اختصاصی راه سوم/ طاهره نوری: عصر امروز، آیین بهره برداری از ۱۵۲کیلومتر راه روستایی در گیلان با حضور محمدباقر نوبخت به صورت پایلوت در روستای شالمای شهرستان شفت برگزار شد.

به گزارش راه سوم، ۵۱ پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی گیلان با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور، مصطفی سالاری استاندار گیلان و جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان عصر امروز به صورت پایلوت در روستای شالمای شهرستان شفت به بهره برداری رسید.

در این مراسم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌مهدی افتخاری، نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما شاهد تسریع روند توسعه در طی دولت تدبیر و امید بوده ایم افزود: ما نمی توانیم تلاشهای دولت دکتر روحانی در خدمتگزاری به مردم در بخشهای بسیاری را نادیده بگیریم.
وی با بیان اینکه شهرستان شفت در گذشته بسیار مورد غفلت و بی توجهی مسوولان قرار گرفته است، افزود: البته این شهرستان پتانسیل های ویژه و گسترده ای در حوزه های گوناگون دارد و می تواند به الگو و سرمشقی برای سایر شهرستانها بدل شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم بازگشایی و تعریض بخش عشایری راه مواصلاتی ملاسرا به شفت، احداث این راه ارتباطی را اسباب رونق گردشگری و اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغالزایی برای جوانان دانست.
افتخاری با بیان اینکه من شرمنده مردم لاسک هستم، افزود: متاسفانه تعلیق وضعیت اجرایی سد لاسک مردم این منطقه را از نظر تامین آب شرب و آب منطقه ای در مضیقه قرار داده است و حتی قادر به خرید و فروش ملک و زمین خودشان هم نیستند.
نماینده مردم فومن و شفت، با بیان اینکه ما در شهرستان شفت، قادر به تامین آب نواحی غربی استان هستیم، اظهار داشت: سد لاسک یکی از سدهایی است که می تواند آب شرب و کشاورزی شفت، بخشی از رشت، فومن ، رضوانشهر، ماسوله و حتی بخشی از تالش و انزلی را تامین نماید.
وی در پایان با تاکید بر اینکه بخش اعتباری شهرستان عنایت ویژه ای را می طلبد، اظهار داشت: ۱۵ سال از توقف پروژه مصلی شهرستان شفت می گذرد و ما امیدواریم شاهد تسریع روند اجرائی آن ذیل توجهات دولت بوده و مردم بتوانند نماز عید فطر را در مصلای شفت اقامه کنند.