پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Wednesday, 3 June , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹ - 12 شوال 1441
شناسه خبر : 35485
  پرینتخانه » آخرین اخبار تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳ | ارسال توسط :

شمس الواعظین: ترامپ دنبال اجرای مدل اسپانیا در ایران است

راه سوم: چند وقت قبل #ماشاالله_شمس_الواعظین #سردبیر کاربلد روزنامه های چون جامعه و توس را دیدم. مثل خیلی دیگر از وضعیت نگران بود؛ خیلی نگران. میگفت مشغول کشاورزی ام و اجازه نمیدهند حرف بزنم. میگفت #ترامپ سرمایه گذاری زیادی روی #رضا_پهلوی انجام داده است. میگفت؛ گرید امنیتی رضاپهلوی از ۳ به ۹ ترقی کرده است […]

شمس الواعظین: ترامپ دنبال اجرای مدل اسپانیا در ایران است

راه سوم: چند وقت قبل #ماشاالله_شمس_الواعظین #سردبیر کاربلد روزنامه های چون جامعه و توس را دیدم. مثل خیلی دیگر از وضعیت نگران بود؛ خیلی نگران.

میگفت مشغول کشاورزی ام و اجازه نمیدهند حرف بزنم.

میگفت #ترامپ سرمایه گذاری زیادی روی #رضا_پهلوی انجام داده است.

میگفت؛ گرید امنیتی رضاپهلوی از ۳ به ۹ ترقی کرده است و اف_بی_آی که حفاظت جان او را بر عهده دارد دیگر اجازه نمیدهد با هواپیمای عمومی به جایی سفر کند و فقط با پرواز اختصاصی برای دیدن مادرش فرح پهلوی به فرانسه میرود.

میگفت آمریکا میخواهد #مدل_اسپانیا را درباره جمهوری اسلامی اجرا کند: “ژنرال فرانکو با بر انداختن پادشاهی کارلوس به قدرت رسید اما کاری کرد که دوران سلطنت کارلوس برای مردم به صورت یک نوستالوژی درآمد. غرب ابتدا از او خواست رفراندوم برگزار کند او اما زیر بار نرفت. با کمک غرب دولت در تبعید اسپانیا تشکیل شد. جامعه جهانی هم به جای تشکیلات فرانکو؛ دولت در تبعید را به رسمیت شناخت و کرسی های بین المللی اسپانیا را به تبعیدیها واگذار کرد.

بر اثر فشارها؛ فرانکو روز به روز قدرتش کمتر شد تا جایی که یک روزنامه نگار اسپانیایی در توصیف آن وضعیت نوشت حتی نامه هایی که فرانکو به فرمانده ارتشش مینوشت به دست فرمانده نمیرسید. سرانجام فرانکو کنار رفت و خانواده کارلوس دوباره به اسپانیا برگشت و حکومتش را از سر گرفت”

میگفت” ترامپ چنین الگویی برای جمهوری اسلامی در سر دارد. از #مجاهدین_خلق هم استفاده ابزاری میکند چرا که میداند آنها به خاطر ترورهاشان منفورتر از آنند که جایی در آینده ایران داشته باشند ولی چون در کار تشکیلاتی مهارت دارند موقتا به درد پروژه ترامپ میخورند”

میگفت ” آقایان خودشان میدانند که من شمس الواعظین روحانی زاده برانداز و معاند نیستم اما تا آبان ۹۸ ممنوع المصاحبه ام کرده اند. من هم در روستا مشغول کشاورزی ام، آرامش بیشتری دارد ولی دغدغه هایم همچنان پابرجاست.(بازگویی از کانال ناصر غضنفری)

|
کلید واژه ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.