راه سوم: به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، هادی نوری با گرامیداشت ایام ا… دهه مبارک فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب از برگزاری برنامه های ویژه به همین مناسب در کتابخانه های عمومی استان گیلان خبر داد و گفت: در ۱۰۷ باب کتابخانه عمومی در سراسر استان گیلان برنامه های ویژه ای توسط کتابداران در حال برگزاری است.

نوری با بیان اینکه برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان در ایام الله دهه فجر رنگ و بوی انقلابی به خود گرفته است خاطرنشان کرد: در این ایام نمایشگاه‌ کتاب«یاد یار» بصورت همزمان در بسیاری از کتابخانه های عمومی برگزار و تا پایان دهه مبارک فجر جهت بازدید علاقمندان دایر شد.
وی برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان با موضوع انقلاب، مسابقات نقاشی، جلسات قصه‌گویی و برگزاری جشن های انقلاب در کتابخانه های عمومی را از دیگر برنامه های مناسبتی این ایام برشمرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان همچنین از عضویت رایگان کتابخانه های عمومی سراسر استان در روز ۲۲بهمن و همزمان با راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب خبر داد و از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواست تا از فرصت ایجاد شده برای استفاده از امکانات ویژه کتابخانه ها بهره مند شوند.

هادی نوری با بیان اینکه در روز ۲۲بهمن و همزمان با راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب این اداره کل اقدام به ایجاد غرفه ویژه کتابخانه های عمومی در میدان شهدای ذهاب(پیاده راه فرهنگی رشت) نموده است، مدارک لازم جهت ثبت نام در کتابخانه های عمومی را تکمیل فرم عضویت ویژه دهه مبارک فجر، و ارائه کارت ملی یا شناسنامه، یک قطعه عکس ۴*۳ در زمان مراجعه به کتابخانه مورد نظر عنوان کرد. نوری همچنین مهلت تحویل فرم ویژه عضویت به کتابخانه های عمومی را تا پایان بهمن ماه سال جاری اعلام کرد.

وی در پایان ضمن تاکید بر حضور پرشور آحاد مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: کتابداران استان گیلان همزمان با سایر اقشار جامعه با حضور در این راهپیمایی با آرمانهای امام(ره) و انقلاب تجدید پیمان خواهند کرد