راه سوم: سخنان نمایندگان محترم گیلان در مجلس شورای اسلامی را پیگیری می کردیم در بین آنان سخنان  آقای دکتر عباسی نماینده محترم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی  در ارتباط با عدم پرداخت بهای خرید تضمینی برگ سبز چای چنان تند و بی پروا بود و علاوه بر حمله به مسوولان جهاد کشاورزی و سازمان چای کشور با توجه به رنگ بوی اقتصادی این انتقادها و اعتراض ها ، به شدت دارای طعم سیاسی ، جناحی و به نظر می رسد که سهم خواهانه هم باشد.

ایشان در بخشی  از سخنان خود از مصرف چای خارجی توسط سازمان های دولتی سخن گفتند . از ایشان می خواهیم  لطفا بفرمایند چه اقدامی برای مصرف چای داخلی ازسوی سازمانها ونهادهای دولتی کرده اند؟ جنابعالی در زمانیکه وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی کابینه دولت  آقای احمدی نژاد بودید چه اقدامی برای مصرف چای داخلی در وزارتخانه وسازمانهای زیر مجموعه خود کردید؟ تاکنون کدام قانون را در راستای تولیدملی وحمایت از اقتصاد مقاومتی تصویب کردید که همه دستگاه ها و وزارتخانه ها موظف به مصرف چای تولید داخلی  باشند!؟

آقای دکتر عباسی ،خوب اطلاع دارند  اگر حضور  آقای دکتر نوبخت بعنوان فرزند دلسوزو پرتلاش گیلان در راس هرم سازمان مدیریت وبرنامه ریری کشور و بعنوان معاون رئیس جمهور وسخنگوی دولت نبود همین اندازه اعتبارات چای هم با توجه به مشکلات دولت در زمینه اعتباری وخالی بودن خزانه و مشکلات گوناگون و عدیده ای که توسط دولت های نهم و دهم  برای این دولت ( دولت روحانی) به ارث رسیده تخصیص یافتنی نبود!

از  آقای دکتر عباسی تقاضا داریم به جای سوال و تذکراتی که شاعبه ی سیاسی و جناحی بودن و یا خدای ناکرده سهم خواهانه دارد، همراه با سایر نمایندگان مناطق چای خیز،  همت خود را برای پیگیری مشکلات ومطالبات کشاورزان چایکار بگمارند تا شاهد پرداخت مطالبات کشاورزان چایکار ورفع مشکلات اساسی چایکاران وتولید کنندگان چای باشیم  .

منبع: گیلان بهتر نوین