پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 29 May , 2020
امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹ - 7 شوال 1441
شناسه خبر : 28865
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵ | ارسال توسط :

واریز بیش از ۴۲۴ میلیارد به حساب شهرداری های گیلان

راه سوم: مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۲۴ میلیارد ریال از عوارض وصولی ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که از این رقم حدود ۱۵۳ میلیارد ریال مربوط به دی ماه می باشد. به گزارش ایسنا ،جواد انوری در شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی استان گیلان، […]

واریز بیش از ۴۲۴ میلیارد به حساب شهرداری های گیلان

راه سوم: مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۲۴ میلیارد ریال از عوارض وصولی ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که از این رقم حدود ۱۵۳ میلیارد ریال مربوط به دی ماه می باشد.

به گزارش ایسنا ،جواد انوری در شورای معاونین اداره کل امور مالیاتی استان گیلان، با تاکید بر اینکه تمام فکر ما باید معطوف به تحقق درآمدهای مالیاتی باشد،گفت:فرصت زیادی تا پایان سال باقی نمانده است و باید از این زمان حداکثر بهره برداری صورت گیرد تا در پایان سال شاهد تحقق اهداف باشیم.

وی از معاونین خواست با روسای امور مالیاتی جلساتی برگزار کرده و اهمیت کار را برای آنان تشریح نمایند تا با یک برنامه زمانبندی شده بتوان نسبت به تشخیص مالیات مودیان اقدام نمود.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، با بیان اینکه معوقات مالیاتی می بایست توسط مسئولان ذیربط پیگیری شود،تصریح کرد: اگر مالیات تشخیص گردد و بقیه مراحل پیگیری نشود،نمی توانیم بگوییم که کار تمام شده است بلکه می بایست تا حصول نتیجه که وصول مالیات می باشد کارها به دقت مورد نظارت و پیگیری قرار گیرد.

این مقام مسئول،از مجموعه همکاران خواست همدیگر را در انجام امور یاری دهند و در این جهاد اقتصادی از کوششی دریغ نکنند.

انوری اضافه کرد:از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۳ درصد به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت و یک درصد برای حوزه سلامت هزینه می شود. ۵ درصد باقیمانده نیز به خزانه کل واریز خواهد شد.

وی تصریح کرد:در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۲۴ میلیارد ریال از عوارض وصولی ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان واریز شده که از این رقم حدود ۱۵۳ میلیارد ریال مربوط به دی ماه می باشد و بیش از ۴۶ میلیارد آن سهم شهرداری رشت بوده است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشبرد اهداف توسعه ای استان داشته باشد.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خاطرنشان کرد:با توجه به دستورالعمل رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور،مودیان مالیاتی تا پایان سال جاری می توانند با پرداخت اصل مالیات از حداکثر بخشودگی جرائم برخوردار گردند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.