پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 6 June , 2020
امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹ - 15 شوال 1441
شناسه خبر : 30916
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ | ارسال توسط :

شهردار نگران شهر و شورا نگران شهردار !

راه سوم/ اکبر نوری: شهردار فومن از یکسو تحت فشار مطالبات فزاینده شهروندان قرار دارد و از سوی دیگر با قدردانی و انتقاد تواًمان اعضای شورای شهر فومن مواجه است! فشارهای مردم به موضوع آسفالت کوچه ها و معابرشان بر می گردد اما اعضای شورا هم نگران شهری هستند که به عید و ازدحام خاص آن […]

شهردار نگران شهر و شورا نگران شهردار !

راه سوم/ اکبر نوری: شهردار فومن از یکسو تحت فشار مطالبات فزاینده شهروندان قرار دارد و از سوی دیگر با قدردانی و انتقاد تواًمان اعضای شورای شهر فومن مواجه است!
فشارهای مردم به موضوع آسفالت کوچه ها و معابرشان بر می گردد اما اعضای شورا هم نگران شهری هستند که به عید و ازدحام خاص آن نزدیک می شود و هم نگران شهردار و کیفیت پروژه ها از جمله آسفالت که شتابزدگی را تداعی می سازند.

در همین ارتباط سیامک احمدزاده رئیس شورای شهر فومن دیروز در جلسه شورای شهر فومن بعد از اینکه از غیب شدن نامه مربوط به پروژه زمین پیشحصار فومن در نهادهای ذیربط خبر داد، با نشان دادن تصاویری، از شهردار بابت عملیات آسفالت ریزی شهر که در هوایی بارانی و زمینی خیس صورت می گرفت، انتقاد کرد و آن را جنایتی در حق شهروندان دانست! وی همچنین به عدول غلام نیا از اولویت گذاری ها و بی اعتنایی اش نسبت به مصوبات شورا هم اعتراض کرد.

اما نکته جالبتر این جلسه مشاجرات کلامی ردوبدل شده غیر متعارف بعدی بود؛ آنجا که شهردار با آن چهره فتوژنیک که به تازگی به عنوان نماینده شهرداران استان انتخاب شده بود با اعتراف ضمنی به توصیه پذیری و عدولش از مصوبات، فشارهای مردم و سفارش های اعضای شورا منجمله خود احمدزاده را موجب شتابزدگی در انجام آسفالت و تخطئی از برنامه های پیش بینی شده اعلام کرد و متقابلاً رئیس شورا هم از افترا و نسبت دروغ و نمازخوان بودن شهردار و نیز از نقش وکیل مدافع بودن جلیل سندی دیگر عضو شورا که بنوعی در برابر انتقادات وارده به شهردار در مقابل احمدزاده موضع گرفته بود، حرف زد!
البته علیدوست سخنگوی شورا در این لحظه در یکی از بندرت اظهارات خود با عبور از اصل دعوا طی ایراد و تذکری آیین نامه ای به رئیس شورا، رویه جاری اداره جلسه و مشاجرات دوطرفه را مورد اشکال دانست!

نورالدین نعمتی عضو دیگر شورا اما از حاشیه های بوجود آمده انتقاد کرد و با بیان اینکه “در کارها دارد تداخل می شود” تصریح نمود “باید طرح سوال بصورت مکتوب ارائه شده و شهردار پاسخ دهند”.
نعمتی هم با اظهار اینکه “مردم نظاره گرند و می بینند… و فردا می گویند در شهرداری کارشناس نیست”، از نادیده گرفتن مصوبات شورا و عدول شهردار از برنامه مدون و همچنین اهمال در روند کیفی آسفالت گله کرد و با طرح اشکالات فنی از ضرورت کارشناسی در انجام پروژه های شهری و پرهیز از هزینه تراشی و دوباره کاری سخن گفت. وی به شهردار هشدار داد چنانچه” بخواهد تبلیغاتی کار کند، ضربه خواهد خورد!”

شاهین علیزاده دیگر عضو شورا نیز نگرانی های مشترکی داشت. وی بعد از قدردانی از حرکت خودجوش یک گروه مردمی در رابطه با کاشت نهال در روز درخت کاری و اظهار تاسف از کوتاهی های صورت گرفته در این امر از سوی دستگاهها، نگرانی اش را در باره موضوعات گفته شده، مطرح ساخت. به گفته علیزاده سیستم موجود، شهرداری ها را تضعیف کرده است و بودجه و امکانات کافی در دسترس شهرداری نیست و لذا شهردار توان پرداخت و حل همه نارسایی ها را ندارد.

وی در مورد نحوه اجرای پروژه ها (آسفالت) با توضیح روال و مکانیسم کاری خطاب به شهردار تذکر داد:”طبق قانون اساسی نظارت بر عملکرد شهردار بر عهده شورا است و شما اولویت های شورا را نقض کردید. اگر قانونمند و وحدت رویه نداشته باشیم امور پیش نخواهد رفت.” وی در ادامه تاکید کرد” پول های هزینه شده، بیت المال می باشد…سرمایه ملی را هدر ندهیم…موافق کارهای شتابزده نیستیم…خواهش می کنم با دید کارشناسی به این موضوعات بنگرید!”

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.