پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 16 December , 2019
امروز : دوشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۸ - 19 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 29697
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۲۹ | ارسال توسط :

برخی تصور مي‌کنند هرکس عمامه به سر دارد، به حکومت وصل است و وضعش خوب/ روحانيوني که سراغ تجمل مي‌روند، روحانيت را بدنام مي‌کنند

راه سوم: روزنامه شرق به نقل از سیدعلی خمینی نوشت:اگر فرض کنیم هیچ‌گونه مشکلی در جمهوری اسلامی نداریم و اگر کوتاهی نهادهای مختلف‌ را به نفع جمهوری اسلامی نگوییم، قطعا کار درستی نیست. وی افزود: تک‌تک وظيفه داريم که جست‌وجو کنيم؛ وظيفه‌اي که امام بر دوش تک‌تک مردم قرار داده اين است که جست‌وجو کنيم. […]

برخی تصور مي‌کنند هرکس عمامه به سر دارد، به حکومت وصل است و وضعش خوب/ روحانيوني که سراغ تجمل مي‌روند، روحانيت را بدنام مي‌کنند
راه سوم: روزنامه شرق به نقل از سیدعلی خمینی نوشت:اگر فرض کنیم هیچ‌گونه مشکلی در جمهوری اسلامی نداریم و اگر کوتاهی نهادهای مختلف‌ را به نفع جمهوری اسلامی نگوییم، قطعا کار درستی نیست.
وی افزود: تک‌تک وظيفه داريم که جست‌وجو کنيم؛ وظيفه‌اي که امام بر دوش تک‌تک مردم قرار داده اين است که جست‌وجو کنيم. امام هم فرموده بودند اگر من هم پايم را کج گذاشتم فرياد بزنيد. اما تفاوت ما با ضدانقلاب‌ها عداوت و نصيحت است. ضدانقلاب‌ها حقيقتا از انحرافات ما خوشحال هستند. اگر کسي فرياد مي‌زند و انحرافات را بزرگ مي‌کند  قطعا خوشحال است که جمهوري اسلامي دچار مشکل شده و هرچه از دستش برآيد براي ايجاد اختلاف و مشکل کوتاهي نخواهد کرد.
به گزارش نامه نیوز سیدعلی خمینی ادامه داد: اما انقلابي‌هاي ما نقد مي‌کنند و فرياد مي‌زنند، دلگيري و ناراحتي‌هاي خود را بيان مي‌کنند، اما اگر قلبشان را نگاه کنيد، از انحرافات ناراحت هستند و خون‌دل مي‌خورند.
نوه  امام خميني ادامه داد:بدترين مورد براي روحانيت اين است که طالب دنيا شود.ويژگي‌ای که در خانواده امام معروف است ساده‌زيستي امام و عدم رغبت به دنياست. امام واقعا هيچ رغبتي به دنيا نداشت و زندگي امام سراسر خالي از مظاهر و رغبت به دنيا بود. امام فرد گوشه‌گيري نبود و نمونه آن حرکت و انقلاب عظيم امام بود که نشان‌دهنده توجه امام به دنياست، اما ايشان از دنيا به يک يا دو دست لباس بسنده کرده بود. يکي از ناراحتي‌هايي که براي ساخت موزه امام دارند اين است که امام وسايل شخصي ندارد تا بتوانند از آن استفاده کنند؛ جز چند عبا و دمپايي که متعلق به امام است. 
او گفت: بعضي از افراد تصور مي‌کنند هرکسي که روحاني است و عمامه به سر دارد، به حکومت وصل است و وضعش خوب است و از داخل خبر ندارند. ضعيف‌ترين قشر جامعه امروز هم جامعه روحانيت است که با سيلي صورت خود را سرخ نگه مي‌دارند و مشکلات اقتصادي و معيشتي دارند، اما مردم درک نمي‌کنند؛ تعدادي روحاني را مي‌بينند و فکر مي‌کنند همه اقشار روحانيت هم مانند هم هستند.
نوه امام خميني گفت: روحانيوني که به سراغ تجمل مي‌روند، علاوه‌بر دين خدا، همه اقشار روحانيت را بدنام مي‌کنند، چون مردم با نگاه به آنها مي‌گويند که همه مانند هم هستند. کساني که در جمهوري اسلامي مسئوليتي را مي‌پذيرند بايد بيش از افراد ديگر نسبت به رفت‌وآمد و زندگي‌شان مراقب باشند و اين بار سنگيني است که اول پيامبر اسلام(ص) روي دوش ما گذاشته است که مراقب باشيم اگر مسئوليتي گرفته مي‌شود بايد دقت شود طرفش پيامبر‌(ص) است و در آخرت بايد اول به پيامبر (ص) پاسخ داده شود.
|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.