پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 27 February , 2020
امروز : پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸ - 4 رجب 1441
شناسه خبر : 32758
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸ | ارسال توسط :

“تشکیک در قرارداد آسفالت و نافرجامی پروژه پیشحصار!”

راه سوم/ اکبر نوری: آنچنان که هویداست گویی قرار است به لحاظ شکلی درِ شورای پنجم شهر فومن همچنان بر روی همان پاشنه قبلی بچرخد و محاورات و گفت و شنودهای “دوطرفه” بعنوان مشی غالب، نحوه اداره جلسات شورا را در بر گیرد؛ گفتگوهای دوطرفه ای که بقول نعمتی عضو شورا در زمینه ای که […]

“تشکیک در قرارداد آسفالت و نافرجامی پروژه پیشحصار!”

راه سوم/ اکبر نوری: آنچنان که هویداست گویی قرار است به لحاظ شکلی درِ شورای پنجم شهر فومن همچنان بر روی همان پاشنه قبلی بچرخد و محاورات و گفت و شنودهای “دوطرفه” بعنوان مشی غالب، نحوه اداره جلسات شورا را در بر گیرد؛ گفتگوهای دوطرفه ای که بقول نعمتی عضو شورا در زمینه ای که “کلام منعقد نمی شود،” با تولید بی نظمی ماحصل جلسات را با چالش روبرو می سازد!

از این مسئله اگر بگذریم، نطق پیش از دستور جلیل سندی واجد خبری مهم و مایوس کننده برای اهالی فومن بود.
سندی طی اظهاراتی اعلام کرد که مطالبه شورا و پیگیری های حاصله جهت در اختیار گرفتن پارک پیشحصار فومن که در تمامی گزارشات پیشین مدیران دولتی و پارلمانی و شهرداری نسبت به مالکیت آن قطع به یقین سخن رانده شده بود، به بن بست رسیده است! حالا خدا می داند که کدامیک از متولیان ارشد شهرستان مسئولیت شکست چنین پروژه مهمی را که می توانست کلید توسعه فومن باشد، را خواهد پذیرفت؟
جلیل سندی بعد از اینکه آب پاکی را روی دست همه ریخت با پرداختن به پارک کاس احمدان که ظرفیتی محدود دارد و با ترسیم دورنمایی از ورود سرمایه گذار به این پروژه سعی در التیام و کاستن از ابعاد تلخ این قضیه نمود!

موضوع دیگری که سندی به آن اشاره کرد، نامه شورای تاًمین شهرستان بود که درخواست نصب دوربین در ۱۲ نقطه شهر را داشت؛ طرحی که بنظر وی مشکل ناامنی را در خیلی از شهرها برطرف کرده است!

البته جلسه شورا هنگامی ملتهب و با بحث های جدی همراه گشت که دیالوگ دوطرفه جلیل سندی و رئیس شورا حول محور پروژه آسفالت به حاشیه کشیده شد، موضوعی که تذکر شاهین علیزاده عضو شورا را در بر داشت:” از مکالمه دوطرفه خارج شویم!”.

علیزاده طی سخنانی کنکاش در پروژه ها را وظیفه شورا دانست‌. وی هم دغدغه جلیل سندی مبنی بر عدم فرصت سوزی و لزوم سرعت دادن بر روند آسفالت شهر را تایید می کرد و هم بر نگرانی احمدزاده مبنی بر ضرورت توجه به نقطه نظرات کارشناسی و دقت و نظارت کیفی بر پروژه ها صحه گذاشت.

حکماً تاکیدات ضمنی علیزاده گویای ناگفته هایی چند بود، آنجا که مطرح کرد:” نظارت همه جانبه شهرداری باید دقیق باشد‌…مردم گله و شکایت نداشته باشند…قرار بود روند کارها برنامه ریزی شده و بر پایه اولویت ها باشد…باید مدیریت کنیم تا حرف و حدیث دامنگیر اعضای شورا نگردد.!”

ناگفته های در باب پروژه آسفالت وقتی اوج گرفت که نورالدین نعمتی از اعضای شورای شهر در هنگام راًی گیری راجع به این موضوع با عنوان اینکه” پروژه فاقد نظر فنی و کارشناسی است!” از تصویب عجولانه آن ممانعت بعمل آورد.

وی در لفافه پیش نویس قرارداد، مراحل انجام پروژه آسفالت، کدها، تناژ(وزن محموله) و آمار و ارقام مربوطه را دارای ابهام و اشکال دانست.
نعمتی که بشدت بزعم خود از جریده ای استیجاری ناراحت نشان می داد، بر این باور بود که نظارت دقیق و شفاف بر پروژه اعمال نشده است. کلاً فحوای گفتگوهای درگرفته شائبه و تشکیک مالی را به ذهن متبادر می ساخت! در میانه این بحث ها که صدای شهردار هم نارسا و نامفهوم نشان می داد، وقتی جلیل سندی در صدد توضیح و تفهیم اشکالات ایراد شده به غلام نیا بر آمد نعمتی از وی خواست که:” اجازه دهد شهردار خود پاسخگو باشند!”. در این لحظات اینطور تداعی می شد که گویی شهردار اشراف کاملی بر قرارداد مذکور نداشته و حتی بنوعی اشاره به بی تجربگی وی نیز شد!

در نهایت پس از اینکه سندی تصریح کرد که نماینده شرکت یا شهردار نیست و صرفاً بعنوان نماینده مردم دغدغه زمان تلف شده و عمران شهر را دارد، طرح قرارداد آسفالت با شرط اینکه به تایید نظر کارشناسان برسد، تصویب گشت.

اکبر نوری

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.