پیامبر اسلام (ص) می فرماید
۞ «بهترین امور، حد وسط و میانه و حالت اعتدال آنها است و باید دوست داشتنی ترین امور در نزد تو، حد وسط و معتدل آنها در حق باشد» (مستدرک الوسائل، ج ۸: ۲۵۵) ۞
Friday, 3 April , 2020
امروز : جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹ - 10 شعبان 1441
شناسه خبر : 35835
  پرینتخانه » گیلان تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۵ | ارسال توسط :

چه فکر می کردیم ، چه شد!/ از تعارفات مرسوم تا رسیدن به مرز خشونت فیزیکی در شورا

راه سوم:اکبر نوری/ مردم به نمایندگان شان در شورا امید می بندند اما واقعیت اینست که این روزها حال شورای فومن بسیار نگران کننده نشان می دهد.  بدیهی ترین شرط موفقیت در هر مجموعه ای وجود انظباط و قاعده مندی در آن می باشد. قطعاً در فضایی آکنده از هرج و مرج و بلبشو نمی توان […]

چه فکر می کردیم ، چه شد!/ از تعارفات مرسوم تا رسیدن به مرز خشونت فیزیکی در شورا

راه سوم:اکبر نوری/ مردم به نمایندگان شان در شورا امید می بندند اما واقعیت اینست که این روزها حال شورای فومن بسیار نگران کننده نشان می دهد. 
بدیهی ترین شرط موفقیت در هر مجموعه ای وجود انظباط و قاعده مندی در آن می باشد. قطعاً در فضایی آکنده از هرج و مرج و بلبشو نمی توان انتظار هیچ کار مثبتی را داشت ولی با تاسف باید اذعان کرد که نه تنها اداره جلسات شورای پنجم از نظم نازلی برخوردار است و مقررات آن توسط اعضا نادیده گرفته می شود و نطق ها و گفتگوها شکل دورهمی را تداعی می سازد بلکه گویی در رابطه با نحوه حضور افراد مدعو و شهروندان در صحن شورا و مواجهه آنان با نمایندگان پارلمان محلی و شهردار نیز هیچگونه تمهید و قاعده ای اندیشیده نشده است بطوری که با تجلی خشونت در آن که در جلسه اخیر ظهور عینی یافت بشدت شاًن و جایگاه و تاثیرگذاری این نهاد مردمی را به زیر سوال کشانده است.

با چنین اوصافی شرح و بازگویی مباحثات مطروحه در شورا چه فایده و معنایی دارد؟
باید صریح بود آنچه که عملا در جلسه دیروز از ورای برخوردها و ری اکشن های میان شورا و شهردار احساس شد این نکته را متبادر می سازد که آستانه صبر شورا لبریز شده است و دیگر می بایست ماموریت غلام نیا را در شهرداری تمام شده دانست!
آنهایی که در تمام دوره چهارم با بهانه جویی های خطی بر طبل شهردار بومی می کوفتند حالا بیایند تحویل بگیرند!

به جرات می توان گفت که در این جلسه جملگی پاسخ های شهردار به ایرادات سه عضو شورا در رابطه با عملکرد وی از سوی آنها پذیرفته نشد!
در همین راستا سیامک احمدزاده با تقاضای اعمال ماده ۸۳ طرح سوال از شهردار را استارت زد و نیز نورالدین نعمتی طی شرحی مبسوط و انتقادی به مواردی در رابطه با دوگانه کاری، تبعیض، اهمال، طرح های غیر کارشناسی شده و عدم پاسخگویی شهردار به سوالات و ابهامات در رسانه ها و افکار عمومی و نیز عدم توجه به مصوبات و تذکرات شورا که به نارضایتی های عمومی انجامیده، پرداخت.
نعمتی حتی با اشاره به جابجایی کارکنان شهرداری، غلام نیا را به جهت ورود به حریم خصوصی افراد و تجسس در امور شخصی شان مورد شماتت قرار داد.

به این ترتیب(درست یا غلط)طبق شواهد موجود که عدم اعتماد فی مابین را در مجموعه شهرداری تصریح می سازد و با وجود تنش ها و حاشیه های بی پایان، اصرار بر تداوم همکاری طرفین اصلا به صلاح متولیان امر و شهروندان نیست و جز هتک حرمت برای آنان و خسران برای شهر حاصلی و ثمره ای به بار نخواهد نشاند!

آنجا که شهردار در زیر فشار ناشی از انتقادات از آمادگی اش برای رفتن سخن می گوید و یا جلیل سندی که تاکنون نقش حامی و مدافع وی را ایفا نموده در مواجهه با منتقدان اظهار می دارد که” بنده از ابتدا هم در غلام نیا توانایی شهردار شدن را نمی دیدم!” دیگر چه حرفی برای گفتن باقی می ماند!
در پایان باید به یک نکته جالب نیز اشاره کرد و آن هم اینکه در شرایط موجود هیچ یک از اعضای شورا مایل به پذیرش مسئولیت ناشی از انتخاب غلام نیا به عنوان شهردار نیست که این هم البته موضوع تازه ای در عرصه سیاسی ایران محسوب نمی گردد!

اکبر نوری

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.