پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 10 April , 2020
امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹ - 17 شعبان 1441
اخبار ویژه »
شناسه خبر : 34937
  پرینتخانه » یادداشت تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۶:۲۶ | ارسال توسط :

ساحت انصاف

راه سوم: این روزها ، که عده ای بدنبال یافتن فردی و مقصر جلوه دادن یک نفر در اوضاع اقتصادی کشور هستند،نوک پیکان تیز بی انصافی را بسمت چهره ای ملی نشانه رفته اند که تمام عمرش معطوف به تفکرتوسعه مند واجرای آن  درباب مسیرتوسعه کشور بوده است. دکتر محمدباقر نوبخت در حالی مسئولیت کلان سازمان […]

ساحت انصاف

راه سوم: این روزها ، که عده ای بدنبال یافتن فردی و مقصر جلوه دادن یک نفر در اوضاع اقتصادی کشور هستند،نوک پیکان تیز بی انصافی را بسمت چهره ای ملی نشانه رفته اند که تمام عمرش معطوف به تفکرتوسعه مند واجرای آن  درباب مسیرتوسعه کشور بوده است.

دکتر محمدباقر نوبخت در حالی مسئولیت کلان سازمان برنامه وبودجه کشور را برعهده گرفت که در واقع این سازمان محلی از اعراب نداشت و به تعبیری دیگر باید نام احیاگر سازمان برنامه وبودجه کشور را در کنار رئیس جمهور متعلق به ایشان دانست.

بدلیل قرابت فکری ،نظری واجرایی ایشان با رئیس جمهوردر سالیان متمادی از طرف دولت مامور به احیای سازمان شدند و در کنار آن بدیل برخورداری از دیسیپلین کاری، کلام منطقی و تاثیرگذاری مثبت در اذهان بعنوان سخنگوی دولت نیز برگزیده شدند.

مسئولیتهای فوق حاکی از اعتماد شخص رئیس جمهور و در جایگاهی دیگر اعضای هیئت دولت به توانمندی های  ایشان است که نمود عینی وجوه آن مشخص ومبرهن می باشد.

پر واضح است که همه افراد درپروسه  مدیریت خود دارای اشکالات و نقصانهایی هستند که ایشان نیز مبرا از اشتباه نبوده وخود نیز بدان اذعان می نمایند.

اما اینکه عده ای اندک با فضا سازی رسانه ای در جهت کسب سهم قدرت بیشتری به تخریب ایشان بپردازند و ان هم بدیل مشکلات اقتصادی کشور، نه امری عقلانی ونه منطقیست و از ساحت انصاف نیز قطعا بدور است

همگان واقفند که مشکلات اقتصادی تک علتی نبوده و در پی علل های مختلفیست که این معلول پدید آمده اما  متاسفانه به جهت اینکه توجهی به این امرنمیشود و درجهت مطامع سیاسی ومنافع زودگذر گاها همه مشکلات عالم امکان را متوجه دکتر نوبخت می دانند.

دکتر نوبخت از جمله مدیران با کفایت هستند که می توانند به روند توسعه کشور کمک شایانی نمایند.

 ایشان دارای نگاه سیاسی و اقتصادی است که صدر تا ذیل این نگاه برگرفته از مداقه او نسبت به سیر تحولات  سیاسی، اجتماعی واقتصادی کشور است واز جمله دانش اموختگان علم اقتصاد است که نسبت به بنیانهای جامعه شناسی و سیاسی بیگانه نبوده و سعی نموده در این سالها نگاهش را توامان به سمت توسعه سیاسی واقتصادی با ضرب اهنگی منتظم ومنطقی به پیش ببرد.

ایشان در هرحالتی متعلق به جامعه دانشگاهی هستند و شانیتی بالاتر از معلمی برای خود قائل نبوده و به جامعه دانشگاهی بازخواهند گشت اما نکته مهمی که مغفول مانده این است که قطعا از عدم حضور ایشان ؛دولت متضرر خواهد شد وان هم دولتی که خود دکتر نوبخت در پدید آمدن آن جهد بلیغی نموده و در زمان عسرت در کنار رئیس جمهور بوده است. ایشان به دولت نگاه عاریتی نداشته وآنرا  نردبانی برای فزون بخشی  قدرت خویش نمی بیند.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.