پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 8 April , 2020
امروز : چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹ - 15 شعبان 1441
شناسه خبر : 33429
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۳ | ارسال توسط :

شهردار رشت جیره‌خوار تعدادی افراد مشخص است/مدیریت شهری رشت دچار روز‌مرگی شده است

راه سوم: در چهل و پنجمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت از نحوه اجرای پروژه های عمرانی شهرداری رشت به شدت انتقاد شد. افزایش حضور سگ‌های بلاصاحب آرامش مردم رشت را سلب کرده است رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با تقدیر از حضور پر شکوه مردم رشت […]

شهردار رشت جیره‌خوار تعدادی افراد مشخص است/مدیریت شهری رشت دچار روز‌مرگی شده است

راه سوم: در چهل و پنجمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت از نحوه اجرای پروژه های عمرانی شهرداری رشت به شدت انتقاد شد.

افزایش حضور سگ‌های بلاصاحب آرامش مردم رشت را سلب کرده است

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با تقدیر از حضور پر شکوه مردم رشت در راهپیمایی کم نظیر روز جهانی قدس اظهار کرد: مردم ولایتمدار رشت با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز جمعه بار دیگر با آرمان های امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای ایران اسلامی تجدید پیمان کردند.

فاطمه شیرزاد با اشاره به موضوع ساماندهی سگ های بلاصاحب در رشت گفت: تا کنون جلسات متعددی در این باره برگزار شده اما نتیجه ای به همراه نداشته و افزایش حضور سگ های بلاصاحب در شهر آرامش شهروندان را سلب کرده و از این بابت به طور مداوم تماس های مکرری با اعضای شورای شهر برقرار می شود.

وی با بیان اینکه کنترل و جمع آوری حیوانات سرگردان و ناقل بیماری از جمله دستورالعمل های شهرداری ها است تصریح کرد: بر اساس شیوه نامه وزارت کشور جمع آوری حیوانات سرگردان و ناقل بیماری مانند اقداماتی از جمله آسفالت و غیره از جمله شرح وظایف مدیریت شهری بوده و باید به آن توجه شود.

مدیریت شهری دچار روز‌مرگی شده است

شیرزاد با انتقاد از عملکرد شهردار رشت افزود: متاسفانه حوزه مدیریت شهری دچار روز‌مرگی شده و مباحث مهمی از جمله احداث تصفیه خانه سراوان و غیره نیز تا کنون به سرانجام نرسیده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا به احداث دستگاه زباله سوز در رشت اشاره کرد و گفت: بابت احداث زباله سوز سراوان تا کنون ده میلیارد تومان به حساب شرکت TTS واریز شده و قرار بود ده میلیارد تومان مجددا به به حساب این شرکت واریز شود که تاکنون این مهم از سوی دولت ابتر مانده است.

شاهد افزایش دستفروشی هستیم

شیرزاد با ابراز گلایه از وضعیت نابسامان دستفروشی در رشت بیان کرد: برخی از مدیران گیلانی مدعی کاهش آمار بیکاری در گیلان بوده و این در حالی است که روز به روز شاهد افزایش دستفروشی در استان و شهر رشت هستیم.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات زباله سراوان به تنهایی از عهده سازمان پسماند شهرداری رشت خارج است افزود: مدیران خدمات شهری شهرداری های مناطق رشت باید در باره مشکلاتی از جمله ساماندهی سگ های بلاصاحب و غیره طرح های مناسب ارائه کرده و با سازمان پسماند شهرداری در رفع چنین مشکلاتی تعامل و همراهی داشته باشند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با اشاره به اینکه ۶ ماهه نخست سال بهترین زمان ممکن به منظور اجرای پروژه های عمرانی در رشت است بیان کرد: حدود دو ماه آینده نخستین سال از فعالیت شورای پنجم رشت به اتمام رسیده و باید گزارش عملکرد معقول و قابل دفاعی به شهروندان ارائه شود.

شیرزاد با انتقاد از عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری منطقه دو رشت افزود: تاکنون حقوق اردیبهشت ماه کارگران بخش پسماند شهرداری منطقه دو پرداخت نشده و امیدوارم برخی از مدیران با عملکرد نامناسب فرصت خدمت به مردم را از دست ندهند.

وی با اشاره به اینکه تذکرها به مجموعه مدیریت شهری دوستانه مطرح می شود بیان کرد: این تذکرات در راستای رفع مشکلات و به صورت منطقی و عقلانی مطرح می شود و مدیران خدمات شهری شهرداری رشت باید سرعت خود را در راستای خدمات رسانی افزایش دهند.

شیرزاد با بیان اینکه یکی از بندهای تعهدات پیمانکار طرف قرار داد با پسماند شهرداری رشت جمع آوری سگ های بلاصاحب است تصریح کرد: در تمامی موضوعات شهری باید همدلی و همراهی داشته باشیم و اگر به موضوعات و معضلات شهری کم توجه ای شود فرمانداری و استانداری و غیره ورود می کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با اشاره به اینکه تاکنون بارها به مدیران تذکرات لازم به منظور دقت در برگزاری مناسبتها داده شده است گفت: در شرایطی که بارها به مدیران تذکر داده می شود اما اقدامات پیش پا افتاده ای از جمله نصب بنر، پرده و غیره مورد بی توجهی قرار گرفته در شهر می شود.

مدیران خاطی شهرداری باید عزل شوند

شیرزاد با تاکید بر اینکه برخی از اقدامات عامدانه انجام می شود و مدیر خاطی باید عزل شود بیان کرد: متاسفانه شرایط به گونه ای پیش رفته که احساس می شود برخی از اقدامات و کم کاریها به طور عمدی و از جانب برخی افراد انجام شده و از ریاست شورای شهر انتظار داریم در این باره ورود و مطالبه گری کنند.

شیرزاد با بیان اینکه جمع آوری و ساماندهی سگ های بلاصاحب باید با همراهی سمن های حامی حیوانات انجام شود گفت: سمن های حامی حیوانات در رشت اندک هستند و باید از ظرفیت آنها در این حوزه استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل ساماندهی سگ های بلاصاحب با درایت برطرف می شود افزود: باید برای شهرداری های مناطق نیز در چارچوب بودجه در این حوزه برنامه تعریف شده و با پلاک کوبی سگ های بلاصاحب آرامش خاطر شهروندان در این باره تامین شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با تاکید بر اینکه در هفته جاری جلسه ای با حضور سمن های حامی حیوانات که متخصص و دارای مجوز فعالیت هستند برگزار ‌می‌شود بیان کرد: کمیسیون های تخصصی شورای رشت نقاط ضعف و کمبودهایی را که به مدیران شهرداری گوشزد می کنند را باید در اسرع وقت رسیدگی و برطرف سازند.

شیرزاد به وضعیت نامطلوب دستفروشی در رشت اشاره کرد و گفت: حضور دستفروشان در برخی از نقاط شهر روز به روز در حال افزایش است و در گذشته قرار بود دستفروشان شناسنامه دار شوند اما تاکنون در این باره اقدامی انجام نشده است.

دستفروشی حاصل عملکرد نامناسب دولت در زمینه ایجاد اشتغال است

وی با تاکید بر اینکه دستفروشی حاصل عملکرد نامناسب دولت در زمینه ایجاد اشتغال است تصریح کرد: شهروندان تمایل به خرید از دستفروشان دارند و باید طرحی برای ساماندهی این مهم در نظر گرفته تا ضمن ساماندهی دستفروشان مشکلاتی برای معیشت آنان نیز ایجاد نشود.

شیرزاد با انتقاد از عدم حضور شهردار رشت در جلسه امروز کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت اظهار کرد: از شهردار رشت به منظور شرکت در جلسه امروز دعوت شده بود اما گویا برای شهردار رشت مباحث دیگری از اولویت بیشتری برخوردار بوده و در جلسه امروز حضور پیدا نکرده است.

سوال از شهردار رشت حق قانونی اعضای شورا است

وی با اشاره به اینکه سوال از شهردار رشت حق قانونی اعضای شورا است افزود: چند ماهی است که احداث درمانگاه هموفیلی به اتمام رسیده و بهره برداری از آن نیازمند اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار بوده اما شهردار رشت در این باره تعلل می کند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت بیان کرد: برخی از مدیران شهرداری رشت تا کنون دو مرحله پاداش دریافت کرده اند اما نسبت به پرداخت پاداش های ۶ ماهه کارکنان و کارگران شهرداری رشت که در شرایط بسیار سخت مشغول فعالیت هستند بی توجهی می شود.

شهردار رشت در بسیاری از موارد عملکرد بسیار ضعیفی دارد

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر با انتقاد شدید از عملکرد شهردار رشت اظهار کرد: شهردار رشت در بسیاری از موارد عملکرد بسیار ضعیفی دارد و در شرایطی که حقوق و پاداش کارگران و کارکنان شهرداری را پرداخت نکرده با مشاوران متعدد قرار دادهای هنگفت منعقد می کند.

شهردار رشت جیره‌خوار تعدادی افراد مشخص است

محمدحسن علیپور شهردار رشت را جیره‌خوار تعدادی از افراد مشخص دانست و بیان کرد: در بحث بازار، پسماند و غیره با مشکلات متعددی مواجه هستیم و با اینکه تا کنون بارها به مسعود نصرتی تذکر داده شده اما هیچ گونه اقدام موثری از سوی وی مشاهده نشده است.

دستفروشان مستقر در خیابان شیک حاضر به تخلیه مکان فعالیتشان نیستند | برخی از دستفروشان خود را مالک منطقه می دانند

معاون خدمات شهری شهرداری رشت در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با اشاره به نگرانی های شهروندان بابت حضور سگ های بلاصاحب در معابر و کوچه ها اظهار کرد: به واسطه اهمیت این موضوع تاکنون جلسات متعددی با سمن های حامی حیوانات برگزار شده و متاسفانه به دلیل اختلاف نظرهایی که در بین آنها وجود دارد این موضوع تا کنون عقیم مانده است.

علی مقصودی با بیان اینکه قطعه زمینی از سوی منابع طبیعی به شهرداری رشت بابت نگهداری سگ های بلاصاحب واگذار شده است افزود: یکی از شروط واگذاری این زمین به شهرداری رشت عدم ایجاد هر گونه ساختمان دائمی در آن بوده و در حال حاضر از سازه موقت به منظور نگهداری سگ های بلاصاحب استفاده می کنیم.

وی به اعتراض ساکنان روستای تخسم درباره احداث مراکز نگهداری سگ های بلاصاحب در آن اشاره کرد و گفت: دستگاه های دولتی در این حوزه همکاری لازم را ندارند و مدام شهرداری رشت را محکوم به سگ کشی کرده و این در حالی است که شهرداری رشت فقط نسبت به جمع آوری و نگهداری سگ های بلاصاحب اقدام می کند.

مقصودی با اشاره به وضعیت نابسامان دستفروشان در رشت بیان کرد: ساماندهی دستفروشان همواره از دغدغه های مهم شهرداری رشت بوده و در حال حاضر بازارچه های فراوانی در اختیار شهرداری قرار دارد که خالی از کسبه بوده و دستفروشان تمایلی به فعالیت در آن ندارند.

وی با بیان اینکه دستفروشان مستقر در خیابان شیک و غیره حاضر به تخلیه مکان فعالیتشان نیستند افزود: برخی از دستفروشان نسبت به مغازه داران از درآمد بیشتری برخوردار هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به اینکه برخی از دستفروشان خود را مالک منطقه می دانند بیان کرد: دستفروشان حاضر به فعالیت در بازارچه های خصوصی شهرداری رشت نیستند.دیارمیرزا

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.