راه سوم: از آنجایی که کاربران زیادی در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و روزانه هزاران عکس و فیلم توسط اکانت‌های شخصی و عمومی در این شبکه اجتماعی پرقدرت آپلود می‌شود، امنیت اینستاگرام به یک فاکتور مهم و اساسی تبدیل شده که هر کاربری باید آن را مد نظر قرار دهد.

راه‌های مختلفی برای افزایش امنیت اینستاگرام (اینستاگرام امنیت کاربران این شبکه را افزایش می‌دهد) وجود داشته که هر کدام به نحوی شما را در برابر مشکلات امنیتی در امان نگه می‌دارند. یکی از روش‌های امنیتی که این روزها اکثر اپلیکیشن‌ها بر روی آن مانور می‌دهند، سیستم تایید هویت دو مرحله است که توسط آن، کاربر برای ورود به برنامه می‌بایست از دو مانع امنیتی عبور کند.

خوشبختانه چند مدتی است که این سیستم تایید هویت دو مرحله‌‌ای وارد اینستاگرام شده و با استفاده از آن، کاربران قادرند تا به صورت موثرتری امنیت اکانت اینستاگرام را بالا ببرند. تایید هویت دو مرحله‌ای در اینستاگرام  به این صورت بوده که اگر یک دستگاه ناشناس بخواهد وارد حساب کاربری شما شود، علاوه بر نام کاربری و رمز عبور، یک کد دیگر هم خواسته می‌شود. این کد هم می‌تواند توسط پیامک ارسال گردد و هم در هنگام فعال سازی در اختیار کاربر قرار بگیرد. با این کار می‌توان امنیت اینستاگرام را تا حد زیادی بالا برد.

 

مراحل فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام

 1. اینستاگرام خود را از گوگل پلی و یا اپل استور آپدیت کنید.
 2. وارد پروفایل خود شوید.
 3. با کلیک بر روی آیکون سه نقطه موجود در بخش بالایی رابط، منوی آپشن را باز کنید.

امنیت اینستاگرام

 1. در بخش “Account”، گزینه “Two-Factor Authentication” را انتخاب کنید.

امنیت اینستاگرام

 1. گزینه “Require Security Code” را فعال کنید.

امنیت اینستاگرام

 1. در صورتی که شماره تلفن خود را در اینستاگرام وارد نکرده‌‌اید، با نمایش پیغام مربوطه بر روی “Add Number” کلیک کنید.

امنیت اینستاگرام

 1. شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید و بر روی آیکون فلش آبی رنگ کلیک کنید.

 1. کدی را که توسط پیامک برای‌تان ارسال گردیده، در باکس مربوطه وارد نمایید و بر روی آیکون فلش آبی رنگ کلیک کنید.

امنیت اینستاگرام

 1. در این بخش تعدادی کد برای شما به نمایش در می‌آید که کد‌های بکاپ شما هستند و توسط آن‌ها می‌توانید برای دفعات بعد وارد حساب خود شوید.

امنیت اینستاگرام

نکات لازم برای استفاده از قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

 • با طی مراحل بالا، در صورتی که هربار که توسط یک دستگاه ناشناس بخواهید وارد حساب کاربری خود شوید، باید علاوه بر رمز عبور، یک کد ورودی دیگر هم وارد کنید.
 • کدهایی را که با عنوان “بکاپ کد” در مرحله ۹ نشان داده می‌شوند، حتما حفظ کنید. بهتر است این از این کدها اسکرین شات بگیرید و آن‌ها را در جایی امن نگهداری کنید.
 • هنگامی که می‌خواهید وارد حساب کاربری شوید و کد تایید هویت برای شما پیامک نمی‌شود، ‌باید از کدها بکاپ برای ورود استفاده کنید. همچنین برای زمانی که به سیمکارت خود دسترسی ندارید، این کد‌های بکاپ به کمک‌تان می‌آیند.

امنیت اینستاگرام