پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 4 April , 2020
امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ - 11 شعبان 1441
شناسه خبر : 34244
  پرینتخانه » اخبار سرخط تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۱۹ | ارسال توسط :

خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشته و زخم‌زبان می‌زنند/ کمیته امداد کنار رئیس‌جمهور است

راه سوم: رئیس کمیته امداد گفت: درست است که برخی انتقاداتی در مورد شوراها مطرح می‌کنند اما من معتقدم شورا لازم و موثر است زمانی که شورا، شورا باشد. به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز فتاح (رئیس کمیته امداد) صبح امروز در هفتادو چهارمین جلسه شورا حاضر شد. فتاح با بیان اینکه این سومین باری است […]

خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشته و زخم‌زبان می‌زنند/ کمیته امداد کنار رئیس‌جمهور است

راه سوم: رئیس کمیته امداد گفت: درست است که برخی انتقاداتی در مورد شوراها مطرح می‌کنند اما من معتقدم شورا لازم و موثر است زمانی که شورا، شورا باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز فتاح (رئیس کمیته امداد) صبح امروز در هفتادو چهارمین جلسه شورا حاضر شد.

فتاح با بیان اینکه این سومین باری است که در جلسه شورا حاضر می‌شود و چندین ماه است که برای حضور در جلسه پیگیری کرده است، گفت: من شخصا به وجود شوراها اعتقاد دارم. درست است که برخی انتقاداتی در مورد شوراها مطرح می‌کنند اما من معتقدم شورا لازم و موثر است زمانی که شورا، شورا باشد.

فتاح در ادامه به انتخاب اعضای شورا و شهردار اشاره کرده و گفت:‌ من معتقد بودم که آقای هاشمی (رئیس شورای شهر) باید شهردار تهران شوند اما نظر شورا آقای افشانی بود و ایشان یک مددکار اجتماعی واقعی هستند.

مهمترین ویژگی افشانی ولایتمداری است 

به‌جای پل‌سازی روی مسائل فرهنگی و اجتماعی تمرکز کنید

فتاح با بیان اینکه افشانی تاکنون در سمت‌های مختلف به کمیته امداد کمک‌های بسیاری کرده است، گفت: زمانی که ایشان به سمت استاندار انتخاب شدند ۲۲ عدد سکه به عنوان هدیه از افراد مختلف دریافت کردند اما ایشان همه این سکه‌ها را به کمیته امداد دادند به این مرام باید بارک الله گفت و برای ما یک درس است.

وی ادامه داد: آقای افشانی جدا از همه این مسائل یک ویژگی مهم دارند و آن این است که ولایتمدار هستند. ولایتمداری ایشان جدا از مواضع سیاسی‌شان است و چند بار شخصا به گفته‌اند که من تابع آقا هستم. از این جهت می‌خواستم از انتخاب شورا تشکر کنم.

وی با بیان اینکه همه اعضای شورا را نمی‌شناسد، گفت: به عنوان کسی که در کمیته امداد فعال هستم؛ می‌خواهم به مسائل فرهنگی و اجتماعی در شهرداری بیشتر توجه شود. آقای افشانی هم مثل آقای قالیباف سابقه اجرایی دارند. ساخت پل و جاده و … هزینه بسیاری دربرمی‌گیرد اما کار فرهنگی و اجتماعی کم‌هزینه‌تر و موثرتر است.

فتاح با بیان اینکه عضو کمیته آسیب‌های اجتماعی است، افزود: خواهش می‌کنم که شورا در مسائل اجتماعی ورود موثرتری پیدا کند. همه ما در نظام اسلامی نسبت به مسائل مسئول هستیم از سوی دیگر مردم به شما رای دادند و مردم به نقل از امام خمینی(ره) ولی نعمت ما هستند. ما مدیون مردم هستیم. جنوب شهری‌ها ولی نعمت ما هستند. 

خیریه‌ها نیاز به کنترل دارند 

برعکس مدعیان ما کنار روحانی باقی ماندیم

فتاح با بیان اینکه شورا باید در خصوص نیازمندان بیشتر و فعال‌تر ورود کند، افزود: نمی‌خواهم ایراد بگیرم اما اگر این رویکرد پررنگ‌تر باشد به نفع شورا و مردم است.

وی ادامه داد: کسی در مورد خوبی‌های مردم تهران صحبت نمی‌کند. از ۸۰۰ هزار حامی یتیمی که در کشور وجود دارد ۲۰۰ هزار تای آنها در تهران هستند. مردم تهران در خیرات در کل کشور سرآمد هستند و ما در تهران از پول دولت برای کمیته امداد استفاده نمی‌کنیم و بالاترین تعداد خیریه‌ها در این شهر وجود دارند.

فتاح با بیان اینکه ما می‌خواهیم در مسائل اجتماعی همراه شهرداری باشیم، افزود: در باب مساله تکدی‌گری دل همه ما به درد می‌آید. ما حاضر هستیم بخشی از هزینه‌ها را بدهیم. روی کمک‌های ما حساب کنید.

فتاح با بیان اینکه وجود کودکان کار صحنه‌ای سخت و آزاردهنده‌ است، افزود: می‌دانیم که شهرداری از بعد خانواده کمک می‌کند اما در بخش ساماندهی و جمع‌آوری کُند عمل کرده است. بحث معضل معتادان متجاهر نیز وجود دارد آنها بلای جان صندوق‌ها شدند و صحنه مشمئزکننده‌‌ای را به وجود آوردند و کسی جرات نمی‌کند به آنها نزدیک شود. البته ما قصد توسعه صندوق‌ها را نداریم و روی صندوق‌ها شماره گذاشتیم تا مردم از طرق دیگر به ما کمک کنند.

فتاح با بیان اینکه درآمد یتیمان در تهران دو برابر متوسط درآمد در باقی کشور است، افزود: ما با توسعه خیریه موافق هستیم و می‌خواهیم بار را بر گردن خیریه‌ها بیندازیم اما همه آنها راهشان به صراط مستقیم نیست و نیاز به کنترل دارند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در کنار روحانی و دولت او بوده است، گفت:‌ خیلی‌ها روحانی را تنها گذاشته و زخم‌زبان می‌زنند. با وجود انتقادات، ما در کنار روحانی بودیم. با آنکه بسیاری از کسانی که ادعا می‌کردند امروز او را رها کردند و دارند به او آسیب می‌زنند اما ما کنار روحانی هستیم و در مورد کمیته امداد دولت مشکلی نخواهد داشت.

اعضای شورا به صورت نمادین حامی یک یتیم باشند

حتی یک مورد حرمت شکنی را به ما اطلاع دهید

فتاح با تشکر از شهرداری تهران که به کمیته امداد اجازه استفاده از فضاها و بوستان‌ها را داده است، افزود: در طول ماه مبارک رمضان بوستان گفتگو به طور کمامل در اختیار ما بود و شهرداری هر کاری که در توانش بود انجام داد اما می‌خواهیم فرهنگ احسان را توسعه دهیم و نیاز به تلاش‌های بیشتر و کمک‌های بیشتر داریم.

وی ادامه داد: ما فقط شعار (خوب باشیم) را در تلویزیون و صداوسیما تبلیغ می‌کنیم و این نوع تبلیغات برای نظام خوب است. من توصیه می‌کنم که اعضای شورای شهر حداقل به صورت نمادین هم که شده حامی یک یتیم باشند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه صندوق‌های الکتورنیک که شیک‌تر هستند توسعه یافته است، افزود: ما کنار شما قوی‌تر هستیم تا نگذاریم دیگر کسی در خیابان بخوابد. اینها چهره شهر را خراب می‌کنند.

وی ادامه داد: برای مددجویان تسهیلات ایجاد می‌کنیم. ما در کمیته امداد می‌توانیم ادعا کنیم که روی فقر به شدت کار کرده‌ایم. ما با مجلس و دولت همکاری مشترک داریم و آماده‌ایم بگوییم کنار شما هم هستیم.

وی در مورد املاک کمیته امداد تصریح کرد: مطمئن باشید مانعی در مقابل املاک نخواهیم بود نه اینکه به ما شهردار منطقه مجوری دهد و ما پی را بکنیم اما بعدا به ما اعلام کنند کار شما مجوز ندارد. مشتری بزرگ ما در فروش سوهانک به دانشگاه آزاد جناب آقای هاشمی بود و ما زمانی که به ساختمان جدید در میدان آزادی آمدیم آن ساختمان بیشتر به یک بیغوله شباهت داشت اما ما با مجوز به شهرداری و براساس ضوابط همه چیز را حل کردیم.

فتاح با اشاره به حاشیه‌های اخیر در خصوص هزینه‌های کمیته امداد در خارج از کشور افزود: کسانی که در راه نظام سنگ‌اندازی می‌کنند تبلیغاتی انجام دادند اما شیطنت‌های اخیر تبلیغ خوبی برای کمیته امداد شد و کمک‌ها ۳۰ درصد بالا رفته است.

رئیس کمیته امداد خطاب به زنان شورای شهر افزود: ۷۰ درصد کسانی که تحت پوشش کمیته امداد هستند زنان سرپرست خانوار بوده که با سن کم و بعد از طلاق به کمیته وارد شده‌اند به همین دلیل از شما می‌خواهیم در این مساله ورود کنید.

فتاح با اشاره به اهمیت ویژه اشتغال افزود: ما به دنبال دادن وام اشتغال هستیم باید روی این نکته تمرکز کنیم چراکه نباید بحث امداد گسترش پیدا کند و این به نفع نظام نیست.

وی در انتها در واکنش به اعتراض اعضای شورای شهر و انتقادشان در نشان دادن چهره مددجویان در کمیته امداد افزود: حرمت آدم‌ها روی سر ما هست. ما این فرهنگ نشان دادن چهره را به صورت کامل جمع کرده‌ایم اگر یک مورد حرمت‌شکنی دیدید سریعا به ما اطلاع دهید.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.