راه سوم: حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا عقیده دارد که ورود زودهنگام به بحث انتخابات به مشارکت مردمی در عرصه انتخابات صدمه وارد می‌کند.

حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در پاسخ به پرسشی درباره مطرح شدن نام برخ اصولگرایان برای انتخابات آینده از جمله پرویز فتاح اظهار کرد: ورود زودهنگام به بحث انتخابات به مشارکت مردمی در عرصه انتخابات صدمه وارد می‌کند. به نظر من فضا را انتخاباتی کردن، اصلا کار درستی نیست.
کنعانی مقدم گفت: الان در شرایط حساسی هستیم و بیش از هرچیزی نیاز داریم که در کشور برای حل مشکلات مردم وحدت و انسجام باشد. الان نیازمند این هستیم که به مطالبات مردم رسیدگی کنیم. اما اگر کارهای اصلی را رها کنیم و وارد فضایی شویم که عمدتا چالش برانگیز است از رسیدگی به مشکلات باز می‌مانیم.
او تأکید کرد: دوره شخصیت‌پروری برای انتخابات گذشته است. با تجربه‌ای که از دوره‌های مختلف انتخابات به دست آمده، عقل سلیم حکم می‌کند که برای انتخابات به برنامه‌ها و عقبه سیاسی یک فرد نگاه کنیم نه اینکه هر کسی که شخصیت خوبی است ما فکر کنیم می‌تواند مدیر خوب و یا رئیس‌جمهوری خوبی باشد. شاید بتوان پشت سر خیلی‌ها نماز خواند ولی همان‌ها بعضا نمی توانند مدیر یک مدرسه شوند.
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: آقای فتاح هم جز مدیران اجرایی بوده که در زمان احمدی‌نژاد مسئولیت داشته و الان هم مسئول کمیته امداد است. ایشان گرایش سیاسی خاص و توانمندی خاص خود را دارد. باید صبر کرد و در یک سال مانده به انتخابات دید عقبه سیاسی که ایشان را برای رسیدن به ریاست جمهوری حمایت می کند چگونه است و همچنین برنامه ایشان چیست. در آن زمان می‌توان راجع به آن بحث کرد.