پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 2 April , 2020
امروز : پنج شنبه, ۱۴ فروردین , ۱۳۹۹ - 9 شعبان 1441
شناسه خبر : 32157
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۸:۰۹ | ارسال توسط :

” تقابل و علنی شدن دو دیدگاه در شورا…” کارهای کوچک، کارهای بزرگ!

اختصاصی راه سوم/ اکبر نوری: رفته رفته افکار، اهداف و دیدگاههای شهردار و شورای جدید شهر فومن وضوح بیشتری به خود می گیرد و تمایزات و اختلافات خود را عیان می سازند. اینک می توان مشاهده کرد که یک دیدگاه خود را در مقام همراه و حامی سیاست های شهردار تعریف می نماید و دیدگاه […]

” تقابل و علنی شدن دو دیدگاه در شورا…” کارهای کوچک، کارهای بزرگ!

اختصاصی راه سوم/ اکبر نوری: رفته رفته افکار، اهداف و دیدگاههای شهردار و شورای جدید شهر فومن وضوح بیشتری به خود می گیرد و تمایزات و اختلافات خود را عیان می سازند. اینک می توان مشاهده کرد که یک دیدگاه خود را در مقام همراه و حامی سیاست های شهردار تعریف می نماید و دیدگاه دیگر منتقد رویه جاری است و در نقطه مقابل آن قرار می گیرد. این را می توان از نشانه گذاری ها و حتی کنایه ها و تیکه پراکنی های ردوبدل شده در جلسات شورا نیز تشخیص داد!

البته این اتفاق مبارکی است و همان انتظاری است که عقلا و فعالان اجتماعی از انجمن های شهری دارند. واقعیت اینست که شعار وحدت یک شعار انتزاعی و غیر واقع بینانه از متنی متکثر و کنشگرانی با عقاید متفاوت می باشد. اختلاف دیدگاه و اختلاف سلیقه امری طبیعی است که می تواند در بستری قانونمند سبب پویایی واحدهای جمعی گردد؛ ضمن اینکه تنها با برملا شدن تمایزات فکری می توان از مسئولیت پذیری و حق پاسخگویی سخن گفت!

جلسه اخیر شورای شهر فومن از این منظر قابل تامل می نماید؛ جلسه ای که محل تلاقی نقطه نظرات نامتقارن بود! جایی که بوضوح مشخص شد گرایش همدل با شهردار، به دیدگاه عمرانی کوتاه مدت و فوریت های عاجل و نگاه توده پسند تمایل دارد! رویکردی “چشم” نواز و چشمگیر بر پایه نیازهای روزمرهِ آنی و مبتلابه همیشگی؛ آسفالت، رنگ آمیزی، نورافشانی میادین، بلوارها و دور تسلسل ترمیم و تخریب ابنیه ها و…

دیدگاهی دیگر در شورا بر محور توسعه و نگاه راهبردی و کلان و دراز مدت توجه دارد و نیز فارغ از دلبری های عامه پسند به آثار ماندگار و تاثیرگذار می اندیشد؛ احداث پل، پارک، جاده و… تاسیس واحدهای اشتغالزا که به جذب اعتبارات، ورود سرمایه گذار و بخش خصوصی و ایجاد درآمدهای پایدار بیانجامد.

در این رابطه توجه و تعمق در نطق دو عضو شورا در جلسه اخیر خود گویای همه چیز است.
نورالدین نعمتی: “شهردار بایستی برنامه ریزی شده و هماهنگ با دیگر دوایر عمل نماید…فواره درست کردن کار خاصی نیست، این وظیفه ما است…کارهای بزرگ را باید دنبال کنیم….پیگیر مصوبه اعتبار دو میلیاردی پروژه پل حاجی آباد و آسفالت محور آن باشیم که از حجم ترافیک بشدت می کاهد… در اختیار گرفتن پارک ۱۲ هکتاری پیش حصار و احداث کمپینگ گردشگری، آورده ای قابل تامل برای شهر فومن خواهد بود که اشتغالزا بوده و بسیاری از مشکلات را پوشش خواهد داد…پروژه خیابان کارگر راه اندازی شود…کارهای کوچک، شاًن شهرداری و شورا را پایین می آورد…با عکس گذاشتن متوالی بابت هر مقوله پیش افتاده ای موجب تمسخر مردم در فضای مجازی شده ایم…شهردار بدون مصوبه شورا قرارداد نبندد، غیر قانونی عمل نکنیم…”

و اما نطق جلیل سندی: ” کوچه و خیابان های شهر نیاز به رفت و روب و ترمیم دارد…کارهای زیادی در این ۵ ماه انجام گرفته است…این درست است که نباید برای چنین کارهایی مانور و تبلیغ کرد اما…همین کارهای کوچک موجبات رضایت مردم فومن را از شهردار غلام نیا فراهم کرده است مانند جانمایی چراغ های ورودی شهر…راه اندازی فواره ها باعث لذت بصری و شادی در میان شهروندان می شود…بنده هم مانند شهردار زیاد عکس می گیرم، عکس انداختن را دوست دارم(با کنایه)…آیا باید کارهای کوچک بخوابد؟… معتقدم نیاز است که در ابتدا به همین کارهای کوچک بپردازیم، لذا از این رویه دفاع می کنم…خانواده های شهدا، جانبازان از یادمان شهدای جنگ تشکر کردند…داشته های راکد و مغفول مانده مانند حوض میادین می بایست فعال شوند…از شهردار کنونی توقع عملکردی همانند کسانی که سابقه ۲۰ ساله دارند، ندارم اما حضور میدانی ایشان در کوچه و خیابان برایم ارزشمند است…”

و خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.