پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Saturday, 4 April , 2020
امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ - 11 شعبان 1441
شناسه خبر : 35227
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴ | ارسال توسط :

راه تولید از مجرای نفت نمی گذرد؛ ابتدا مردمی دانا می خواهد

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان با بیان اینکه در سالی که مزین به حمایت از تولیدات داخلی است باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را پیش برد تاکید کرد: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود. به […]

راه تولید از مجرای نفت نمی گذرد؛ ابتدا مردمی دانا می خواهد

راه سوم: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان با بیان اینکه در سالی که مزین به حمایت از تولیدات داخلی است باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را پیش برد تاکید کرد: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نخستین نشست کتاب خوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان ظهر امروز (چهارشنبه ۱۰مرداد) و با حضور دکتر هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلا؛ دکتر احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان؛ دکترسعید صادقی، رئیس دانشگاه پیام نور گیلان، دکتر ابراهیم چیرانی، رئیس دانشگاه آزاد استان، دکترعباس صادقی، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان، دکتر شاهرخ شمشادی، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید دکتر چمران، مسئولان فرهنگی گیلان، روسای ادارات کتابخانه های استان، کتابداران، معاونین و مسئولین اداره کل کتابخانه های استان و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه سلسله نشست‌های کتاب خوان ویژه مدیران و ادارات دستگاه‌های اجرایی در گیلان برگزار شده است اظهار داشت: این نشست با محوریت روسای دانشگاه‌های استان گیلان برگزار می‌شود.

دکتر هادی نوری با بیان اینکه در نشست کتاب خوان ویژه روسای دانشگاه‌ها دو محور علم و دانش و کتاب بررسی می‌شود تصریح کرد: رابطه دانایی و توانایی متقابل است و دانایی توانمندی علمی را در عرصه‌های مختلف ایجاد می‌کند. بعبارت دیگر، اگر توانایی می خواهیم باید ابتدا دانایی داشته باشیم. یعنی همان شعر معروف فردوسی: توانا بود هر که دانا بود.

photo_2018-08-01_04-04-06

*تنوع دانش به تنوع محصولات ختم می‌شود و تکنولوژی محصول دانش است

وی با تاکید بر اینکه کشورهای توسعه یافته از محصولات تولیدی خود در راستای تولید و توسعه دانش بهره می‌برند خاطرنشان کرد: تولید محصولات پیچیده نتیجه دانش پیشرفته است و کشور‌های توسعه‌یافته در راستای رسیدن به این دانش فعالیت می‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به اینکه هر چه محصولات پیچیده‌تر باشد نیازمند دانش وسیع‌تر و تکنولوژی بیشتر است بیان کرد: تنوع دانش به تنوع محصولات ختم می‌شود و تکنولوژی محصول دانش است.

نوری با بیان اینکه در سالی که مزین به حمایت از تولیدات داخلی است باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را پیش برد تاکید کرد: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود.

*در جامعه باید به نخبگان و اندیشمندان برای رسیدن به پیشرفت در عرصه‌های مختلف میدان عمل داد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با تاکید بر اینکه برگزاری نشست‌های کتاب خوان در حوزه‌های مختلف جامعه اثرگذار است خاطرنشان کرد: در جامعه باید به نخبگان و اندیشمندان برای رسیدن به پیشرفت در عرصه‌های مختلف میدان عمل داد.

وی با اشاره به تجربه تاریخی سنگاپور عنوان کرد: سنگاپوری که تا دهه ۱۹۶۰ جزیره ای مخوف بود با هدایت از بالا اکنون به کشوری فوق مدرن تبدیل شده است.

نوری رمز موفقیت کشور سنگاپور را در محوریت توجه به اندیشمندان و تحصیلکردگان جامعه دانست و گفت: نخست وزیر سنگاپور ۴ کار ابتدایی انجام داد:

اول، افراد باسواد اهل سنگاپور را از همه جای دنیا شناسایی کرد

دوم، نخبگان را با بالاترین حقوق استخدام کرد.

سوم، افراد جوان، تحصیلکرده و دنیادیده را عضو کابینه کرد.

به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، اگر کشوری سازنده می خواهیم ابتدا باید مردمی داننده باشیم. مردمی که بدانند می توانند بسازند. لذا راه تولید در جامعه ایران از مجرای آگاهی می گذرد. اقتصاد مولد در گرو آموزش و پرورش و دانشگاه توسعه یافته است.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.