راه سوم: رییس اداره محیط زیست شهرستان رشت گفت: شیرابه جایگاه دفن زباله سراوان بسیار سمی و خطرناک تر از فاضلاب‌های خانگی است.

به گزارش راه سوم به نقل از ایسنا، اصغر خودکار گفت: وضعیت جایگاه سراوان زمانی بهتر خواهد شد که شیرابه زباله این جایگاه مدیریت شود تا به رودخانه‌ها نریزید.

وی افزود: به طور معمول در هر ثانیه ۴ لیتر شیرابه از جایگاه دفن زباله سراوان به رودخانه ها می‌ریزد، اما در بارندگی اخیر طبق بررسی‌های انجام شده هر ثانیه ۱۷لیتر شیرابه وارد رودخانه‌های استان شده است.

خودکار با بیان اینکه شیرابه سراوان سمی و خطرناک‌تر از فاضلابهای خانگی است زیرا مواد خطرناک فلزات سنگین نیز در آن وجود دارد،خاطر نشان کرد: تنها راهکار برون رفت از این مشکل نصب هر چه سریعتر دستگاه زباله سوز ۶۰۰تنی است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان رشت خاطرنشان‌ کرد: اخیرا اقدامات اعضای شورای شهر و شهردار برای حل این مشکل سرعت بیشتری گرفته است و امید می‌رود تا اخذ نتیجه ادامه یابد.

وی تصریح کرد: گزارش وضعیت این جایگاه به سازمان محیط زیست کشور اعلام شده است.

خودکار با بیان اینکه طراحی لندفیل سراوان از اول به صورت مهندسی نبوده است، افزود: سی سال غفلت موجب شد، جایگاه دفن زباله سراوان اکنون وضعیت بحرانی داشته باشد و باید هر چه سریعتر حل شود