راه سوم: مهدی کروبی برای دومین بار از دبیرکلی حزب اعتماد ملی استعفا داد اما جلسه بررسی آن بار دیگر حاشیه ساز شد.

 الیاس حضرتی قائم مقام کروبی شد. تقریبا ۸ سال است بعد از حصر حجت الاسلام مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی این حزب با قائم مقام اداره شده است و درتمام این سالها حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقامی این حزب را به عهده داشته است.

از آنجایی که آخرین کنگره حزب اعتماد ملی با جنجال بسیاری به پایان رسید حالا این جلسه فوق العاده شورای مرکزی حزب اعتماد ملی برای بررسی استعفای مهدی کروبی و تعیین قائم مقام باز حاشیه ساز می شود به صورتی که هرچند همه به اتفاق نظر با دومین استعفای کروبی مخالفت می کنند اما انتخاب حضرتی به جای منتجب نیا خود باب نقادی دیگری را باز می کند.

▫️جلسه شورای مرکزی غیر قانونی بود

رحمت الله بیگدلی عضو شورای مرکزی گفته است: جلسه دیروز، یک نشست کاملا غیرقانونی و کلیه مراتب‌ آن برخلاف اساسنامه حزب اعتماد ملی بوده‌ است و بسیاری از اعضای شورای مرکزی از جمله اینجانب به‌دلیل غیرقانونی و مغایر اساسنامه‌ بودن، در آن شرکت نکردیم.

 در این دعوت و جلسه تخلفات فاحشی اتفاق‌ افتاده و قطعا مصوبات آن باطل است و ما از طریق مجاری قانونی پیگیر حل مشکل خواهیم بود‌.

▫️سخنگوی حزب اعتماد ملی: تغییرات صورت گرفته قانونی است

البته سخنگوی حزب نظری مغایر با بیگدلی دارد و درباره غیرقانونی بودن این جلسه گفته است: بحثی در این مورد نداریم و این تغییرات رسمی و قانونی است.