پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 6 June , 2020
امروز : شنبه, ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹ - 15 شوال 1441
شناسه خبر : 35124
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۶:۴۳ | ارسال توسط :

بهره برداری از ۲ کتابخانه عمومی در سال جاری

راه سوم: دکتر هادی نوری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از آغاز عملیات احداث کتابخانه عمومی بزرگ مسکن مهر رشت و نیز کتابخانه عمومی روستای اردجان رضوانشهر خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه هی عممی شهرستان سیاهکل روز گذشته (دوشنبه۸مرداد) و با حضور دکتر […]

بهره برداری از ۲ کتابخانه عمومی در سال جاری

راه سوم: دکتر هادی نوری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از آغاز عملیات احداث کتابخانه عمومی بزرگ مسکن مهر رشت و نیز کتابخانه عمومی روستای اردجان رضوانشهر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، جلسه انجمن کتابخانه هی عممی شهرستان سیاهکل روز گذشته (دوشنبه۸مرداد) و با حضور دکتر هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ رضا اسلامی، فرماندار شهرستان سیاهکل؛ مهرداد پازوکی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شاین شهرستان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی سیاهکل در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با اذعان به رشد شاخص های مختلف مطالعه استان نسبت به سال گذشته از رشد۶برابری اعتبارات عمرانی مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در سال۹۷خبرداد

*بهره برداری از ۲کتابخانه عمومی در سال جاری

دکتر هادی نوری با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با اختصاص این اعتبار، عملیات احداث بسیاری از پروژه هایی کتابخانه ها در شهرهای مختلف گیلان ادامه خواهد یافت و همچنین ۲کتابخانه عمومی در سال جاری به بهره برداری می رسد.

نوری همچنین آغاز عملیات احداث ۲پروژه جدید کتابخانه عمومی در روستای اردجان رضوانشهر و نیز کتابخانه بزرگ مسکن مهر رشت را از مهمترین اقدامات انجام گرفته در سالجاری عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اختصاص به موقع اعتبارات این کتابخانه ها بزودی در اختیار مردم این مناطق قرار گیرد.

وی در ادامه کتابخانه های عمومی را بستر مناسبی برای انجام فعالیت های فرهنگی متنوع عنوان و با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های مختلف فرهنگی در کتابخانه های عمومی از برگزاری محافل کتابخوانی، کارگاه های مختلف آموزشی و نشست های کتابخوانی به عنوان فعالیت های جنبی مهم این مجموعه یاد کرد.

*ایجاد جاذبه کتابخوانی از اهداف مهم کتابداران است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از اهداف مهم کتابخانه های گیلان را ایجاد جاذبه در فعالیت ها دانست و گفت: کتابداران برای ایجاد اشتیاق در علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و حضور عموم مردم در کتابخانه ها برنامه های خلاقانه بسیاری را در دست اجرا دارند.

دکتر هادی نوری در پایان صحبت های خود با اشاره به تدوین سند توسعه پنجساله کتابخانه های عمومی استان در کارگروه ویژه از وضعیت مناسب کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل نسبت به پیش بینی های انجام شده در این سند خبرداد و گفت: شهرستان سیاهکل با داشتن ۲کتابخانه عمومی در مرکز شهرستان از شهرستان های برخوردار در سرانه فضای مطالعه است، اما باید با حمایت های مالی از سوی شهرداری و نیز ایجاد رنگ و بوی کتاب و ایجاد المان های کتابخوانی و نامگذاری خیابان ها و میادین شهر و نیز دیوارنگاره هایی با موضوع کتاب، داشته های شهرستان در حوزه کتاب به سمع و نظر مردم برسد.

*فرماندار سیاهکل: دوران تحصیل بهترین زمان برای ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان و نوجوانان است

فرماندار شهرستان سیاهکل نیز در این نشست با بیان اینکه بالا بردن سرانه کتابخوانی در کشور ما یک هنر است گفت: از اینکه باخبر شدیم شهرستان سیاهکل در شاخص های مختلف مطالعه در استان موفق بوده است به خود می بالیم. رضا اسلامی با بیان اینکه کتابخوانی ریشه و اساس توسعه است خاطرنشان کرد: برای ارسیدن به این چشم انداز روشن، باید با اختصاص امکانات مناسب به کتابخانه ها و نیز تامین منابع مکتوب این مجموعه مردم را به کتابخوانی علاقمند کنیم که این از اهداف مهم ما در شهرستان سیاهکل است.

وی دوران تحصیل را بهترین زمان باری ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان و نوجوانان دانست و با اشاره به نقش ویژه نظام آموزشی در این حوزه از آموزش و پرورش بعنوان نخستین ارگان سهیم در این اقدام مهم یاد کرد.

*پازوکی: شهرداری سیاهکل از بهمن ماه سال۹۶ سهم خود را به کتابخانه پرداخت نکرده است

در ایتدای این نشست مهرداد پازوکی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل نیز در گزارشی به بیان اقدامات انجام شده از سال گذشته تا کنون اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه های مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان عدم توجه کافی شهرداری ها نسبت به پرداخت سهم نیم درصد از درآمدهای هفتگانه خود به حساب کتابخانه هاست.

پازوکی با بیان اینکه شهرداری سیاهکل از بهمن ماه سال ۹۶ هیچگونه واریزی به حساب کتابخانه ها نداشته است یادآور شد: تنها منبع درآمدی کتابخانه ها برای تامین نیازهای جاری و حتی پرداخت هزینه های انرژی این مجموعه حق نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری هاست.

گفتنی است در این جلسه اله نوذری و محمد بهرامیان، مسئولین کتابخانه های عمومی زنده یاد دکتر کتایون منتصرکوهساری و شهید مفتح سیاهکل نیز به ارائه گزارش از فالیت های این کتابخانه ها پرداختند.

IMG_20180731_110742_610

IMG_20180731_110746_663

IMG_20180731_110756_181

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.