پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 7 April , 2020
امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹ - 14 شعبان 1441
شناسه خبر : 32314
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱ | ارسال توسط :

ترس از قضاوت شدن در ورود به عرصه های جدید، بزرگترین دشمن نوآوری است

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جمع رابطین فرهنگی کتابخانه های استان گفت: هرفعالیت جدید بدلیل ناشناختگی برای عموم یقینا با مقاومتهای همراه است که باید با روشنگری و ممارست غیرممکن ها را ممکن کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نشست هم اندیشی رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی […]

ترس از قضاوت شدن در ورود به عرصه های جدید، بزرگترین دشمن نوآوری است

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جمع رابطین فرهنگی کتابخانه های استان گفت: هرفعالیت جدید بدلیل ناشناختگی برای عموم یقینا با مقاومتهای همراه است که باید با روشنگری و ممارست غیرممکن ها را ممکن کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نشست هم اندیشی رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی سراسر گیلان دیروز دوشنبه(۳اردیبهشت) با حضور دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، زهرا بدن آرا؛ معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری ها و مسئولین و کارشناسان ستادی و حسن آقاجانی؛ شهردار ماسوله و به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن در شهر زیبای ماسوله برگزار شد.

ژاله جو: برگزاری ۶۰۵نشست کتاب خوان در سال۹۶

در این نشست هم اندیشی که با هدف بیان دیدگاه ها و نظرات رابطین فرهنگی و هماهنگی اجرای برنامه های جنبی کتابخانه ها برگزار شد، علیرضا ژاله جو؛ کارشناس امور فرهنگی کتابخانه های عمومی گیلان در گزارشی به اقدامات انجام شده طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: کتابداران پرتلاش استان در کتابخانه های عمومی با برگزاری ۶۰۵ نشست کتاب خوان مدرسه ای، ویژه و کتابخانه ای و همچنین ۵۳۹ مسابقه فرهنگی، ۶۷۶ دوره آموزشی اقدامات ارزشمندی به انجام رساندند.
ژاله جو همچنین برگزاری ۸۲۵نمایشگاه ویژه کتاب و ۶۲۴ جلسه جمع خوانی در کتابخانه های استان را نیز از دیگر اقدامات کتابداران در سال گذشته عنوان کرد.

نوری: اگر به آنچه انجام می دهیم باور داشته باشیم کارها با سرعت بیشتری انجام خواهد پذیرفت

در این نشست همچنین مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تشکر از کلیه کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی در اجرای برنامه های ویژه فرهنگی رابطین فرهنگی را حلقه مهم اجرای این فعالیت ها دانست و گفت: با توجه به اینکه رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی یک رویکرد فرهنگی است، باید به رابطین فرهنگی توجه بیشتری شود.

دکتر هادی نوری با بیان اینکه در انجام فعالیت های فرهنگی باید به اندازه فعالیت، امکانات نیز تخصیص یابد خاطرنشان کرد: اگر خواهان حل مشکلات در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه در استان هستیم، چاره ای جز تلاش شبانه روزی در این عرصه نیست. وی اضافه کرد: اگر به آنچه انجام می دهیم باور داشته باشیم کارها با سرعت بیشتری انجام خواهد پذیرفت.

دکتر نوری عرصه فضای مجازی را رقیب بزرگی برای حوزه کتاب عنوان کرد و گفت: نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان یک دستگاه فرهنگی پیشران، هماهنگی های لازم را در ورود به این عرصه و به خدمت گرفتن آن انجام داده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از مهمترین ارکان اثربخشی انجام فعالیت های فرهنگی را انعکاس آن دانست و از رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی خواست کلیه فعالیت های خود را بدون درنظرگرفتن حجم و اهمیت ان از دید خود، در رسانه ها و فضای مجازی منتشر کنند.

دکتر هادی نوری ترس از قضاوت شدن در ورود به عرصه های جدید را بزرگترین دشمن نوآوری قلمداد کرد و گفت: هرفعالیت جدید بدلیل ناشناختگی برای عموم، یقینا با مقاومتهای همراه است که باید با روشنگری و ممارست غیرممکن ها را ممکن کرد.

حل مشکلات رابطین فرهنگی از اولویت های سال جاری خواهد بود

نوری اضافه کرد: اگر کار جدید با تعقل و تفکر همراه باشد به سرانجام خواهد رسید و در غیر این صورت شکست آن ایده دور از انتظار نیست.

وی در پایان یکی از مهمترین اولویت های خود در حوزه فعالیت های فرهنگی را توجه بیش از پیش به مسائل و مشکلات رابطین فرهنگی عنوان کرد.

شهردار ماسوله: آمادگی شهر تاریخی ماسوله برای برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی

در این نشست همچنین حسن آقاجانی؛ شهردار ماسوله نیز با بیان ویژگی های فرهنگی و تاریخی شهر ماسوله، این شهر را دارای ظرفیت های عظیم فرهنگی و برگزاری جشنواره های مختلف با محوریت کتاب عنوان و از خبرداد.

بدن آرا: لزوم انتقال بخش اعظم برنامه های فرهنگی به بیرون از فضای کتابخانه

در این نشست زهرا بدن ارا؛ معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری ها نیز در سخنانی بر لزوم انتقال بخش اعظم برنامه های فرهنگی به بیرون از فضای کتابخانه اشاره و استفاده از ظرفیت کانون های ادبی، انجمن های کتابخوانی و سازمان ها و ادارات را نقطه قوت این اقدام برشمرد.
در ادامه این نشست رابطین فرهنگی به بیان دیدگاه ها، مشکلات، انتقادات و ایده های خود در زمینه های مختلف پرداختند.
همچنین تقدیر از رابطین فرهنگی از دیگر برنامه های این نشست هم اندیشی بود.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.