راه سوم: نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی خواستار توزیع عادلانه اعتبارات بین شهرستان‌ها شد و گفت: سد لاسک و راه شفت به زنجان توسعه استان را به همراه دارد.

 محمدمهدی افتخاری ظهر امروز در نهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری گیلان اظهار کرد: پدافند غیرعامل یعنی در مواقع  درگیری هر کارمند و هر غیرنظامی دفاع از خود را بلد باشد.

وی با اشاره به جنگ نرم و لزوم آموزش برای شناسایی آن افزود: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم متأسفانه هیچ‌گونه آموزشی در رابطه با شناخت آن برنامه ریزی نمی‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به لزوم ترویج مکارم اخلاق در جامعه تاکید کرد و گفت: برخی از مدیران ما از مکارم اخلاق که از تأکیدات پیامبر اکرم(ص) هست فاصله گرفته‌اند و باید برای نهادینه کردن آن برنامه‌ریزی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با تاکید بر تکریم ارباب‌رجوع از سوی مدیران خاطرنشان کرد: من برای احقاق حقوق مردم ممکن است درجاهایی کوتاهی کرده باشم اما اگر زمانی ارباب‌رجوع من از سوی مدیران تکریم نشوند لباس خود را پایین می‌گذارم و هیچ‌گاه گذشت نمی‌کند.

افتخاری با اشاره به ناکافی بودن بودجه عمرانی در کشور بیان کرد: بیشتر سهم بودجه در دست استان‌ها هست و استدعا دارم در تقسیم و توزیع بودجه بین شهرستان‌ها عدالت رعایت شود.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات در شهرستان‌های کوچک ازجمله شهرستان شفت افزود: دو پروژه سد لاسک و راه شفت-زنجان هر دو توسعه استان را به همراه خواهند داشت و لازم هست در بودجه سال ۹۷ به‌صورت ویژه دیده شوند.

نماینده مردم شهرستان‌های فومن و شفت در مجلس با اشاره به مشکلات موجود در شهرک‌های صنعتی گفت: بسیاری از شرکت‌ها در شهرک‌های صنعتی از کار ایستاده‌اند که لازم هست به پیشنهاد فرمانداران ۵ نفر از تولیدکنندگان با حضور مدیران اجرایی نشست‌هایی را با استاندار داشته باشند تا مشکلات و موانع از نزدیک مشاهده و رفع شوند.