پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Thursday, 21 March , 2019
امروز : پنج شنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۸ - 15 رجب 1440
شناسه خبر : 32925
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱ | ارسال توسط :

مدیران دستاوردهای حوزه کتابخوانی دولت تدبیر و امید را برای مردم تشریح کنند

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان گیلان از رشد شاخص های کتابخوانی در استان خبرداد و گفت: مدیران ادارات شهرستانی دستاوردهای دولت تدبیر و امید رادر حوزه کتابخوانی برای مردم تشریح کنند به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نخستین جلسه […]

مدیران دستاوردهای حوزه کتابخوانی دولت تدبیر و امید را برای مردم تشریح کنند

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان گیلان از رشد شاخص های کتابخوانی در استان خبرداد و گفت: مدیران ادارات شهرستانی دستاوردهای دولت تدبیر و امید رادر حوزه کتابخوانی برای مردم تشریح کنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سال ۹۷ به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان استانه آشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه با حضور دکتر هادی نوری؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین، مسئولین، کارشناسان ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها برگزار شد در خصوص پیشرفت هریک از ادارات در حوزه برنامه توسعه پنجساله و نیز اقدامات انجام شده در معرفی کتابخانه های الگو بحث و تبادل نظر شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شاخصهای مختلف کتابخوانی در استان، از رشد کلیه شاخصها در شش ماهه دوم سال۹۶ نسبت به سال۹۵ و ابتدای سال۹۶ خبرداد.

دکتر هادی نوری با بیان اینکه در فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی در سراسر استان با رشد۷۴ درصدی مواجه بوده ایم گفت: این موفقیت چشمگیر حاصل تلاش مجموعه کتابداران و دست اندرکاران در مجموعه است و بدون هماهنگی و همگرایی دستیابی به این آمار امکانپذیر نخواهد بود.

نوری همچنین به رشد۵۴ درصدی جلسات مطالعاتی نسبت به سال گذشته و ۶ماهه ابتدای سال نیز اشاره کرد. وی برنامه ریزی بلند مدت توسعه محور کتابخانه های عمومی را از مهمترین اولویت های خود در اثربخشی فعالیت ها عنوان و خاطرنشان کرد: در ماه های ابتدای حضورم در این مجموعه با تشکیل کمیته توسعه کتابخانه های عمومی برنامه ریزی پنجساله ای با برش های یکساله برای پیشرفت کتابخانه ها در همه حوزه ها ترسیم و در اختیار روسای ادارت قرار دادیم.

پیشرفت در برنامه توسعه پنجساله، یکی از ملاک های ارزیابی مدیرانی شهرستانی است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از ملاک های ارزیابی روسا را میزان پیشرفت این برنامه عنوان و بر ضرورت حرکت بر محور برنامه ریزی ترسیم شده تاکید کرد.

دکتر هادی نوری همچنین روحیه پیگیری مسائل از سوی کلیه دست اندرکاران مجموعه خصوصا روسای ادارت را از مهمترین خواسته ها خود از ایشان عنوان کرد و با اشاره به اینکه در سند توسعه کتابخانه های عمومی استان سعی بر واقعی بودن خواسته ها شده است گفت: از این پس کلیه خواسته های ما از مسئولین شهرستانی اعم از فرمانداران در بحث تخصیص بودجه، شهرداران در بحث پرداخت سهم نیم درصدی و کمک به توسعه کمی و کیفی کتابخانه ها و کتابخوانی در شهرها بر اساس برنامه ریزی انجام شده خواهد بود.

روسای ادارت فرمانداران را برای تصویب اعتبارات کتابخانه ها قانع کنند

وی همچنین خطاب به روسای ادارات شهرستانی از ایشان خواست با جدیت بیش از پیش نسبت به تحقق و تخصیص بودجه مصوب شده اقدام و فرمانداران را در اختصاص این اعتبار برای کتابخانه ها قانعکنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه با اشاره به جمعیت تشکیل دهنده شهرستان رشت بیان داشت: با توجه به اینکه ۴۰درصد جمعیت استان در مرکز استان سکونت دارند شهرستان رشت از نظر شاخصهای کیفی کتابخانه ای همواره دارای بالاترین رتبه ها بوده وازنظر رشد اعضاء حاضر در کتابخانه دارای رتبه دوم استان و از نظرکتابهای امانی به لحاظ رتبه اول استانی درصدرکتابخانه های استان قراردارد.

دکترنوری بار دیگر با تاکید براینکه آمار ماهانه عملکرد کتابخانه های شهرستان رشت در راس کارکرد کتابخانه های استان بوده، از روند صحیح فعالیتها در کتابخانه های این شهرستان خبرداد.

وی همچنین افزود: با این وجود امکانات درنظر گرفته شده متناسب با نیاز و اشتیاق و مطابق پیشینه فرهنگی مردم رشت نیست براین اساس لزوم کتابخانه مرکزی اهمیت می یابد.

نوری همچنین در پایان با تاکید بر اقدامات مثبت صورت گرفته در حوزه های مختلف مجموعه کتابخانه های عمومی و رشد شاخصهای مطالعه در سال های اخیر با مدیریت مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تاکید کرد: مدیران ادارات شهرستانی دستاوردهای دولت تدبیر و امید را در حوزه کتابخوانی برای مردم تشریح کنند

گفتنی است در ادامه این نشست هریک از روسای ادارت کتابخانه های عمومی شهرستان ها ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در پیشرفت برنامه پنجساله به بیان انتقادات، پیشنهادات و اقدامات خود در سایر حوزه ها پرداختند.

 

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.