پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 23 October , 2019
امروز : چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸ - 24 صفر 1441
اخبار ویژه »
شناسه خبر : 25880
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳ | ارسال توسط :

وقتی شورا نسبت به ممنوع الورود کردن عضو خود در فرمانداری فومن سکوت می کند!

راه سوم: در کنار نامفهوم بودن “دستور جلسه” هجدهم شورای شهر فومن که تقریباً کسی از آن سر در نیاورد! مهمترین نکته ای که در این جلسه به چشم آمد چشم پوشی موضوع مربوط به جلیل سندی عضو شورای شهر و رئیس اتاق اصناف فومن بود که در هفته اخیر به هنگام مراجعه ایشان به […]

وقتی شورا نسبت به ممنوع الورود کردن عضو خود در فرمانداری فومن سکوت می کند!

راه سوم: در کنار نامفهوم بودن “دستور جلسه” هجدهم شورای شهر فومن که تقریباً کسی از آن سر در نیاورد!

مهمترین نکته ای که در این جلسه به چشم آمد چشم پوشی موضوع مربوط به جلیل سندی عضو شورای شهر و رئیس اتاق اصناف فومن بود که در هفته اخیر به هنگام مراجعه ایشان به فرمانداری فومن از ورود او ممانعت به عمل آمده بود!
و عجیب این که این اقدام فرمانداری که بنوعی غیر مستقیم وهن نهاد شورا محسوب می شود با سکوت نمایندگان پارلمان شهری مواجه گشت تا به یاد آن مثال معروف بیافتیم که ” احترام امامزاده را متولی آن باید نگه دارد وگرنه…”

در این ارتباط از شورا و البته سخنگوی آن که همزمان عنوان مشاور حقوقی فرمانداری را نیز یدک می کشد این انتظار می رفت که نسبت به این حرکت اهانت آمیز در حق عضوی از نهاد مردمی شورا واکنش نشان داده شود. ظاهراً این برخورد در پی اتفاقات صنفی رخداده هفته پیش و در غیاب فرماندار فومن حادث شد اما پرسش در گرفته این است که این برخورد با استناد به کدام موازین حقوقی صورت پذیرفته است و آیا اصولاً وجاهت قانونی دارد؟ وقتی از سوی نهادی صاحب قدرت با شخصی که خود نیز از جایگاه حقوقی و سیاسی برخوردار است چنین رفتاری سر می زند، با شهروندان و مردم عادی باید انتظار چه رفتاری را داشت؟! مسئله دیگری که در این بین شبهه آمیز می نماید این ابهام است که آیا این برخورد، خودسرانه، شخصی و بدون اطلاع متولی فرمانداری اتخاذ شده است یا…
در این جلسه همچنین جلیل سندی خبر از رایزنی و توافق خود با پیمانکاری را داد که به گفته او پروژه کل آسفالت شهر را بر عهده گرفته و متعهد به اجرای آن شده است.

ایضاً رئیس شورای شهر هم دوباره به طرح دغدغه های خویش در باره وضعیت بحرانی باشگاه شهرداری فومن پرداخت؛ باشگاهی که چون کودکی سرراهی، بر سر به عهده نگرفتن سرپرستی و قیمومیت آن جنگ و دعوا است و وجودش باعث آچمز مسئولین و دست اندرکاران شهر و حتی سازمان شهرداری شده که خود موسس ان می باشد؛ باشگاهی که هر هفته طبق”شنیده ها” قول حل مشکلات آن از سوی زعمای قوم داده می شود که آخرین مورد آن نیز از سوی طیف منتسب به افتخاری نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی انعکاس یافته است!

موضوع دیگری که انتظارش می رفت و در این جلسه نمود پیدا کرد بر می گردد به پیامد برنامه های شهردار فومن در شهر که متعاقب آن نارضایتی عده ای از شهروندان فومنی را فراهم آورده است. آنچه که شاهین علیزاده نماینده شورای شهر در دو مورد از سوی موکلانش به آن پرداخت. مورد اول در باره پاکسازی شهر از وجود تابلوها و بنرهای تبلیغاتی بود که متفقا ً مردم بر این باور بودند چهره شهر را به آشفتگی و زشتی کشانده است و علیزاده به ماده ای قانونی اشاره می کرد که به زعم او مطابق آن هر مالکی اجازه استفاده از حدود ملک شخصی اش را دارا است و مورد دیگر موضوع جذب پرسنل روزمزد شهرداری بود که ظاهراً برخی از کارکنان شهرداری به شکلی ناعادلانه و اختصاصی برای فرزندانشان منظور نموده بودند. علیزاده درخواست داشت تا فرزند مسئولی در واحد تاکسیرانی شهرداری نیز بتواند از این موهبت و فرصت برخوردار گردد!
آنچه از فحوای سخنان این عضو دوباره ورود کرده به صحن شورا بر می آمد بعضاً رویه دوگانه کاری در رویکرد شهردار جدید بود؛ همان مسئله ای که احمدزاده هم متذکر شد:” سعی کنیم با همه یکسان برخورد نماییم.”
آیا طرح این موضوعات را می توان به مثابه بروز اختلافات و پایان ماه عسل شهردار با شورای شهر قلمداد کرد؟!

اکبر نوری

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.