پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Sunday, 5 April , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹ - 12 شعبان 1441
شناسه خبر : 32395
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۳ | ارسال توسط :

امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت اجتماعی است

راه سوم: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی گیلان تشکیل جلسه داد؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت اجتماعی است گفت: باید برای رسیدن به جامعه ای آرمانی خود را موظف به رعایت اصول اخلاقی و موازین شرعی […]

امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت اجتماعی است

راه سوم: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی گیلان تشکیل جلسه داد؛

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت اجتماعی است گفت: باید برای رسیدن به جامعه ای آرمانی خود را موظف به رعایت اصول اخلاقی و موازین شرعی بدانیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نشست هم اندیشی اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی استان گیلان دیروز سه شنبه (۴اردیبهشت) با حضور دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام سجاد ساغری؛ دبیر این ستاد، جعفر شفیعی، رئیس حوزه ادارات ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان و دیگر اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست با تکریم فریضه امر به معروف و همگانی بودن ادای این امر در جامعه، آن را همانند ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه دارای اهمیت و جایگاه والایی در جامعه برشمرد.

دکتر هادی نوری اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر زمان، مکان و سن و قشر نمی شناسد و باید در هر جایگاه و همانند ترغیب افراد به کتابخوانی مورد توجه قرار گیرد.

نوری با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت اجتماعی است گفت: باید برای رسیدن به جامعه ای آرمانی خود را موظف به رعایت اصول اخلاقی و موازین شرعی بدانیم.

اگر همه ما خود را موظف به رعایت معروفات کنیم جایگاه ارزشها و غیر ارزشها در جامعه عوض نخواهد شد

در ادامه این جلسه رئیس حوزه ادارات ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان نیز در سخنانی اهمیت این امر را یادآور شد و با اشاره به بیانات ائمه معصومین در گرامیداشت فریضه امر به معروف گفت: حضرت امیر المومنین علی(ع) این فریضه را در جایگاهی عظیم می دانستند در سفارش این امر به اصحاب و یاران خود همه کارهای نیک و حتی جهاد در راه خدا را همانند نمی در برابر دریا بر می شمردند.

جعفر شفیعی رعایت اصول اخلاقی در جامعه را موجب سلامت محیط اجتماعی و کاهش منکرات در جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: اگر همه ما خود را موظف به رعایت معروفات کنیم جایگاه ارزشها و غیر ارزشها در جامعه عوض نخواهد شد.

وی عدم مسئولیت پذیری در برخی از افراد در برابر منکرات را معضل بزرگ در ادای این فریضه الهی عنوان کرد و با بیان اینکه تبیین نادرست این امر در جامعه توسط افراد نا آگاه سبب سوء تفاهم های بسیاری می شود، فراگیری شیوه های صحیح هدایت افراد را لازمه و مهارتی مهم توصیف کرد.

رئیس حوزه ادارات ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان انتظار نابجا در تغییر سریع رفتار، آموزش و کسب مهارت و ایجاد مکانیزم خود کنترلی در جامعه را از دیگر ارکان این وظیفه برشمرد.

گزارش دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی استان

حجت الاسلام سجاد ساغری؛ دبیر این ستاد در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در پایان این نشست ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه، از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی نماز و تبلیغات محیطی گسترده با استفاده از پیام های مناسب و نیز دعوت از همه دست اندرکاران مجموعه به نیکی ها و پرهیز از منکرات بعنوان مهمترین اقدامات این ستاد یاد کرد.

گفتنی است در پایان این نشست احکام اعضای شورای امر و به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از سوی ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر استان به ایشان اهدا شد.

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.