پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 3 June , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - 12 شوال 1441
شناسه خبر : 27102
  پرینتخانه » اخبار سرخط, گیلان تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹ | ارسال توسط :

نقد‌های وارد شده به دولت روحانی حل نشود بعد‌ها به چالش جدی تبدیل می‌شود

راه سوم: رضا صالح جلالی نماینده آستانه اشرفیه در مجلس ششم و از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان  نیز در این مراسم گفت: من از گذشته های دور گرایشاتم اصلاح طلبانه بوده ام، هرچند عضو هیچ حزبی نیستم که البته افتخار نیست ولی مشکل من امر دیگری است و آن هم این است که چرا […]

نقد‌های وارد شده به دولت روحانی حل نشود بعد‌ها به چالش جدی تبدیل می‌شود

راه سوم: رضا صالح جلالی نماینده آستانه اشرفیه در مجلس ششم و از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان  نیز در این مراسم گفت: من از گذشته های دور گرایشاتم اصلاح طلبانه بوده ام، هرچند عضو هیچ حزبی نیستم که البته افتخار نیست ولی مشکل من امر دیگری است و آن هم این است که چرا اساسا در جامعه ایران از ۱۵۰ سال قبل از زمان عباس میرزا که فهمیدیم تاریخ بزرگ و ریشه های عمیقی داریم چرا فقر و فلاکت  وعقب افتادگی در زمان قاجاریه بر آن مستولی شد. ما تلاش کریم راه حلی پیدا کنیم. چند جنبش اجتماعی در ما ایجاد شده است و همه این ها برای ساختن جامعه رشد یافته و آباد و آزاد بود و شعارهای ما نیز در همین راستا بود.

وی ادامه داد: ما بارها تلاش کردیم خودمان را به جامعه جهانی نزدیک کنیم، ولی چرا ناکام بودیم؟ چرا اعتدال و اصلاحات آن چنان که طلب می کردیم به ثمر  نرسیده است؟ اگر به این پرسش پاسخ ندهیم نمی توانیم برای آینده نیز تصمیم بگیریم. وی افزود:انقلاب اسلامی تمام ابعاد یک انقلاب بزرگ را دارا بود. چرا نظام شاه که در عرصه اقتصادی موفقیت هایی داشت نتوانست پابرجا بماند؟ چرا با وجود خون دادن برای انقلاب از آن شعارها دور شده ایم. سال ۷۶ شعارش بازگشت به شعارهای اصلی انقلاب بود که سعی کردیم به زمان جمهوری برگردیم و مردم و آزادی اصل باشند و کشور استقلال  داشته باشد و دخل و خرجش را در داخل تولید کند و درامدش متکی بر درآمد نفت نباشد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: تا مادامی که کشور با اتکا به نفت زندگی می کند نیازی به مردم ندارد. قدرت ها به دلیل ثروتی که داشتند بی نیاز از مردم هستند و مادامی که مردم در برابر قدرت نتوانند اتحادی داشته باشند امکان هیچ گونه اصلاح و دگرگونی و توسعه ای وجود ندارد.همه قدرتهایی که بی نیاز  از مردم باشند فاسد می شوند. خواهد داشته باشد و از عده ای دانشمندان دعوت می کند که بگوید علت اینکه آرامش در سطح جامعه چیست که آن ها گفتند در زیر پوست جامعه انفجارهایی صورت می گیرد که اگر توجه نکنید ۵ سال دیگر اتفاق می افتد. علم می گوید بحث هایی از این قبیل را به شاه بگویم شاه جرات نداشت.

صالح ادامه داد: ایران همواره در تاریخ تمرکزگرا بوده و مادامی که نتوانیم تعادلی بین قدرت ملت و حکومت ایجاد نکنیم مجلس و دولت و قوه قضائیه  ما ناکام خواهند بود.  به نظرم مردم منافع خودشان رادرست تشخیص می دهند همیشه بهترین انتخاب را می کنند اگر دولت ها بگذارند.

وی افزود: همه باید در صحنه باشیم و بدانیم که چه می خواهیم. بخش عمده ای از مشکلات اصلاح طلبان به خود اصلاح طلبان بر می گردد. انحصارطلبی یک صفت است و این صفت مخصوص جریان خاصی نیست. ما در گوشه ای ذهنمان یک هیتلر و موسیلینی و مائو نشسته است و تا وقتی ندانیم چه چیزی می خواهیم نمی توانیم موفق شویم.

نماینده آستانه ادامه داد: ما کشوری می خواهیم که بتوانیم به مردم جواب دهیم و قانع کنیم. ما نباید فقط شعار دهیم که زمین و آسمان را گرفتیم. این مشکلی از جامعه حل نمی کند. ما ملتی می خواهیم فقر و گرسنگین داشته باشند. ما چیزی بیشتر از این نمی خواهیم. با هیچ کس هم دشمنی نداریم. به رهبر و بزرگانمان احترام می گذاریم. ولی اگر همه این حرف ها جمع شود و منجر به ایران آباد و آزاد نشود بقیه حرف ها به حاشیه کشیده می شود. وی افزود:  خواست اجتماعی اعتدالیون و اصلاح طلبان طبقات متوسط جامع هستند که پرچمدار انتخابات گذشته شدند و نباید آن ها فراموش شود.

و در پایان سخنان خود گفت:   امروز شاید به آقای روحانی نقد کنیم اما مدافع ایشان هستیم چون میدانیم که آقای روحانی کشور را از شرایط بحرانی دهه هشتاد نجات داده است. اما اگر اشتباهات تکرار شود این نقدها از حالت نقد خارج می شود و غیرقابل کنترل می شود.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.