پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Tuesday, 26 March , 2019
امروز : سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸ - 20 رجب 1440
شناسه خبر : 32942
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹ | ارسال توسط :

تصمیم گیری فی البداهه و فقدان برنامه کاربردی

راه سوم/ اکبر نوری: جلسه اخیر شورای شهر فومن همچنان حول بررسی پروژه های سال ۹۷ و تعیین اولویت بندی ها و مصادیق آن بود. در این جلسه شاهین علیزاده عضو شورا در نطقی که داشت بر مقوله گردشگری تاکید کرد و در این راستا ایجاد جذابیت های تازه و متنوع را ضروری دانست. وی پروژه […]

تصمیم گیری فی البداهه و فقدان برنامه کاربردی

راه سوم/ اکبر نوری: جلسه اخیر شورای شهر فومن همچنان حول بررسی پروژه های سال ۹۷ و تعیین اولویت بندی ها و مصادیق آن بود.
در این جلسه شاهین علیزاده عضو شورا در نطقی که داشت بر مقوله گردشگری تاکید کرد و در این راستا ایجاد جذابیت های تازه و متنوع را ضروری دانست. وی پروژه پارک کاس احمدان و ایده هایی چون ایستگاه دوچرخه، پارک های مینیاتوری، کمربند سبز رودخانه شهر، جشنواره تئاتر خیابانی، رقابت های ورزشی و…را از جمله راههای ایجاد جذابیت جهت تشویق مشارکت و ورود سرمایه گذار به این عرصه دانست. علیزاده به درستی تاکید می کرد که پروژه های شهرداری نباید فقط در بخش عمرانی خلاصه و متمرکز گردد و باید زمینه های فرهنگی و اجتماعی را هم در سیاست های جاری لحاظ نمود. توصیه ای که با توجه به بستر موجود بیشتر به رویاپردازی شباهت دارد!

جلیل سندی دیگر عضو شورا نیز به مانند قبل پیگیری احداث پارک کاس احمدان را در دستور کار خود داشت.
لازم به یادآوری است پروژه بزرگ پارک پیشحصار ناباورانه و در سکوت محض مسئولین فومن از کف رفته و دیگر شورا مانده است و همین حوض! که باید به انتظار سرنوشت آن نشست!

و اما علیرضا علیدوست سخنگوی شورای شهر طی سخنانی با مورد تفقد قرار دادن و تحسین پرشور شهردار، حضور و اثرات مدیریتی ایشان را چشمگیر قلمداد کرد. وی البته با اشاره به غلام نیا نکته جدل برانگیزی را نیز ابراز کرد مبنی بر اینکه داشتن برنامهِ کاری در زمان نامزدی و حین انتخاب شهردار ضرورت و الزامی ندارد!(درست مانند همین رویه جاری در شورا)
حالا با توجه به زمزمه های شنیده شده در باره حضور علیدوست در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید منتظر ماند که آیا او بدون برنامه در آن عرصه ورود خواهند نمود؟!
در ادامه علیدوست هم به ارائه نقطه نظراتی حول پارک کاس احمدان پرداخت و همچنین پیشنهاد طرح هایی دیگری مانند ساخت خانه سنتی را به شهردار فومن داد!

در این جلسه اعضای شورای شهر به تواتر از طرح ها و آرزوهای خود سخن گفتند، پیشنهاد پشت پیشنهاد، اما در ورای این ایده پردازی های خیال اندود و آنی، نشانی از برنامه عملیاتی و تحقق گرا موجود نبود و بوضوح خلاء برنامه راهبردی و طرح کاربردی به چشم می خورد. آیا این رویه شورا ارتباطی به دیدگاه اولیه اعضای آن نسبت به مقوله برنامه محوری، چنان که سخنگوی شورا در باره اش اظهار داشت، ندارد؟! یعنی همان عدم نیاز به وجود برنامه در هنگامه گزینش و تصدیگری در شهرداری!!

این موضوع نکته ای بود که شاهین علیزاده هم در لحظات پایانی بنوعی بر آن صحه گذاشت:” اینطور تصمیم گیری ها باعث وهن شورا است…ما داریم پسرفت می رویم، شورای قبل برنامه دارتر بود…به شکل فی البداهه کار صورت نمی گیرد…باید کار ماندگار کنیم و….

اکبر نوری

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.