پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Monday, 30 March , 2020
امروز : دوشنبه, ۱۱ فروردین , ۱۳۹۹ - 6 شعبان 1441
شناسه خبر : 35226
  پرینتخانه » آخرین اخبار, استانها, گیلان تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴ | ارسال توسط :

نشست کتابخوان روسای دانشگاههای گیلان

راه سوم: نشست کتابخوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان ظهر امروز با حضور روسای دانشگاه‌ها، مدیران و مسئولان فرهنگی گیلان در رشت برگزار شد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه سلسله نشست‌های کتابخوان ویژه مدیران و ادارات دستگاه‌های اجرای در گیلان برگزار شده است اظهار داشت: این نشست با محوریت […]

نشست کتابخوان روسای دانشگاههای گیلان

راه سوم: نشست کتابخوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان ظهر امروز با حضور روسای دانشگاه‌ها، مدیران و مسئولان فرهنگی گیلان در رشت برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه سلسله نشست‌های کتابخوان ویژه مدیران و ادارات دستگاه‌های اجرای در گیلان برگزار شده است اظهار داشت: این نشست با محوریت روسای دانشگاه‌های استان گیلان برگزار می‌شود.

هادی نوری با بیان اینکه در نشست کتابخوان ویژه روسای دانشگاه‌ها دو محور علم و دانش و کتاب بررسی می‌شود تصریح کرد: رابطه دانایی و توانایی متقابل است و داناییT توانمندی علمی را در عرصه‌های مختلف ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای توسعه یافته از محصولات تولیدی خود در راستای تولید و توسعه دانش بهره می‌برند خاطرنشان کرد: تولید محصولات پیچیده نتیجه دانش پیشرفته است و کشور‌های توسعه‌یافته در راستای رسیدن به این دانش فعالیت می‌کنند.

IMG_20180801_144129

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به اینکه هر چه محصولات پیچیده‌تر باشد نیازمند دانش وسیع‌تر  و تکنولوژی بیشتر است بیان کرد: تنوع دانش به تنوع محصولات ختم می‌شود و تکنولوژی محصول دانش است.

نوری با بیان اینکه در سالی که مزین به حمایت از تولیدات داخلی است باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را پیش برد تاکید کرد:  اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با تاکید بر اینکه برگزاری نشست‌های کتابخوان در حوزه‌های مختلف جامعه اثرگذار است خاطرنشان کرد: در جامعه باید به نخبگان و اندیشمندان برای رسیدن به پیشرفت در عرصه‌های مختلف  میدان عمل داد.

اداره کل کتابخانه های عمومی استان پیشتر نیز نشست های ویژه ای با محوریت فرماندهان سپاه قدس گیلان، بانوان، خبرنگاران، فرمانداران، مدیران استانی، معلمان و دانش آموزان، خانواده های معظم شهدا، شهرداران و مدیران شهرستانی برگزار کرده است.

IMG_20180801_144455

ضرورت نشر کتب الکترونیکی در فضای مجازی 

رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب “مشکل‌گشایی در گروه” و با اشاره به اینکه ترویج کتابخوانی و زمینه‌سازی برای گفتمان کتاب یکی از نیاز‌های جامعه است افزود: با گسترش فضای مجازی این نیاز بیش از پیش در جامعه احساس می‌شود.

احمد رضی با بیان اینکه مطالب موجود در فضای مجازی مطالبی بی‌محتوا و زودگذر است تصریح کرد: کتاب‌های کاغذی و کتاب‌های مجازی اثرگذاری گسترده‌ای بر فرآیند زندگی آدمی دارد و کتابخانه‌ها نباید تنها محل انباشت کتاب‌های کاغذی باشند.

رئیس دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه بحث آموزش شیوه کتابخوانی باید در دستور کار نهاد‌های فرهنگی قرار گیرد خاطرنشان کرد: سواد کتابخوانی و شیوه‌های مختلف این حوزه در جامعه نیازمند توسعه روز‌افزون است.

وی با بیان اینکه هر نوشته‌ای ارزش خواندن ندارد و گزینه‌های مورد نظر برای مطالعه باید گزینش شود تاکید کرد: فعالان فرهنگی می‌توانند در ترویج فرهنگ مطالعه و اهمیت کتاب اثرگذار باشند.

رضی با اشاره به اینکه مطالعه باید هدفمند و مسئله‌محور باشد و همواره باید با دیدگاه حل مشکل به مسائل توجه کرد که جامعه امروز به طور ویژه به این امر نیاز دارد افزود: پیچیدگی مسائل و مشکلات در جامعه امروز با ریشه‌یابی و بررسی قابل رفع است.

IMG_20180801_144506

چگونه زمان را مدیریت کنیم؟

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب “دستیابی مدیریت زمان موفق” و با بیان اینکه برای داشتن یک زندگی معقول و منطقی نیازمند این هستیم که بسیاری از نیازمندی‌های اطراف خود را مدیریت کنیم گفت: انسان برای مدیریت این عوامل نیازمند کسب توانمندی است.

عباس صادقی با بیان اینکه داشتن برخی مهارت‌ها در ابعاد عینی و منطقی زندگی اجتماعی ضرورت دارد تصریح کرد: در قرآن کریم به زمان قسم یاد شده و مدیریت این نعمت ارزشمند نیازمند تلاش و مهارت بوده زیرا مدیریت اثربخش زمان عامل موفقیت است.

وی با تاکید بر اینکه چگونگی به‌کارگیری زمان در اختیار به‌معنای مدیریت زمان است بیان کرد: اگر نتوانیم وقت خود را مدیریت کنیم به هیچ کار درستی دست نمی‌یابیم و مدیریت زمان نیازمند یک فرآیند روانشناختی است.

IMG_20180801_144513

رشد شاخص های اقتصادی ایران بعد از پیروزی انقلاب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب “اقتصاد مقاومتی” و با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعیین‌کننده رسیدن به توسعه است گفت: در برنامه ششم به‌منظور رسیدن به توسعه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید شده است.

ابراهیم چیرانی با بیان اینکه کشور‌های غربی با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌واسطه ریشه اسلامی آن مشکل دارند تصریح کرد: دشمنان در تلاشند تا رفتار و الگوهای جامعه اسلامی را تغییر دهند و الگوهای ناقص و بی‌محتوای خود را بر جامعه اسلامی تحمیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه پس از انقلاب کشور در شاخص‌‌های مختلف پیشرفت کرده است بیان کرد: اگر تحریم‌ها بر کشور اعمال نمی‌شد ظرفیت‌های رشد اقتصادی کشور بر اساس الگوهای اقتصاد مقاومتی رشد ۱۶ درصدی را تجربه می‌کرد.

IMG_20180801_144534

معرفی کتاب « کالبدشکافی چهار انقلاب» توسط رئیس دانشگاه پیام نور 

رئیس دانشگاه پیام نور گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب “کالبدشکافی چهار انقلاب” و با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی موجب تشکیل یک‌ نظریه‌پردازی جدید در نظریه‌پردازی‌های انقلابی غرب شد گفت: توفندگی جایگاه و پیچیدگی انقلاب اسلامی به‌گونه‌ای بود که دنیای غرب را متعجب کرد.

سعید صادقی با بیان اینکه کتاب مذکور چهار انقلاب انگلستان، آمریکا، فرانسه و انقلاب روسیه را بررسی می‌کند تصریح کرد: انقلاب نیازمند مدیریت انقلابی و بحران است که دنبای غرب از این ویژگی‌ها برخوردار نیست و رویکرد پارلمانی را دنبال می‌کند.

مهارت آموزی رأس آموزش های کشور باشد

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای چمران رشت با معرفی کتاب “نظام آموزش عالی آلمان با رویکرد آموزش فنی و حرفه‌ای” و با بیان اینکه بخش عظیمی از بیکاران جامعه را فارغ‌التحصیلان تشکیل می‌دهند گفت: فارغ‌التحصیلان باید در زیرساخت‌های آموزشی مورد مهارت آموزی قرار گیرند.

هاشم شمشادی با تاکید بر اینکه این کتاب آموزش‌های رسمی را به آموزش‌های غیر رسمی متصل می‌کند خاطرنشان کرد: آموزش‌ها در کشور باید بر اساس استاندار‌های بین‌المللی صورت گیرد و این حوزه نیازمند ارتقاء است.

IMG_20180801_144600

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.