پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 9 December , 2019
امروز : دوشنبه, ۱۸ آذر , ۱۳۹۸ - 12 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 29705
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹ | ارسال توسط :

روحانی باید دولتمردان ناکارآمد و ناامید را از دولت خارج کند/ وزرا از وضعیت کشور اطلاع‌ داشتند، می‌توانستند مسئولیت نپذیرند

راه سوم: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «آقایان وزرا که برخی از آنان در دولت دوازدهم هم حضور دارند در جریان بودند و می‌دانستند وضعیت چیست؛ بنابراین می‌توانستند مسئولیت نپذیرند. هر کسی ناکارآمد و ناامید است باید کنار گذاشته شود. این هم که آقای روحانی منتظر باشند این افراد ناکارآمد و ناامید خودشان کنار می‌روند […]

روحانی باید دولتمردان ناکارآمد و ناامید را از دولت خارج کند/ وزرا از وضعیت کشور اطلاع‌ داشتند، می‌توانستند مسئولیت نپذیرند

راه سوم: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «آقایان وزرا که برخی از آنان در دولت دوازدهم هم حضور دارند در جریان بودند و می‌دانستند وضعیت چیست؛ بنابراین می‌توانستند مسئولیت نپذیرند. هر کسی ناکارآمد و ناامید است باید کنار گذاشته شود. این هم که آقای روحانی منتظر باشند این افراد ناکارآمد و ناامید خودشان کنار می‌روند فکر اشتباهی است. ایشان باید خودشان عذر دولتمردان ناکارآمد و ناامید را بخواهند و از دولت خارج کنند.»

عبدالله ناصری، عضو بنیاد باران معتقد است رئیس جمهوری باید وزرایی را که ناامید و بی انگیزه هستند از کابینه خارج کند تا کسانی جای آنان را بگیرند که برای مدیریت در این شرایط انگیزه و توانایی لازم را داشته باشند.
ناصری در این باره به اعتمادآنلاین گفت: «شرایط کار از سال ۹۲ به بعد به خاطر ساختار تغییریافته اقتصاد که احمدی نژاد تحویل روحانی داد بسیار سخت شد. آقای روحانی که دولت را تحویل گرفت تبعات سختی آن را نیز در نظر داشت. کسانی هم که حاضر به همکاری با دولت آقای روحانی شدند از شرایط کار آگاه بودند و می‌دانستند چه چیزی تحویل می‌گیرند و چقدر کار سخت است.»
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: «آقایان وزرا که برخی از آنان در دولت دوازدهم هم حضور دارند در جریان بودند و می‌دانستند وضعیت چیست؛ بنابراین می‌توانستند مسئولیت نپذیرند.»
ناصری با بیان اینکه «الان نگاه‌ها متوجه شخص رئیس جمهور است» گفت: «این رئیس جمهور است که وزرا را انتخاب می‌کند. آقای روحانی بعد از ۵ سال باید از عملکرد آقایان که برخی از آنها ۵ سال است در دولت حضور دارند، ارزیابی داشته باشد و توانایی، چابکی، انگیزه و امیدواری آنان را بسنجد و بر اساس آن برای همکاری با آنان تصمیم گیری کند.»
عضو بنیاد باران اظهار کرد: «عملاً دولت‌های اول دولت تجربی برای هر رئیس جمهوری محسوب می‌شود؛ دولت دوم آقای خاتمی کارآمدتر از دولت اول اصلاحات بود، دولت دوم آقای هاشمی هم اینطور بود. دولت دوم آقای احمدی نژاد هم با اینکه دولت متفاوتی از همه دولت‌های قبل از انقلاب بود اما متفاوت از دولت اولش بود؛ بنابراین ۴ سال اول فصل خوبی است برای اینکه رئیس جمهوری بتواند به این ازیابی برسد که وزیری که سال‌ها کنار او کار کرده توانایی، امید و انگیزه دارد یا خیر.»
ناصری خاطرنشان کرد: «درست است که امروز جامعه به ناامیدی رسیده است اما باید حواسمان باشد دولتمردان که مسئولیت پذیرفتند این شرایط را می‌دانستند» تأکید کرد: «آقای روحانی باید توانایی و کارآمدی وزرا و اعضای هیات دولت ارزیابی کنند. هر کسی ناکارآمد و ناامید است باید کنار گذاشته شود. این هم که آقای روحانی منتظر باشند این افراد ناکارآمد و ناامید خودشان کنار می‌روند فکر اشتباهی است. ایشان باید خودشان عذر دولتمردان ناکارآمد و ناامید را بخواهند و از دولت خارج کنند.»
|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.