پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 10 April , 2020
امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹ - 17 شعبان 1441
اخبار ویژه »
شناسه خبر : 33802
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۵ تیر ۱۳۹۷ - ۸:۴۴ | ارسال توسط :

دستور داده‌ام اسامی دریافت‌کنندگان دلار دولتی ۴۲۰۰ تومانی منتشر شود

راه سوم: رئیس‌جمهور تاکید کرد: در کشور ما با شرایطی که داریم و با بدخواهانی که داشته و داریم امروز وحدت و اتحاد و همدلی و هم‌سخنی و هم‌نوایی ما از همیشه باید بیشتر باشد این ویژگی نظام یا دولت‌ها نیست هر زمان ملت ایران پیروزی بزرگی در سطح منطقه و جهان بدست آورد، دشمنان […]

دستور داده‌ام اسامی دریافت‌کنندگان دلار دولتی ۴۲۰۰ تومانی منتشر شود
راه سوم: رئیس‌جمهور تاکید کرد: در کشور ما با شرایطی که داریم و با بدخواهانی که داشته و داریم امروز وحدت و اتحاد و همدلی و هم‌سخنی و هم‌نوایی ما از همیشه باید بیشتر باشد این ویژگی نظام یا دولت‌ها نیست هر زمان ملت ایران پیروزی بزرگی در سطح منطقه و جهان بدست آورد، دشمنان قدرتمند بودن ملت ایران در برابر این ملت بزرگ ظاهر شدند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: در کشور ما با شرایطی که داریم و با بدخواهانی که داشته و داریم امروز وحدت و اتحاد و همدلی و هم‌سخنی و هم‌نوایی ما از همیشه باید بیشتر باشد.

به گزارش «انتخاب»، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور در همایش سراسری قوه قضاییه در سالن اجلاس سران عنوان کرد: هفته قوه قضاییه را به محضر همه قضات سراسر کشور کارکنان دستگاه قضایی مسئولان عالی رتبه و به ویژه ریاست محترم قوه قضاییه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. ایام سالروز شهادت معمار تشکیلات جدید قوه قضاییه در نظام اسلامی و سیاستمدار بزرگ و مدیر ارزشمند دوران انقلاب و پس از پیروزی انقلاب و مظلوم تاریخ ما آیت الله شهید دکتر بهشتی را در این ایام گرامی می‌داریم.

وی افزود: به اعتقاد من هرچه قوه قضاییه و مسئولان نظام به شیوه و سیره آن بزرگوار نزدیک‌تر شوند، بی‌تردید بر مقبولیت نظام و قوه قضاییه افزوده خواهد شد. او مرد حکمت و مرد صبر و استقامت و مدیری بسیار لایق بود. در هر جمعی حضور پیدا می‌کرد به عنوان محور آن جمع محسوب می‌شد، او کسی بود که شیوه آموزش را در حوزه علمیه قم از سال ۳۹ و ۴۰ بنیان‌گذاری کرد.

روحانی تاکید کرد: او شخصیتی بود که شیوه آموزش و محیط جدید برای نوجوانان و جوانان را تحت عنوان دبیرستان دین و دانش در قم دنبال کرد. همیشه او را پل فقه و سیاست می‌دیدیم به عنوان پل اخلاق و حکمرانی به عنوان پل بین حوزه و دانشگاه می‌دیدیم به عنوان شخصیتی که مدیران ارزشمندی در جامعه تربیت کرد، روحش شاد یادش گرامی و خدا به ما توفیق دهد تا از سطر سطر زندگی بلند او درس بیاموزیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امروز در شرایطی در این جمع در خدمت شما هستم که بیشتر از آنکه درباره اصول ۱۵۶ و بعد قانون اساسی بخواهیم حرف بزنیم یا اصول ۱۱۳ قانون اساسی یا اصول ۶۲ قانون اساسی باید درباره اصل ۵۷ بیشتر تاکید کنیم، سه قوه گرچه دارای استقلال از یکدیگرند اما قوه قضاییه ما یکی از امتیازاتش استقلال است و البته دو قوه دیگر هم دارای استقلال هستند، اما سه قوه سه شاخه یک درخت هستند سه درخت به نام مقننه، مجریه و قضاییه نداریم، سه نوع حاکمیت در کشور نداریم.

وی گفت: در کشور ما با شرایطی که داریم و با بدخواهانی که داشته و داریم امروز وحدت و اتحاد و همدلی و هم‌سخنی و هم‌نوایی ما از همیشه باید بیشتر باشد این ویژگی نظام یا دولت‌ها نیست هر زمان ملت ایران پیروزی بزرگی در سطح منطقه و جهان بدست آورد، دشمنان قدرتمند بودن ملت ایران در برابر این ملت بزرگ ظاهر شدند.

روحانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگترین پیروزی ملی بود، گفت: در انقلاب ملت ما در برابر استبداد و استعمار قیام کردند انقلاب پیروزی یک نفر یک جناح و یک گروه نبود پیروزی استقلال، آزادی و حکومت خواست مردم برای جمهوری اسلامی ایران بود که بلافاصله بعد از آن هم توطئه‌های فراوانی در سراسر کشور و دنیا بر علیه ایران به وجود آمد تا نظام استقرار نیابد.

رئیس‌جمهور افزود: شما ببینید در چه شرایطی همه‌پرسی برگزار شد انتخابات مجلس خبرگان و قانون اساسی برگزار شد و در چه شرایطی قانون اساسی را به همه پرسی گذاشتیم. انتخابات ریاست جمهوری تشکیل قوه قضائیه و انتخابات مجلس شورای اسلامی همه و همه تا پایان سال ۵۸ اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: به محض اینکه این نهادها تشکیل شد توطئه‌های دیگری طراحی شد و از زمان تشکیل مجلس اول تا روز جنگ تحمیلی کمتر از سه ماه گذشت، هفتم خرداد ۵۹ مجلس تشکیل شد و در پایان شهریور جنگ ظالمانه‌ای بر مردم تحمیل کردند.

رئیس قوه مجریه اظهار کرد: هشت سال ملت در برابر توطئه بیگانه ایستادگی کرد و این توطئه‌ها را خنثی کرد و به محض اتمام آنها سازندگی در کشور آغاز شد به دنبال آن هم توطئه‌های جدیدی علیه نظام و کشور ایجاد شد.

وی خاطرنشان کرد: تحریم نفتی دوران کلینتون و سرمایه‌گذاری‌ها در ایران در دوران ثمر سازندگی است و مردم بعد از سال‌ها جنگ می‌خواهند به آرامش برسند و به محض عبور از توطئه‌ها دشمن توطئه جدیدی آغاز کرد. ما در ماجرای ائتلاف علیه عراق و به اصطلاح خودشان آزادسازی کویت یکی از توطئه‌ها ورود ایران به جنگ بود.

روحانی ادامه د اد: یادتان نرفته که عده‌ای ایراد می‌گرفتند، چرا خالد بن ولید را در بغداد تنها گذاشتید و چرا وارد جنگ با آمریکا نمی‌شوید. اگر آگاهی نظام و اعلام بی‌طرفی ایران نبود، ما وارد جنگی بزرگ شده بودیم. مردم و مسئولین و رهبر ما در آن زمان با هوشیاری از این مساله عبور کرده و من در اینجا فرصت ندارم همه توطئه‌ها را بازگو کنم.

وی ادامه داد: زمانی که ایران در مسیر پیشرفت قرار گرفت، موضوع القاعده و ۱۱ سپتامبر پیش آمد و این به این معنی است که می‌خواستند بگویند تروریسم جهانی از کجا نشات می‌گیرد، اما باز هم هوشیاری مردم ما توطئه‌های دشمن را بی‌اثر کرد. جنگ بر افغانستان تحمیل شد و در پی آن بودند که ببینند دفعه بعد نوبت جنگ با چه کشوری است. بین ایران و عراق مردد بودند که در نهایت به عراق حمله شد اما بعد از آن توطئه جدیدی مطرح شد و پرونده هسته‌ای را بیان کردند و گروه‌های بی‌شماری را علیه فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان مطرح کردند.

روحانی خاطرنشان کرد: همه چیز برای اینکه در تابستان و پاییز ۸۸ و پرونده ما را به شورای عالی امنیت ببرند و توطئه‌های جدیدی را آغاز کنند و ایران را وارد جنگ جدید کنند آماده بود اما باز هم هوشیاری ملت توطئه‌ها را نابود کرد.

وی ادامه داد: تاریخ بخوانید و ببینید که تفاوت سخن گفتن آ‌مریکا و دیگر کشورها از ایران به چه صورت است. چگونه ما را در مقطعی که ملت در حال پیشرفت بود درگیر توطئه کردند و لحظه‌ای رها نکردند ما را به شورای عالی امنیت بردند و بالاخره تحریم‌های اعمال کردند.

روحانی با تاکید بر اینکه هدف دشمن از سال ۵۷ تا به امروز پایان انقلاب بوده است، گفت: استکبار و صهیونیزم جهانی وجود ایران اسلامی قوی را تهدیدی خطرناک برای اهداف خود می‌بیند و با این تهدید بزرگ مقابله می‌کند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز با شرایطی که کشور با آن مواجه است و همچنین بدخواهی‌هایی که همواره وجود داشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز افزایش یافته، وحدت، اتحاد، یکپارچگی، همدلی و هم‌نوایی باید از همیشه بیشتر باشد.

وی همچنین با اشاره به روند دشمنی‌های استکبار جهانی و صهیونیسم علیه ایران طی ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با برشمردن موضوعاتی از جمله هشت سال دفاع مقدس، اعمال تحریم‌های نفتی، تلاش برای معرفی کردن جمهوری اسلامی به عنوان مخل امنیت جهانی و نیز پرونده هسته‌ای ایران، اظهار کرد: هرگاه ملت ایران در مسیر پیشرفت قرار گرفت، دشمنان توطئه جدیدی علیه ما آغاز کردند اما در همه این موارد ملت، رهبری و مسئولان کشور توانستند با هوشیاری توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

روحانی با اشاره به تلاش آمریکا و استکبار جهانی برای معرفی کردن پرونده هسته‌ای ایران به عنوان یک پرونده امنیتی در دنیا، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر همه دعوا بر سر این بود که آیا پرونده هسته‌ای ایران امنیتی است یا اینکه پرونده‌ای مبتنی بر فناوری و اقتصاد است. در این دعوا آمریکا و هم‌پیمانان او می‌خواستند بگویند پرونده هسته‌ای ایران پرونده‌ای امنیتی است و ادامه این مسیر برای ایران از دیدگاه قوانین بین‌المللی نامشروع است. آنها به دنبال امنیتی‌زایی برای فناوری هسته‌ای ایران و مشروعیت‌زدایی از فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ما بودند اما ملت، رهبری و مسئولان در برابر این توطئه نیز به پیروزی رسیدند.

وی تاکید کرد: ما در دنیا این را به کرسی نشاندیم که پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرونده‌ای امنیتی نیست و ما صلح و آرامش جهانی را تهدید نمی‌کنیم، ما به دنیا گفتیم که جایگاه ما ذیل فصل هفت سازمان ملل متحد نیست.

رییس‌جمهوری با اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل درباره فعالیت هسته‌ای ایران، گفت: امروز پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرونده‌ای امنیتی در دنیا نیست بلکه بر اساس آنچه که در قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل متحد آمده، برای اولین بار شورای امنیت سازمان ملل به ایران حق غنی‌سازی داده است گرچه همه کشورها این حق را دارند اما شورای امنیت به جز ایران برای هیچ کشوری بر این حق تصریح نکرده است.

روحانی خاطرنشان کرد: به دلیل فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان، تحریم‌های ظالمانه بر ما تحمیل کرده بودند اما ما توانستیم آنها را لغو کنیم و همان قطعنامه ۲۲۳۱ نیز دیگر تحریم‌های هسته‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد. آنچه که امروز در برابر ما قرار گرفته است، تحریم‌ یکجانبه آمریکا است که می‌خواهد آنها را فراسرزمینی کند.

وی گفت: از سال ۹۴ که شرایط جدیدی ایجاد شد و ما از یک پیچ خطرناک عبور کردیم، توانستیم تولید و فروش نفت‌مان در اوپک و حق ملت در تجارت با دنیا را باز پس بگیریم و کشورهای بزرگ را برای سرمایه‌گذاری در ایران دعوت کنیم اما این پیروزی و موفقیت‌ها از روز نخست خوشایند صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها نبود.

رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه آمریکا و صهیونیسم همواره دشمنان جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند، خاطرنشان کرد: بعد از سال ۹۴ تمام تلاش آمریکا و صهیونیسم بر این بود که توافق هسته‌ای شکسته شود. ترامپ روی کار آمد اما بیش از یک سال صبر کرد تا ایران از برجام خارج شود.

رئیس جمهوری در بخش‌های دیگر از صحبت‌های خود با اشاره به وجود کم آبی درکشور اظهار کرد: گرچه آب در کشور کم شده، اما ریال و دلار ما کم نشده است . دولت برای موضوع آب فکر و برنامه ریزی کرده است، در این زمینه در جریان آخرین جلسه هیات دولت هزار میلیارد تومان پول برای روستاها وشهرهایی که تابستان امسال در مضیقه آبی قرار دارند، اختصاص داد.

وی تصریح کرد: در هیچ شرایطی حتی بدترین شرایطی که دشمنان بخواهند برای ما پیش بیاورند، مردم در نیازمندی‌های ضروری روزمره خود از جمله مواد غذایی مشکل نخواهند داشت. ما در بسیاری از موارد مانند گندم، شکر و روغن اصلا نیازی به واردات نداریم و به همه مردم در این زمینه اطمینان می دهیم.

روحانی همچنین با اشاره به وضعیت بازار ارز و رفتارهای برخی که به گفته وی در کوچه پس کوچه‌های شهر بازار ارز ایجاد می‌کنند، اعلام کرد: برای زندگی عادی مردم ارز رسمی کشور حتما کافی خواهد بود.

رئیس جمهوری با طرح این پرسش چرا مردم را نگران می کنید، افزود: ممکن است زمانی این نگرانی را رسانه‌های دشمن ایجاد می کنند که کار آنها همین است و اگر این کار را نکنند به آرمان‌های خیانت الود خود پشت کرده اند و اگر در فضای مجازی ببینم عده‌ای در برابر انقلاب هستند باید بگویم که کار آنها نیز همان است. اما از دوستان مقداری توقع بیشتر از وضعیت فعلی است. رسانه‌ها فرهیختگان، اساتید، خطابا، تریبون‌داران، مجلس و مسئولان ما همه باید دست به دست هم بدهیم.

وی تاکید کرد:‌من اطمینان می دهم که اگر بتوانیم دو سرمایه امید به آینده و اعتماد را حفظ کنیم از همه مشکلات عبور خواهیم کرد.آمریکا و دشمنان ما قادر نخواهند بود که ما را به زانو دربیاورند و ما با روحیه بالا در کنار ملت بزرگ خود از مشکلات عبور خواهیم کرد. در این شرایط اولویت‌ها باید مقداری بیشتر شود. نباید بگذاریم در فضای کشور هیچ کس و هیچ تریبونی برای تخریب و تهمت و افترا و دروغ، حاشیه امن داشته باشد. اگر می خواهیم نظام را حفظ کنیم این وظیفه ما است.

رئیس جمهوری با بیان اینک انتقاد آزاد است و همه باید از آن استقبال کنند، افزود: تخریب،‌دروغ و افترا، تهمت، سوء ظن و سیاه نمایی هیچگاه خوب نیست و گناه امروز آن از همیشه بیشتر است چون امروز آثار خطرناک‌تری دارد. در این زمینه دستگاه‌های فرهنگی، قانون‌گذاری و قضایی باید در کنار یک دیگر قرار بگیرند.

روحانی با انتقاد از تلاش برخی برای کاستن اعتماد نسبت به همدیگر و مسئولان نظام گفت: قضات عالی رتبه کشور به عنوان کسانی که بار سنگیینی برای عدالت بر دوش دارند، باید همیشه پرچم عدالت را به اهتزاز دربیاورند.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه در تمام زمینه‌ها پیروزی ملت ایران در سایه امید واعتماد بوده است تصریح کرد: هیچ دولت و نظامی بدون امید و اعتماد موفق نیست.در سال‌های اولیه دولت یازدهم اعتماد باعث شد در جامعه آرامش حاکم شود؛ چرا که مردم بدون اینکه کار خاصی انجام دهیم امیدوار شوند. عمل و نحوه بیان ونگاه نسبت به مسائل مهم است. و همه ارکان نظام تحت رهبری انقلاب باید از انسجام برخوردار باشند.

این خبر تکمیل می شود.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.