پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 16 October , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ - 17 صفر 1441
شناسه خبر : 25325
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹ | ارسال توسط :

کتاب «الگوهای توسعه» محصول هشت سال گوشه نشینی دکتر نوبخت است

راه سوم: عصر امروز نخستین نشست مدیران کتابخوان استان گیلان به همت نهاد کتابخانه های عمومی استان در سالن همایش های سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد. در این نشست کیوان محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز به کتاب مولفه های توسعه از دکتر نوبخت اشاره و گفت: من دو کتاب را […]

کتاب «الگوهای توسعه» محصول هشت سال گوشه نشینی دکتر نوبخت است

راه سوم: عصر امروز نخستین نشست مدیران کتابخوان استان گیلان به همت نهاد کتابخانه های عمومی استان در سالن همایش های سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد. در این نشست کیوان محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز به کتاب مولفه های توسعه از دکتر نوبخت اشاره و گفت: من دو کتاب را مطالعه میکردم که کتاب الگوهای توسعه دکتر محمدباقر نوبخت را انتخاب کردم.

محمدی بیان داشت: مردم بدانند مدیران بدون مطالعه کتاب از عهده کارها برنمی آیند  و زندگی بدون کتاب کسل کننده است و به خدا مدیران کتاب می خوانند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به اینکه هنوز فضای مجازی نتوانسته است جایگزین کتاب شود تاکید کرد: جایگاه کتاب در فرهنگ ما غنی است که به وسیله رسانه دیجیتال خدشه دار نمی شود.

محمدی ابراز داشت: سعی کنیم در خانه های خود کتابخوانه هایمان را از آثار بزرگان علم و ادب مزین کنیم.

وی فرهنگ را متولی اصلی اقتصاد،اجتماع و سیاست دانست و خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ ما صحیح نباشد در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی جایگاه خوبی نخواهیم داشت.

محمدی با اشاره به معرفی کتاب “الگوهای توسعه” دکتر نوبخت ابراز داشت: این کتاب حاصل ۸ سال گوشه نشینی اوست و ثابت می کند در اون دوران هیچ وقت بیکار نبوده  و همواره به امر توسعه فکر می کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان تصریح کرد: این کتاب از محدود کتاب هایی است که در حیطه بودجه ریزی نوشته شده و تاریخ بودجه ریزی در کشور را مطرح کرده است.

وی افزود: دکتر نوبخت از مفاخر استان است ولی در زمینه نویسندگی چندان شناخته شده نیست اما در حقیقت ایشان آثار مهمی دارند و این کتاب را طی هشت سال گوشه نشینی نوشته است.

در خصوص این کتاب می توان گفت: این کتاب نوین ترین پژوهش در ترسیم مبانیِ رسیدن به اهداف توسعه ی پایدار در ایران است که با تأکید بر سه اصل «سیاست گذاری»، «برنامه ریزی»، و «مدیریت» ، به قلم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، منتشر شده است.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.