پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 2 April , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹ - 9 شعبان 1441
شناسه خبر : 31827
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶ | ارسال توسط :

“نگاه راهبردی و رویه روزمره گی!”

اختصاصی راه سوم/ اکبر نوری: اولین جلسه شورای شهر فومن در سال ۹۷ هرچند با تقدیر و تشکر ضمنی اعضای شورا از شهردار فومن بابت حضور میدانی قوی و ارائه خدمات شهری بهینه در تعطیلات عید نوروز همراه بود اما خوشبختانه این موضوع باعث بی توجهی اعضاء نسبت به مسائل بنیادین مدیریت شهری نشد! واقعیت […]

“نگاه راهبردی و رویه روزمره گی!”

اختصاصی راه سوم/ اکبر نوری: اولین جلسه شورای شهر فومن در سال ۹۷ هرچند با تقدیر و تشکر ضمنی اعضای شورا از شهردار فومن بابت حضور میدانی قوی و ارائه خدمات شهری بهینه در تعطیلات عید نوروز همراه بود اما خوشبختانه این موضوع باعث بی توجهی اعضاء نسبت به مسائل بنیادین مدیریت شهری نشد!

واقعیت آن است که پرداختن به امور عادی و مبتلابه شهر به مثابه انجام وظیفه در قبال شهروندان تعریف می شود ولی مشغولیت صرف و توقف در این ایستگاه، تداعی گر فقدان نگاه راهبردی و غفلت از چشم انداز توسعه محسوب می شود.
در همین راستا مهندس علیزاده عضو شورا با خطاب قرار دادن شهردار به عنوان کلیددار شهر فومن به ایشان تاکید نمود که به “برنامه راهبردی” و امور زیربنایی اهتمام جدی داشته باشد. در همین رابطه وی از غلام نیا خواست که علاوه بر تلاش هایی که در جهت امور “روزمره” شهری از قبیل آسفالت، پیاده رو و…از خود به خرج می دهد، برای پارک کاس احمدان که یک فرصت مغتنم بشمار می رود طرح و برنامه اجرایی داشته باشد و بخصوص به زمین پیش حصار توجه ویژه ای مبذول دارد. وی در همین زمینه خواستار ارائه گزارش و پیگیری مجدانه شهرداری برای در اختیار گرفتن زمین مزبور که ظاهراً در معرض طمع نهادهای دیگر و گرفتار پیچ و خم های تند بوروکراسی شده، گشت.

در فرازی دیگر سید نورالدین نعمتی از اعضای متنفذ شورا هم طی ایراد سخنانی پس از تشکر از عملکرد شهردار فومن بابت ایجاد نمایی متفاوت از شهر نسبت به سالهای قبل، انتقادات چندی را نیز وارد ساخت. نعمتی که از وضعیت سد معبر در ایام تعطیلات شاکی می نمود و آن را خلاف جهت امر گردشگری و ایجاد مزاحمت برای مسافران توصیف می کرد با اظهار اینکه شاهد بیرون گذاشتن یک تن شکر از سوی مغازه داری در یکی از خیابان های اصلی شهر بوده، از عدم برخورد شهردار با این پدیده اظهار شگفتی کرد. وی همچنین با اشاره به وجود تبعیض در مورد نصب تابلوهای شهری، خواستار نگاه عدالت محور نسبت به همه شهروندان و رفع سوء تعبیرهای عمومی(رفاقتی) از سازمان شهرداری شد.
نعمتی که مانند شاهین علیزاده دغدغه توسعه شهری و پروژه های زیربنایی را داشت با توجه به اهمیت مقوله گردشگری و ضرورت وجود کمپینگ توریستی برای شهر فومن، درخواست پیگیری وضعیت زمین پیش حصار شد.

نعمتی تصریح کرد که از منظر گردشگری، ما فقط با عبور مسافر مواجه بوده ایم و نه ماندگاری آن و اگر به عنوان اول در امر گردشگری دست یافته ایم به علت وجود مناطق ماسوله و قلعه رودخان بوده است وگرنه با رویه جاری، فومن نیز همانند شهرهای مجاور به شهری سوت و کور مبدل می گشت.

بی تردید استفاده از پتانسیل های بالقوه گردشگری نیازمند ایجاد زیرساخت های متناسب می باشد و هرچند نگاه راهبردی اعضای شورای شهر امیدوارکننده می نماید اما باید دید عزم و اراده جدی جهت تحقق آن نیز دیده خواهد شد!

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.