بدی که ما ایرانیان داریم اینست که قدر داشته های خودمان را نمیدانیم اما زمانی که به هردلیلی این داشته ها از دستمان می رود کاسه ی چه کنم چه کنم بدستمون میگیریم. ما متاسفانه از داشته هایمان بعنوان فرصت استفاده نمی کنیم حالا این داشته هایمان میتواند تن سالم، یک خودرو معمولی یک منرل مسکونی یک دوست خوب و یک مقام عالیرتبه ی کشوری باشد.

دکترمحمد باقر از آن دسته داشته هایی است که نصیبمان شده است ولی متاسفانه گاه گاهی قدراین داشته را نمی دانیم

دکترنوبخت را اکثر سیاسیون و تئورسین های جریانات چپ و راست فردی تکنوکرات و اقتصاددانی خوشفکر و سیاستمداری زیرک که داری مشی اعتدالی می باشد می شناسند فردی که چهار دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است. شخصیتی که مورد وثوق انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است . هیچوقت فراموش نمیکنم زمانی که ایشان نماینده مچلس بودند مردمان استانهای همجوار گیلان که اتفاقن بنده هم اصالتن متعلق به یکی از این استانهای همجوار گیلان هستم. افسوس چنین نماینده ای را میخوردیم .کارنامه موفق ایشان در دوره های مختلف نمایندگی نشان دهنده فعالیت های شایسته ایشان در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی بوده است که بعدا ایشان در مرکز تحقیقات استراتژیک تشخیص مصلحت نظام درکنار آیت اله هاشمی رفسنجانی و دکترحسن روحانی سیاست گزاریهای کلان مجمع را تدوین می نمودند تا اینکه درانتخابات ۹۲ باپیروزی دولت تدبیر و امید و با توجه به شایستگی های دکتر نوبخت ایشان از طرف رییس جمهور بعنوان معاون و رییس سازمان برنامه بودجه و سخنگوی دولت تدبیر و امید انتحاب گردیدند که این بالاترین انتصاب برای یک گیلانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده است و بسیار نگرانیم که گاها با این کم بینی ها برخی از سیاسیون در گیلان دیگر دکتر نوبختی در کابینه های بعدی تکرار نشود. اما باتمام هجمه ها به دکترنوبخت ایشان از همه تهدیدها و هجمه ها برخی سیاسیون بعنوان یک فرصت جهت کمک به توسعه سرزمین مادری اش استفاده نمود و انصافا نیز درجهت توسعه گیلان باتوجه به انقباض شدید مالی در کشور گام های استواری برداشت. دوره چهارساله دولت تدبیر و امید نیز با تغییریات محسوسی در کابینه شروع شد و عده ای در گیلان شدیدا منتظر حذف یا محدودشدن قدرت دکتر نوبخت در کابینه بودند ولی باتوجه به اعتماد و اعتقادی که دکتر روحانی به معاون گیلانی خود داشتند منجر به تثبیت ایشان در کابینه حتی با اختیارات بیشترنسبت به چهارسال اول گردید.

هدف از تقریر این کلمات اینست که ما باید دکتر نوبخت را یک فرصت تاریخی برای گیلان بدانیم فرصتی که میتواند منجر به توسعه و عمران بیشتر گیلان سرسبز  و محروم شود. هرچند باتوجه به شخصیتی که ازدکترنوبخت سراغ داریم ایشان همواره نسبت به سرزمین سبزخودیعنی گیلان عرق داردودرجهت پیشرفت همه جانبه استانش گام برخواهدداشته وخواهدداشت .

اما ما گیلانیان بیاییم با ایجاد وحدت و همدلی بیشتر و دوری از دعواهای خسته کننده سیاسی که بیشتر دعوا سر لحاف ملانصرالدین است. از وجود دکتر نوبخت بعنوان یک گیلانی عالیرتبه در کابینه دولت تدبیر و امید جهت آبادانی و پیشرفت استانمان استفاده بهینه نماییم و قدردان این داشته ی ارزشمندمان باشیم تا انشاله در دولتهای بعدی نوبختی دیگر برای گیلان و ایران تکرار شود.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.