راه سوم: به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت ضمن اعلام این خبر گفت: در نشست کانون ادبی قائم اداره کتابخانه های عمومی شفت که با حضور اعضاء این کانون، شاعران، نویسندگان و زنان خانه دار برگزار شد، هر یک از حاضرین سروده ها و نوشته های خود را خوانده و در خصوص این آثار به بحث و تبادل نظر پرداختند.
زینب عزیزپور اضافه کرد: از نکات جالب توجه این نشست ادبی خواندن شعر حافظ شیرازی توسط مائده پروردگاری عضو خردسال ۴ ساله کتابخانه شهید چمران شفت بود که مورد جلب و توجه شرکت کنندگان نشست ادبی قرار گرفت.
عزیزپور به برزگاری نمایشگاه کتاب در حاشیه این نشست ادبی نیز اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه کتاب آثار متنعی از نویسندگان با موضوع زندگینامه های امام حسین(ع)، امام سجاد(ع)، و حضرت ابوالفضل(ع) برگزار و مورد بازدید شرکت کنندگان نشست ادبی و مراجعین قرار گرفت.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شفت در پایان از برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب پیامبر امی، نوشته مرتضی مطهری همزمان با اعیاد شعبانیه خبرداد و خاطرنشان کرد: این مسابقه فرهنگی با همکاری واحد عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران شفت در سطح این شهرستان در حال برگزاری می باشد.