راه سوم: نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه رشت امروز در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با محکوم کردن تجمعات و نا‌آرامی‌های اخیر در کشور گفت: برخی‌ها در این اعتراضات کارهایی انجام داده‌اند که یک ایرانی آنرا انجام نمی‌دهد مانند به آتش کشیدن پرچم ایران که نماد عزت و استقلال کشور است و یا شعارهایی ساختار شکن علیه مسولان خدمت گذار.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه این رفتار‌ها خوشحالی دشمنان انقلاب و ایران اسلامی را در پی دارد افزود: آمریکا و کشورهای غربی همواره از پیشرفت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بخصوص در زمینه انرژی هسته‌ای هراس دارند و وقتی می‌بینند چنین کشوری با مردمی آزاد و ظلم ستیز تا این مرحله پیش رفته است نمی‌خواهندپیشرفت کند.
وی سپس به تلاش رسانه‌های خارجی بخصوص از طریق فضای مجازی اشاره کرد و گفت: این رسانه‌ها قصد بی‌اعتبار کردن انقلابمان را که با خون ۲۵۰ هزار شهید بدست آمده است دارند و با برنامه ریزی خود ضمن زیر سوال بردن روحانیت به آن دامن می‌زنند.
نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در ادامه خطاب به مسولان و دولتمردان گفت: بعضی از این اعتراضات و سرو صدا‌های مردم به خاطر گرفتاری‌های معیشتی – اقتصادی و بیکاری است که باید دولتمردان – نمایندگان و مسولان برای برطرف کردن آن‌ها چاره اندیشی کنند تا مردم فکر نکنند که کسی به فکر آن‌ها نیست.
آیت الله قربانی سپس از مردم انقلابی و ولایت مدار گیلان خواست تا مراقب فرزندان خود باشند تا از روی نا‌آگاهی و ناخواسته درگیر حوادث و مشکلات نشوند.
وی با اشاره به اینکه این رفتار‌ها شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست افزود: همه با هم باید دست به دست هم دهیم و با وحدت کلمه، قانون مداری، حفظ حرمت خون شهیدان و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و برنامه‌های قانونی معظم اله به نا‌آرامی‌ها خاتمه دهیم.