پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 16 October , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ - 17 صفر 1441
شناسه خبر : 26156
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸ | ارسال توسط :

همه کمک های بلاعوض به زلزله زدگان پابرجاست

راه سوم: در خصوص اسکان موقت، اختیار با خانواده هاست که یا کمک بلاعوض ۳ میلیونی دریافت کنند یا کانکس دولتی به گزارش راه سوم؛ درپی انتشار نقل قول ناقص و تحریف شده از دکتر نوبخت ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص عدم اعطای وام بلاعوض به زلزله […]

همه کمک های بلاعوض به زلزله زدگان پابرجاست

راه سوم: در خصوص اسکان موقت، اختیار با خانواده هاست که یا کمک بلاعوض ۳ میلیونی دریافت کنند یا کانکس دولتی

به گزارش راه سوم؛ درپی انتشار نقل قول ناقص و تحریف شده از دکتر نوبخت ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص عدم اعطای وام بلاعوض به زلزله زدگان در صورت دریافت کانکس، دفتر سخنگوی دولت توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت در این جوابیه آمده است، صرف نظر از اينكه هدف از انتشار این خبر به اين صورت قابل تامل است؛ موضوع اين است كه دولت برای زلزله زدگان چند نوع کمک مالی اعم از کمک مالی بلاعوض و وام بانکی و به چند منظور اعم از بازسازی واحدهای صدمه دیده و احداث و اسکان موقت تمهید کرده است که لازم است رسانه ها با دقت نظر بیشتری این موارد را مورد نظر قرار دهند.

از این رو اصل موضوع این است که دولت براي بازسازي واحدهای مسکونی، ٥تا٦ميليون تومان كمك بلاعوض و وام بانکی به زلزله زدگان اعطا می کند که هیچ ارتباطی به اسکان موقت و دریافت یا عدم دریافت کانکس ندارد. آنچه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مطرح کرده اند مربوط به کمک مالی سه میلیون تومانی بلاعوضی است که برای اسکان موقت در نظر گرفته شده است و طبیعی است خانواده های آسیب دیده از زلزله برای اسکان موقت خود اختیار دارند که یا سه میلیون وجه بلاعوض را دریافت کنند و یا یک کانکس از دولت تحویل بگیرند.

به دیگر معنی اعطای کمک بلاعوض و وام بانکی برای بازسازی واحدهای مسکونی صدمه دیده از زلزله به قوت خود باقی است و کمک سه میلیونی مصوب دولت به هرخانوار زلزله زده برای اسکان موقت نیز یا به صورت نقدی به آنها انجام می شود یا در عوض آن کانکس تحویل می شود. بدیهی است خانواده ها اختیار دارند که یا کانکس بگیرند یا سه میلیون تومان وجه بلاعوض اسکان موقت را، که در آن صورت نحوه مدیریت اسکان موقت برعهده خودشان است.

در ادامه توضیحات دفتر سخنگوی دولت آمده است که سوای از این، همه خانواده های آسیب دیده از زلزله همه کمک های مصوب بلاعوض احداث و بازسازی، وام بانکی بازسازی ، بلاعوض خريد لوازم خانگي و … را دريافت خواهند كرد و هرگونه خبری مغایر این که در رسانه ها منتشر شده نادرست است.

بدیهی است که كانكس هاي اهدايي مردمی به زلزله زدگان از اين قاعده خارج است.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.