پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 14 December , 2019
امروز : شنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۸ - 17 ربيع ثاني 1441
شناسه خبر : 30179
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲ | ارسال توسط :

تخصيص ۳۰ هزار ميليارد تومان از منابع ريالي و اوراق مالي در سال جاري به طرح‌هاي عمراني

 راه سوم: معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در همايش سالانه نظام فني و اجرايي كشور : عملكرد طرح‌هاى اجرايى از ١٢٠هزار ميليار تومان به ٢٨٢ هزار ميليارد تومان و طرح‌هاى عمرانى از ٢١ هزار ميليارد به ٤٢ هزار ميليارد افزايش پيدا كرده است. سازمان برنامه و بودجه موفق شد از منابع […]

تخصيص ۳۰ هزار ميليارد تومان از منابع ريالي و اوراق مالي در سال جاري به طرح‌هاي عمراني

 راه سوم: معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در همايش سالانه نظام فني و اجرايي كشور : عملكرد طرح‌هاى اجرايى از ١٢٠هزار ميليار تومان به ٢٨٢ هزار ميليارد تومان و طرح‌هاى عمرانى از ٢١ هزار ميليارد به ٤٢ هزار ميليارد افزايش پيدا كرده است.

سازمان برنامه و بودجه موفق شد از منابع ريالى و اوراق مالى در حد ٣٠ هزار ميليارد تومان تخصيص دهد.

 واقعيت اين است كه در چهار سال گذشته، كشور با محدوديت‌هايي براي توسعه مواجه بود و يكي از اين محدوديت‌ها، محدوديت منابع بود. البته متوليان نظام اداره كشور تدبيرهاي مناسب را براي رهايي از منابع نفتي اتخاذ كردند.

 قيمت نفت در سال ۱۳۹۲، ۱۰۴ دلار بود و براساس آخرين گزارش، قيمت نفت در سال ۱۳۹۶ و برابر عملكرد بودجه، ۵۱ دلار است و مقايسه اين دو عدد در چهار سال گذشته گوياي اين است كه تنها ۱۵۷ ميليارد دلار از طريق فروش نفت حاصل شده و روند مقايسه آن با سال‌هاي گذشته، گوياي اين است كه در آن سال‌ها درآمد نفت ۲۵۱ ميليارد دلار بوده است.

 دولت يازدهم در چهار سال گذشته با چنين محدوديت‌هايي مواجه شده است و ما وظيفه خود مي‌دانيم از اهتمام ارزنده‌ي مهندسان، مشاوران و پيمانكاران در روند اجراي طرح‌هاي عمراني قدرداني كنم، به اين دليل كه آنان به رغم تمام محدوديت‌ها و كاستي‌ها، همكاري بسيار شايسته‌اي با دولت داشته‌اند.

همه تلاش دولت بر اين بوده تا اين مقدار محدود منابع را به سمت مباحث عمراني پيش ببرد و امروز شاهديم عملكرد بخش عمراني بودجه از حدود ۲۱۰ هزار ميليارد ريال در سال ۱۳۹۲ به بيش از ۴۲۰ هزار ميليارد ريال در سال ۱۳۹۵ افزايش يافته و رشد بيش از ۹۰ درصدي را به ثبت رسانده است.

 رشد اقتصادي در سال جاري ميزان بسيار مناسبي بوده و مورد تاييد كارشناسان و منتقدان جهاني قرار گرفته است. در سال جاري توانستيم با اجازه مقام معظم رهبري ۱۴ هزار ميليارد تومان از صندوق توسعه ملي استفاده كنيم.

 در ۹ ماهه سال جاري برنامه اين بوده است كه ۹۳۵ هزار نفر وارد بازار كار شوند اما ۹۱۸ هزار نفر وارد بازار شدند و ما به تفاوت اين ميزان به جمعيت بيكاران كشور افزوده شد. در برنامه براي اشتغال‌زايي هم مقرر شده تا تا يك ميليون و ۳۳ هزار شغل در سال آينده ايجاد شود اين در حالي است كه ۸۰۷ هزار نفر در سال آينده وارد بازار كار مي‌شوند كه۷۰ درصد آنها را فارغ التحصيلان د انشگاهي تشكيل مي‌دهند.

در مورد طرح‌هاي عمراني اميدوارم بنيان فعاليت را بين بخش خصوصي و دولتي طوري محكم‌تر ببنديم تا بتوانيم با همه محدوديت‌ها اقتصاد مردمي و مقاومتي را اداره كنيم.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.