راه سوم: معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با تاکید بر اینکه ايجاد اشتغال نه يك انتخاب، بلكه ضرورتي گريزناپذير است، گفت: مشوق و مبدع بحث اشتغال، مقام معظم رهبري هستند. ما در جلسه‌اي كه در مورد آسيب‌هاي اجتماعي در خدمت ايشان بوديم، فرمودند كه اشتغال به عنوان عامل اصلي كاهش آسيب‌هاي اجتماعي تلقي مي‌شود.

به گزارش راه سوم به نقل از مركز ‌اطلاع‌رساني،‌ روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور،‌ دكتر محمدباقر نوبخت عصر امروز در جلسه مشترک با اعضاي فراكسيون توليد و اشتغال مجلس شوراي اسلامي كه در محل سازمان برنامه و بودجه براي بررسي محورهاي توليد و اشتغال با موضوع اشتغال روستايي برگزار شد،‌ با اشاره به تسهيل در مراحل پرداخت وام‌هاي اشتغال اظهار داشت: ما به دنبال پول‌پاشي نيستيم و هدف ما توليد بيكار بدهكار نيست، بلكه هدف اصلي ما اين است كه در سال‌جاري بتوانيم يك ميليون و ۳۳ هزار فرصت شغلي در۱۲ برنامه ايجاد كنيم.

وي ابراز اميدواري كرد كه تا سال به نيمه خود نرسيده است، گزارش‌هاي نويدبخشي از اشتغال به استحضار ملت ايران رسانده شود.

 بنا به اين گزارش، پيش از سخنان دكتر نوبخت، مهندس پرويز فتاح رئيس كميته امداد امام خميني(ره) در سخناني گفت: تا تاريخ بيست وهشتم فروردين امسال‌، حدود ۹۰ درصد اعتباراتي كه به كميته امداد امام خميني(ره) در مورد اشتغال‌زايي تخصيص داده شده بود، جذب شده است.

وي افزود: برای حدود ۱۴۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش كميته امداد وام پرداخت شده و خوشبختانه همكاري بانك‌ها با كميته امداد و مردم متقاضي وام خوب بوده است.