پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 19 January , 2020
امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸ - 24 جماد أول 1441
شناسه خبر : 27136
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱ | ارسال توسط :

مدیریت، مکان‌یابی و بازاریابی سه اصل مهم در تحقق طرح بوم گردی

راه سوم: استاندار گیلان در نشست توجیهی طرح بوم‌گردی گفت: هرچه امور به مردم سپرده شود نتیجه‌اش مطلوب‌تر است؛ طرح بوم گردی طرحی مردمی است و تا پایان کار نیز مردمی خواهد ماند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرمانداران، […]

مدیریت، مکان‌یابی و بازاریابی سه اصل مهم در تحقق طرح بوم گردی

راه سوم: استاندار گیلان در نشست توجیهی طرح بوم‌گردی گفت: هرچه امور به مردم سپرده شود نتیجه‌اش مطلوب‌تر است؛ طرح بوم گردی طرحی مردمی است و تا پایان کار نیز مردمی خواهد ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرمانداران، بخشداران، کارشناسان فنی بخشداری‌ها، رؤسای شورای بخش و شهرستان‌ها، رؤسای بنیاد مسکن، سازمان نظام مهندسی و اداره میراث فرهنگی شهرستان‌ها، مدیران ۹ بانک و موسسه عامل، رئیس جامعه هتل‌داران، رؤسای انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری، مجتمع های اقامتی تفریحی و تشکل‌های زیست محیطی برگزار شد، گفت: هدف از دعوت این جمع و تشکیل جلسه امروز این است که دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و حمایتی مرتبط با طرح بوم‌گردی ضمن آشنایی با روند پیگیری امور، به طور دقیق نقش خود را شناخته و از این پس با چارچوب مشخص و مدونی همواره با تعامل فی مابین هدف را پیش ببریم.

*امروز روز مهمی است و گام اول برای تحقق هدفی بزرگ برداشته شده است*

*صنعت گردشگری و به طور خاص بوم‌گردی، ظرفیت متمایز استان در اشتغالزایی است*

وی با بیان اینکه امروز روز مهمی است و گام اول برای تحقق هدفی بزرگ برداشته شده است، اظهار داشت: صنعت گردشگری و به طور خاص بوم‌گردی، ظرفیت متمایز استان در اشتغالزایی است و اهتمام به این مقوله تنها رونق گردشگری را در پی نخواهد داشت بلکه تحولی در اقتصاد استان است.

استاندار گیلان ادامه داد: هیچ راهی در استان در راستای رفع بیکاری و تقویت اشتغالزایی به مانند بوم‌گردی تأثیرگذار نیست و ضرورت دارد همه دستگاه‌های اجرایی برای اجرایی شدن برنامه‌های مرتبط با طرح بوم‌گردی تعامل داشته و اهتمام بورزند.

دکتر سالاری توجه و دقت نظر بر روند اجرای این طرح را ضروری دانست و گفت: اگر بدون ساماندهی امور پیش رویم ضرر می کنیم اما اگر درست عمل کنیم اثرات مثبت آن به گونه‌ای بروز خواهد داد که طعم شیرین آن برای مردم عزیز گیلان زمین احساس شود.

وی با تأکید بر مردمی بودن بوم‌گردی در گیلان، بیان کرد: پیشگیری از مهاجرت از روستا به شهر، احیاء معماری سنتی، تقویت هنرهای سنتی و صنایع دستی، معرفی کشاورزی و رونق اقتصادی از روشن‌ترین ثمرات اهتمام به این امر است.

*یقین دارم هر چه در این بخش هزینه کنیم ارزش دارد*

استاندار گیلان نقطه هدف را ایجاد ۵ هزار واحد بوم‌گردی در سطح استان ترسیم کرد و گفت: یقین دارم هر چه در این بخش هزینه کنیم ارزش دارد و در کوتاه‌ترین زمان برگشت هزینه کرد خواهد داشت.

*می‌توان با راه‌اندازی بازاریابی شبکه‌ای برای تمامی واحدهای بوم‌گردی متقاضی تعریف کرد*

*یقیناً در صورتی که طرح به درستی پیش برود، شاهد تحولی عظیم در چرخه اقتصاد گردشگری استان خواهیم بود*

دکتر سالاری بازاریابی را در دنیای امروز نوعی صنعت قلمداد کرد و با بیان اینکه می‌توان با راه‌اندازی بازاریابی شبکه‌ای برای تمامی واحدهای بوم‌گردی متقاضی تعریف کرد، اظهار داشت: ممکن است برای جا افتادن فرهنگ بوم‌گردپذیری مدتی انتظار داشته باشیم اما یقیناً در صورتی که اهداف مذکور محقق شود و طرح به درستی پیش برود، شاهد تحولی عظیم در چرخه اقتصاد گردشگری استان خواهیم بود.

*به قوت برنامه‌ریزی، بازاریابی و آموزش می‌بایست بهترین شرایط بهره وری را از ورود گردشگران به استان ایجاد کرد*

*هدف‌گذاری در راستای خاصیت ۵ هزار واحد بوم‌گردی با تسهیلات اشتغالزایی روستایی قرار گرفته است*

وی با اشاره به اینکه ویلاسازی شخصی در استان سودآور نیست و باید افزایش این روند محدود شود، گفت: به قوت برنامه‌ریزی، بازاریابی و آموزش می‌بایست بهترین شرایط بهره را از ورود گردشگران به استان در راستای درآمدزایی و اشتغال پایدار ایجاد کرد. نماینده عالی دولت در استان افزایش مکان‌های اقامتی همچون هتل‌ها را در تضاد با توسعه بوم گردی ندانست و تصریح کرد: افزایش مکان‌های اقامتی هم افزایی این فرصت است و هدف‌گذاری در راستای خاصیت ۵ هزار واحد بوم‌گردی با تسهیلات اشتغالزایی روستایی قرار گرفته است.

*دریا و ساحل یکی از ظرفیت‌های بارز گردشگری استان است*

*مدیریت، مکان‌یابی و بازاریابی سه اصل مهم در تحقق طرح بوم گردی هستند*

دکتر مصطفی سالاری تکیه بر داشته‌های منطقه‌ای را یکی از حلقه‌های گردشگری توصیف کرد و گفت: دریا و ساحل یکی از ظرفیت‌های بارز گردشگری استان است و تلاش می‌شود شرایطی فراهم شود تا گردشگران بتوانند از هر مسیری به یک فضای مناسب برای بهره‌مندی از تفریحات دریایی برسند. وی دست‌اندرکاران اجرای طرح بوم‌گردی را مکلف به اجرای دقیق طرح مذکور دانست و اظهار داشت: مدیریت، مکان‌یابی و بازاریابی سه اصل مهم در تحقق این امر هستند.

*ما هستیم که با عملکرد درست می‌توانیم فرهنگ ریشه‌دار گیلان زمین را به دیگران تحمیل کنیم*

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه یکی از مهمترین ره‌آوردهای تقویت و توسعه گردشگری استان می‌تواند معرفی ظرفیت‌ها و فرهنگ غنی استان به مردم کشور و حتی دنیا باشد و ما هستیم که با عملکرد درست می‌توانیم فرهنگ ریشه‌دار گیلان زمین را به دیگران تحمیل کنیم.

*هرچه امور به مردم سپرده شود نتیجه‌اش مطلوب‌تر است*

*این طرح مردمی است و تا پایان کار نیز مردمی خواهد ماند*

دکتر سالاری با اشاره به نقش دهیاران در پیشبرد اهداف مذکور،‌ تأکید کرد: بزرگترین سرمایه در تحقق چنین اموری خود مردم هستند و هرچه امور به مردم سپرده شود نتیجه‌اش مطلوب‌تر است؛ اعضاء شوراهای اسلامی و دهیاران روستا خود برخاسته از مردم هستند و یقیناً انتظار ویژه‌ای از آنها داریم. وی ادامه داد: این طرح مردمی است و تا پایان کار نیز مردمی خواهد ماند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.