راه سوم: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، تاکید کرد: در مسیر توسعه استان می‌بایست این جمع فرهیخته به ما کمک کند تا آن چیزی که برای گیلان شایسته است در سایه فکر و اندیشه بهتر رقم بخورد.

به گزارش راه سوم به نقل از ایسنا، کیوان محمدی در نخستین جلسه انجمن های تخصصی و صاحب نظران توسعه استان، اظهار کرد: این نشست ها با هدف تشکیل اتاق فکر برای جذب، به کارگیری و هدایت اثربخش اندیشه‌های صاحب نظران در راستای توسعه همه جانبه استان برگزار می شود.

وی از جمله مهمترین کارکردهای ترسیم شده برای این اتاق فکر را شناسایی مسائل و چالش‌های راهبردی توسعه استان و تصمیم‌سازی برای مرتفع نمودن مسائل و چالش‌ها و نیز به کارگیری تجارب، سیاست‌ها و برنامه‌های موفق در سطوح ملی و بین   المللی برای توسعه پایدار استان دانست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان،با تبیین جایگاه و اهمیت اتاق فکر در تحقق اهداف و راهبری توسعه،تصریح کرد: غایت و هدف از اجتماع و ترکیب افراد، رسیدن به یک خرد جمعی درخصوص توسعه و پیدا کردن چالش‌های پیش رو استان است.

این مقام مسئول تاکید کرد:در مسیر توسعه استان می‌بایست این جمع فرهیخته به ما کمک کند تا آن چیزی که برای گیلان شایسته است در سایه فکر و اندیشه بهتر رقم بخورد.

محمدی گفت: برای تسهیل مشارکت افراد و نیز به دست آوردن نتایج مناسب، در گام نخست فرآیند برگزاری این نشست‌ها را سهل تعریف می‌کنیم تا به تدریج هماهنگی‌های لازم برای ورود به مباحث سنگین‌تر و پیچیده‌تر فراهم گردد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان خاطرنشان کرد:در صورتی که افراد تمایل داشته باشند می‌توانند علاوه بر کمیته‌های مطرح شده در این نشست، به فراخور تخصص و تجربه خود، در کارگروه‌های ۴۸ گانه استانداری نیز شرکت کنند تا بتوانیم نتایج آن را در این جلسه به بحث بگذاریم.