راه سوم: به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، امام جمعه آستانه اشرفیه نیز در این دیدار با ابراز خوشبینی به حضور فردی از جامعه علمی کشور و استان در مجموعه فرهنگی کتابخانه های عمومی آن را موجب حرکت متوازن مجموعه در همه زمینه ها عنوان و خواستار مساعدت همه مسئولین با این نهاد فرهنگی موثر شد.

حجه الاسلام محمد ساجدی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های مسئولین کشوری برای اختصاص منابع و امکانات به مجموعه کتابخانه های عمومی استان اشاره کرد و آن را لازمه توسعه زیرساخت ها در این حوزه برشمرد. وی همچنین دعوت از خیرین برای رفع مشکلات کتابخانه ها را از دیگر ظرفیت های موجود در استان برشمرد و گفت: هدایت خیرین پرشماری که در استان گیلان منشا خدمات ارزنده بسیاری هستند به سمت و سوی کتابخانه های عمومی امری واجب است.

این مدرس دانشگاه همچنین ایجاد تعادل در اندیشه ورزی و عملگرایی توسط مدیران را مهم ارزیابی کرد و گفت: نهاد کتابخانه های عمومی بخوبی این موضوع را درک و به انجام می رساند اما در بسیاری از حوزه ها با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم و این امر در حاشیه فعالیت های مدیران قرار دارد.

امام جمعه استانه اشرفیه در پایان به زمینه های مساعد توسعه فرهنگ کتابخوانی در شهرستان آستانه اشرفیه نیز اشاره کرد و از مسئولین شهرستانی و استانی خواست به توسعه فرهنگی این شهرستان توجه بیشتری داشته باشند.

photo_2017-12-06_00-15-17