پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 31 May , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹ - 9 شوال 1441
شناسه خبر : 30819
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱ | ارسال توسط :

یک استاد هم به خاطر گرایش سیاسی خاص اخراج نشده/ با اساتید مروّج سیاسی‌کاری یا مقابله با دین تعارف نداریم

 راه سوم: رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه با اساتیدی مروّج سیاسی‌کاری یا مقابله با دین رودربایستی و تعارف نداشته، می‌گوید: اگر بنا بر اخراج آن‌ها داشته باشم این اتفاق بلافاصله در کمیته انضباطی خواهد افتاد. به گزارش راه سوم؛ فرهاد رهبر درخصوص قطع همکاری دانشگاه آزاد با تعدادی از اساتید، توضیح داد: با […]

یک استاد هم به خاطر گرایش سیاسی خاص اخراج نشده/ با اساتید مروّج سیاسی‌کاری یا مقابله با دین تعارف نداریم

 راه سوم: رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه با اساتیدی مروّج سیاسی‌کاری یا مقابله با دین رودربایستی و تعارف نداشته، می‌گوید: اگر بنا بر اخراج آن‌ها داشته باشم این اتفاق بلافاصله در کمیته انضباطی خواهد افتاد.

به گزارش راه سوم؛ فرهاد رهبر درخصوص قطع همکاری دانشگاه آزاد با تعدادی از اساتید، توضیح داد: با این اساتید که تعدادشان ۲۸۰۰ نفر است نه قطع رابطه شده و نه اخراج شده‌اند بلکه آن‌ها می‌توانند به صورت حق‌التدریس در ساعات غیرکاری خودشان در دانشگاه آزاد تدریس کنند؛ در حال حاضر از همه نوع گرایش سیاسی میان‌شان وجود دارد و نمی‌توان گفت لیست ارائه شده متعلق به یک گرایش سیاسی خاص است بنابراین طیفه وسیع سیاسی و عقیدتی را دربرمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه “ماده ۲۱ قانون استخدام اعضای هیات علمی” می‌گوید هر عضو هیات علمی موظف است ۴۰ ساعت به صورت تمام وقت در دانشگاه خودش تدریس کند، اظهارکرد: متاسفانه همان عضو هیات علمی با وجود این قانون از ۱۶ هفته فقط ۳هفته به سر کلاس رفته است چراکه در دانشگاه‌های دیگر نیمه وقت و حق‌التدریس فعال است؛ در حالی که نمی‌توان کلاس درس را با کمک دستیار اداره و به امید دستیار رها کرد.

یک نفر با اظهارنظرهایش شائبه سیاسی‌کاری را به جامعه القاء کرد

رهبر با تاکید بر اینکه حتی یک نفر به دلیل داشتن گرایش سیاسی خاص اخراج نشده است، ادامه داد: متاسفانه یک نفر با اظهارنظرهایش شائبه سیاسی کاری در این موضوع را به جامعه القاء کرده است که با این کار شأن استادی خود را هم رعایت نمی‌کند.

با اساتیدی شائبه ترویج مقابله با دین در کلاس‌های درس را دارند تعارف ندارم

وی همچنین تصریح کرد: با اساتیدی که شائبه سیاسی کاری یا شائبه ترویج مقابله با دین در کلاس‌های درس را دارند رودربایستی و تعارف نداشته و اگر بنا بر اخراج آن‌ها داشته باشم این اتفاق بلافاصله در کمیته انضباطی خواهد افتاد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: مفاهیم دانشگاه آزاد اسلامی مشخص است لذا اگر استادی بخواهد در کلاس درس برای جوانی که شاکله ذهنی آن نسبت به مسائل مذهبی به طور کامل شکل نگرفته است شبهه دینی ایجاد و مسائل دینی و مذهبی را به انتقاد بکشد با رفتار قهریه دانشگاه رو به رو خواهد شد؛ البته این استاد می‌تواند کرسی‌های آزاداندیشی برگزار کرده در کنار استاد دیگری هرگونه نقد و نظر دیگر خود را مطرح کند.

منبع : خانه ملت

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.