پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 24 February , 2020
امروز : دوشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۸ - 1 رجب 1441
شناسه خبر : 27240
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲ | ارسال توسط :

سهم هر ایرانی از بودجه سال آینده چقدر است؟

راه سوم: هر چند انتشار اخباری ضد و نقیضی در خصوص افزایش نرخ حامل های انرژی خصوصا بنزین از یک سو و برنامه دولت برای کاهش شمار یارانه بگیران به میزان ۳۴ میلیون نفر از سوی دیگر محور نقدهایی است که این روزها به بودجه سال آینده وارد می شود، بررسی ها نشان می دهد […]

سهم هر ایرانی از بودجه سال آینده چقدر است؟

راه سوم: هر چند انتشار اخباری ضد و نقیضی در خصوص افزایش نرخ حامل های انرژی خصوصا بنزین از یک سو و برنامه دولت برای کاهش شمار یارانه بگیران به میزان ۳۴ میلیون نفر از سوی دیگر محور نقدهایی است که این روزها به بودجه سال آینده وارد می شود، بررسی ها نشان می دهد سرانه هر ایرانی از بودجه عمومی دولت ۲۴۱ هزار تومان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سهم هر ایرانی از بودجه عمومی دولت ۴ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان خواهد بود این در حالی است که سهم هر ایرانی از بودجه عمومی سال گذشته برابر با ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بود.

◽️بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در قالب لایحه بودجه مصارف بودجه عمومی در سال پیش رو برابر با ۳۹۴ هزار میلیارد تومان است.

◽️بیشترین اعتبار در نظر گرفته شده در سرفصل ها به بخش رفاه اجتماعی اختصاص دارد. سهم هر ایرانی از بودجه رفاه اجتماعی یعنی بیمه ها ، حمایتی و … ۹۷۹ هزار و ۱۶۱ تومان هزینه می کند.

◽️در این حال کمترین اعتبار در نظر گرفته شده مربوط به فصل محیط زیست (حفاظت از محیط زیست ، کاهش آلودگی هوا و … ) اختصاص دارد. سهم هر ایرانی از این سرفصل در سال آینده ۳۵۱۶ تومان است .

◽️سهم پیش بینی شده برای منابع آب نیز در قیاس با بحران واقعی موجود در این بخش اندک است . سهم در نظر گرفته شده برای منابع آبی به ازای هر ایرانی ۴۱ هزار و ۵۰۶ تومان در سال ۱۳۹۷ است.

◽️این در حالی است که کمبود آب و از میان رفتن منابع طبیعی و محیط زیست از منظر بسیاری از کارشناسان در آینده ای نه چندان دور به مانعی در برابر توسعه تبدیل شده و حتی پایداری را از فرایند توسعه سلب می کند.

◽️به نظر می رسد کمبود منابع مالی دولت سبب شده است مهمترین بحران های ایران در این راستا غیر قابل حل باشند./خبرآنلاین

 

|
کلید واژه ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.