به گزارش راه سوم به نقل از ایسنا، دکتر مسعود نصرتی در نشستی با مهندس سید محسن حسینی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان درباره تعاملات شهرداری و شرکت و آب فاضلاب گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری یکی از شرکت های تاثیرگذار در مدیریت شهری است

او اضافه کرد: با مشارکت و همراهی شرکت آب و فاضلاب شهری موافق هستم و این مشارکت در گذشته وجود داشته و در آینده نیز وجود خواهد داشت .

شهردار رشت ادامه داد: برای اینکه مشارکت شهروندان را در اجرای پروژه ها داشته باشیم باید پروژه هایی تعریف شود که همه مردم شهر به آن علاقه مند هستند و همه شهر درگیر آن شوند و همچنین نتیجه آن نیز باید برای همه ملموس باشد .

او با اشاره به اینکه تا ورود فاضلاب به رودخانه های زرجوب و گوهررود قطع نشود نمی‌توان اقدامی برای این دو رودخانه انجام داد و گفت: در زمینه رودخانه ها چند وقت گذشته نامه ای به دکتر نوبخت مکاتبه کردم و ایشان آمادگی لازم برای تزریق بودجه برای احیای رودخانه ها را دارد .

دکتر نصرتی با اشاره به حفاری های انجام شده در خیابان های رشت اضافه کرد: نباید به حفاری ها بخشی نگاه شود و بعد از حفاری هیچ اقدامی از سوی شرکت حفار صورت نگیرد .

شهردار رشت مطرح کرد:در کف خیابان ها فقط حفاری صورت می گیرد و هزینه مرمت نیز توسط شرکت های حفار پرداخت نمی شود .

او با اشاره به اینکه شرکت های حفار موظف به مرمت حفاری ها هستند گفت: اگر قرار است به اتفاق هم شهر را اداره کنیم هرکس باید پاسخگوی کار خودش باشد .

دکتر نصرتی گفت: حفاری‌های غیرمجاز در رشت تبدیل به یک فساد شده است و هرکس کار خودش را انجام می دهد .

شهردار رشت همچنین از انتصاب یک مدیر اجرایی برای نظارت بر حفاری ها با آیین نامه مشخص در آینده نزدیک خبر داد .

دکتر نصرتی با بیان اینکه باید پاسخگوی مردم باشیم گفت: به تمامی شهر اطلاع رسانی می کنیم از سال آینده مرمت تمامی حفاری‌ها توسط شرکت های حفاری صورت گیرد و آن را آن قدر اعلام می کنیم تا مردم شهر متوجه شوند شهرداری در مرمت حفاری ها دخالت ندارد .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان نیز در این نشست به پروژه های مشترک شرکت آب و فاضلاب و شهرداری رشت اشاره کرد .

مهندس حسینی،دیدگاه دکتر نصرتی،شهردار رشت را یکپارچه سازی مدیریت شهری عنوان کرد و اضافه کرد: دکتر نصرتی معتقدند عوامل شهر باید در کنار یکدیگر قرار گیرند و از این سو شرکت آب و فاضلاب شهری تمایل دارد پروژه‌های مشترکی با شهرداری رشت برای خدمت رسانی بیشتر به مردم اجرا کند.

مهندس حسینی به ۱۲ محله حاشیه نشین رشت اشاره کرد و گفت: این محلات باید از امتیازات برق،آب و گاز برخوردار باشند .