راه سوم: یک شرکتی برنامه ای را مخصوص خانواده ها طراحی کرده است که به راحتی می توانند جلوی دسترسی فرزندان خود را به وب سایت های بامحتوای خشن، هرزه نگارانه و … را بگیرند.

 

به گزارش ورج، این برنامه که خانواده هوشمند (Smart family) نام دارد از سوی شرکت «وریزون» ارائه شده است و  امکان فیلتر فهرست تماس ها، محدود کردن مدت زمان دسترسی به نمایشگر گوشی و اقدامات متنوع دیگری را  نیز دارا است. والدین همچنین می توانند برخی افراد موجود در فهرست تماس فرزند خود را بلوکه کنند. پیامک های رد و بدل شده کودکان خود را بخوانند و از سابقه تماس های آنها مطلع شوند.

هر نسخه از این برنامه برای کنترل حداکثر ۱۰ تلفن همراه قابل استفاده است. با استفاده از فیلتر خاص این برنامه می توان  علاوه بر این، با استفاده از این برنامه می توان جلوی اجرای برخی App های نامناسب را گرفت.

اعمال محدودیت های زمانی، محدود کردن تعداد پیام های قابل ارسال نیز با برنامه یادشده ممکن است و از آن می توان برای ردگیری موقعیت مکانی کاربر هم بهره گرفت و اگر کودک از موقعیت مشخص شده خارج شد به سرعت پیامی برای والدین ارسال می شود. هزینه استفاده از این برنامه بسته به امکانات مورد استفاده از ۵ تا ۱۰ دلار در ماه در نوسان است.