راه سوم: این روز ها در باره دعوای مالکیتی سپیدرود زیاد گفته و نوشته شده است. به طور خلاصه مسئله این است که بین نایب رییس هیات فوتبال به عنوان مالک امانی قبلی سپیدرود رشت و جواد تن زاده مالک جدید سپیدرود در خصوص قرارداد مورخ ۶ دی ماه ۹۶ اختلافی پیش می آید و پس از این که مذاکرات و جلسات و تهدید ها و تجمعات و دخالت سیاسیون به نتیجه نمی رسد؛ داور طرفین که اداره کل ورزش و جوانان گیلان بوده به موضوع ورود و بدون انجام فرایند داوری در تاریخ ۹خرداد ۹۷ و بدون ابلاغ حکم به یک طرف اختلاف یعنی تن زاده ، رای صادره را مبنی بر خلع ید تن زاده به دادگاه ارسال و دادگاه نیز فقط حکم داوری را به وی ابلاغ می کند.

تن زاده پس از دریافت ابلاغ رای داوری با فراهم آوردن ادله و اسناد و رعایت تشریفات قانونی درخواست توقف رای داوری را به دادگاه ارایه و دادگاه نیز پس از بررسی اسناد ، به توقف و منع اجرای رای داوری حکم می دهد تا دادگاه به اختلاف مذکور رسیدگی کند .
در میان که مدیر ، هیئت فوتبال و عناصر پشت پرده … که انتظار چنین غافلگیر را نداشتند زیربار حکم دادگاه نرفته و سریعا امتیاز باشگاه سپیدرود را که مالک قانونی داشته به شخصی به نام نوین واگذار و برایش پروانه صادر می کنند.
این در حالی است که مدیر کل ورزش گیلان طی نامه شماره ۶۲۹۹/۱۲۰/۲۲۰ مورخ ۱۶/۴/۹۷ به هیئت فوتبال می نویسد :
” نظر به قرارداد فی مابین شهاب مومنی و محمد نوین در مورخ ۱/۴/۹۷ و با عنایت به ضیق وقت و شرایط خاص باشگاه ورزشی سپیدرود رشت در رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور شایسته است با محمد نوین جهت انجام امور قرارداد با بازیکنان و کادر فنی همکاری لازم را معمول داشته و مراتب به فدراسیون فوتبال اعلام نمایید “.
چنان که در متن نامه روشن است مدیرکل ورزش و جوانان بی توجه به حقوق قانونی جواد تن زاده و حکم صریح دادگاه به طور رسمی فروش مال غیر، کلاهبرداری و مداخله در اجرای قانون را تایید نموده است و همچنین الماسخاله بر اساس همین نامه ، نامه ای خطاب به رئیس فدارسیون فوتبال تنظیم و ارسال می نماید!
با توجه به این نامه و دیگر تخلفات مدیر کل ورزش گیلان در موضوع سپیدرود ، جا دارد دستگاه های نظارتی ،نمایندگان مجلس و استاندار گیلان هرچه سریعتر به ماجرا ورود نمایند تا شاهد دلسردی هواداران و نابودی این تیم نباشیم