پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 6 April , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۹ - 13 شعبان 1441
شناسه خبر : 35064
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۸:۵۱ | ارسال توسط :

روحانی پشت همراه دیرین خود را خالی نکرد/ نپذیرفتن استعفای نوبخت از سوی روحانی یک عمل اخلاقی بود

راه سوم: دکتر بهزاد قره یاضی، (استاد دانشگاه)  با اشاره به تغییرات اقتصادی ایجاد شده در کشور اظهار کرد: با تغییر و تحول در اقتصاد و یا گرانی، همیشه این رویه غلط در جامعه حاکم است که با معرفی یک یا چند مقصر، به دنبال قربانی می گردند و بدین ترتیب مسئله را خاتمه و […]

روحانی پشت همراه دیرین خود را خالی نکرد/ نپذیرفتن استعفای نوبخت از سوی روحانی یک عمل اخلاقی بود

راه سوم: دکتر بهزاد قره یاضی، (استاد دانشگاه)  با اشاره به تغییرات اقتصادی ایجاد شده در کشور اظهار کرد: با تغییر و تحول در اقتصاد و یا گرانی، همیشه این رویه غلط در جامعه حاکم است که با معرفی یک یا چند مقصر، به دنبال قربانی می گردند و بدین ترتیب مسئله را خاتمه و به جامعه ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه تحولات اقتصادی اخیر مولف های چند گانه ای دارد، گفت: برخی از این مشکلات نتیجه سوء مدیریتی پیشینیان و یا اینکه ضعف مدیران فعلی است اما برخی از مشکلات هم به علت شرایط بسیار خطیری است که امروزه در مقابل آن قرار داریم.
این استاد دانشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با تاکید بر اینکه در شرایط امروزی نیز یک فرد نامعقول در یک کشوری بر روی کار آمده تلاش های زیادی برای اذیت و آزار این نظام دارد اذعان کرد:مردم تلاش می کنند برای حفظ ارزش پول های خود، اقداماتی از جمله خرید و تبدیل نقدینگی ارز، سکه و طلا را در مقابل این تهدیدات و تحریم ها انجام دهند.
وی در ادامه تصریح کرد: به نظر نمی رسد سازمان و برنامه و بودجه در اینکارد دخالت ویژه داشته باشد، وی خاطر نشان کرد:  ماهیت عدالت خواهی نظام و همچنین ایستادگی در مقابل دشمن و برای آنکه ملتی سربلند، مستقل و مقتدر باقی بمانیم باید شرایط فعلی را تحمل کنیم.

رئیس سابق امور تحقیقات و فناوری در سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شیطنت های رسانه های ضد انقلاب افزود: متاسفانه افول اخلاق و ارزشها بین کسانی که هنوز سرکار نیامده و وعده شعار آزادی مردم را سر می دهند آشکار شده است
وی به ویژگی های اخلاقی آقای دکتر نوبخت در مقابل در خواست های مردم، اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه در تیم اقتصادی دولت هیچ دخالتی در مسائل ارز، سکه و همانند آن را ندارد به هرحال به علل فضای رسانه ای و همچنین به دلیل مطالبه ای که درمیان بخشی از مردم و فعالان سیاسی چه مخالف و چه موافق دولت ایجادشده و با توجه به کارنامه کاری بسیار موفق دکتر نوبخت،ایشان ترجیح دادند از کلیه مسئولیت های خود استعفا دهند.
وی اضافه کرد: در مقابل این استعفا از همه والاتر عمل اخلاقی دکتر روحانی بود که این استعفا را نپذیرفتند و در واقع پشت همراه دیرین خود را خالی نکردند.
وی با اشاره به انتقادات اخیرعملکرد دولت و سازمان برنامه بودجه، خاطر نشان کرد: اکنون بحث ما براین است که چه ارتباطی بین مسئله سیاست های پولی کشور و سازمان برنامه بودجه وجود دارد.
وی ادامه داد:سازمان برنامه و بودجه بر اساس مصوبات قانونی فعالیت می کند، اگر قانون برای فعالان موسسه تعیین بودجه کنند باید طبق همان دستور قانون انجام شود، در این راستا اولویت تخصیص را سازمان برنامه بودجه تعیین می کند.
این استاد دانشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی تصریح کرد: چرا باید به نهادهای کمک بگیرکه هیچ تولیدی و هیچ تاثیری در زندگی مردم ندارند، تخصیص های مناسبی داده شود.
عضو هیئت مدیره نهضت پژوهشگران و ناظران بخش عمومی با تاکید بر اینکه ایجاد تحولات اخیرهیچ ربطی به گرانی ارز، مسکن و غیره ندارد، گفت: .پرداخت این گونه تخصیص ها در مرحله نخست در دست مدیران سازمان برنامه و بودجه نیست بلکه دکتر نوبخت به عنوان مجری قانون و مجری سیاست های ابلاغی که مقام معظم رهبری و مصوبات دولت هستند، می باشد.

رئیس سابق امور تحقیقات و فناوری در سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تغییردر شرایط فعلی مشکلی را حل نخواهد کرد اظهار کرد: آرامش، تدبیر، تحقق همدلی وهم آهنگی مردم و همچنین شنیدن خواسته های مردم، احترام و اهمیت از مهمترین مقوله های است که امروزه جامعه بدان نیاز دارد.
قره یاضی تصریح کرد: با وحدت و هم دلی می توان از شرایط سخت و بحرانی کنونی عبور کرد و در آینده نزدیک موفقیت بر این شرایط خطیر را جشن گرفت.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.