پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 15 December , 2019
امروز : یکشنبه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۸ - 18 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 29714
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰ | ارسال توسط :

در مقابل فشارها علیه حذف آزمون ابتدایی می‌ایستم / خواهان سبک شدن کیف بچه‌ها از کتاب‌های کمک درسی هستیم

راه سوم: وزیر آموزش وپرورش در جمع خیرین مدرسه ساز با اشاره به اهمیت جوانگرایی در مجمع خیرین گفت: خیرین مدرسه ساز فرهنگ خیری را بیش از پیش در جامعه به خصوص در بین جوانان گسترش دهند. به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در دیدار با روسای مجامع خیرین مدرسه ساز سراسر کشور که در […]

در مقابل فشارها علیه حذف آزمون ابتدایی می‌ایستم / خواهان سبک شدن کیف بچه‌ها از کتاب‌های کمک درسی هستیم
راه سوم: وزیر آموزش وپرورش در جمع خیرین مدرسه ساز با اشاره به اهمیت جوانگرایی در مجمع خیرین گفت: خیرین مدرسه ساز فرهنگ خیری را بیش از پیش در جامعه به خصوص در بین جوانان گسترش دهند.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در دیدار با روسای مجامع خیرین مدرسه ساز سراسر کشور که در سالن اجتماعات سازمان نوسازی،توسعه وتجهیز مدارس برگزارشد، اظهارکرد: هر آجری که توسط خیرین در ساخت مدرسه استفاده می شود ساختمان یک مدرسه را نمی سازد بلکه فرهنگ آینده یک کشور را می سازد و تمدن یک مملکت را به وجود می آورد.

وی افزود: هرچند ممکن است تلاش‌های خیرین از دید مسولین پنهان بماند اما اجر اخروی آن همواره نزد خدای متعال محفوظ خواهد بود.

وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: وقتی صحبت از تحول در یک جامعه می شود منظور فقط معنای آکادمیک و مدیریتی آن نیست؛ بلکه منظور تطابق فعالیت‌های جامعه با نیازهای روز جامعه است.

و اگر جامعه ای این انطباق را انجام ندهد با نیازهایش فاصله می گیرد واین دردی است که آموزش وپرورش ما به آن دچار است و شدیدا نیازمند تحول است.

وی ادامه داد: متأسفانه یکی از سازمان هایی که افراد در مقابل تحولاتش مقاومت می کنند آموزش وپرورش است. اخیرا با هدف ایجاد نشاط در دانش آموزان ابتدایی قدم بسیار کوچکی در زمینه حذف آزمون برداشتیم؛ اما متاسفانه با هجمه ای عظیم در این زمینه مواجه شدیم. هرچند اینجانب باتمام وجود جلوی فشارها ایستادگی خواهم کرد.

بطحایی خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی مشاهده می‌کنیم برخی جوانان با کوچکترین مشکل اقدام به خودزنی می کنند و یا در زندگی مشترک سریعا سراغ طلاق می روند این ناشی از آن است که افراد در مدرسه مهارت صبر و تحمل و حل مسائل زندگی را فرا نگرفته‌اند. امروز ما با تحول و تغییر دنبال آموزش مهارت‌های زندگی به دانش آموزان هستیم.

وی ادامه داد: ما امروز مخالف جداسازی بچه‌ها با معیارهایی همچون پولدار و بی پول و فرزندان مقامات و افراد عادی هستیم و خواهان سبک شدن کیف بچه‌ها از کتاب های کمک درسی هستیم. بنابراین آزمون را از دوره ابتدایی حذف کردیم تا نشاط و سرزندگی را به مدارس هدیه دهیم.

وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: تحول در فضای مدارس نیز باید انجام شود و خیرین جوان نیز به مجامع خیرین مدرسه ساز بپیوندند و این تلاش بیش از پیش، اعضای مجامع را می‌طلبد تا فرهنگ مدرسه سازی و خیری در جامعه نهادینه شود.

وی اجرای طرح هایی مانند خواهر خوانده در امر مدرسه سازی را به خیرین پیشنهاد کرد و افزود: چقدر خوب است دانش آموزان ناحیه ۳ شیراز مدرسه ای در یکی از روستاهای سرباز سیستان وبلوچستان بسازند تا فرهنگ مدرسه سازی در جامعه ارتقاء یابد.

بر اساس گزارش سایت آموزش و پرورش، بطحایی از اختصاصی شدن منابع درآمدی آموزش وپرورش درسال ۹۷ خبر داد و گفت: تا کنون اگر ملکی در آموزش وپرورش فروخته می شد پولش به خزانه واریز می شد اما از سال آینده پس از دو هفته این مبلغ می‌تواند در همان استان هزینه شود.

وزیر آموزش وپرورش در جمع خیرین مدرسه ساز با اشاره به اهمیت جوانگرایی در مجمع خیرین گفت: خیرین مدرسه ساز فرهنگ خیری را بیش از پیش در جامعه به خصوص در بین جوانان گسترش دهند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.